Prekių ir paslaugų kainos koronaviruso krizės metu nebus reguliuojamos, tačiau jų trūkstant, Vyriausybė galėtų imtis jas skatinančių ir prieinamumą didinančių priemonių. Kainos galės būti reguliuojamos tik valstybei paskelbus nepaprastąją padėtį.
Ukrainos vyriausybė ypatingosios padėties ir griežtų karantino priemonių šalyje dėl koronaviruso pandemijos galiojimo laikotarpiu įvedė 10-ies pagrindinių maisto produktų valstybinį kainų reguliavimą.
Seimo Ekonomikos komitetas antradienį pritarė prezidento Gitano Nausėdos veto dėl neįvykusių kelionių kuponų įteisinimo, kuriais turistams vietoj pinigų už neįvykusias keliones grąžinimo galėtų būti siūlomas kuponas.
Prezidento Gitano Nausėdos patarėjas, Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas Simonas Krėpšta sako, kad numatyta galimybė valstybės valdžios institucijų sprendimais nustatyti maksimalias prekių ar paslaugų kainas ekstremalios situacijos metu nuvestų prie prekių ir paslaugų deficito rinkoje.
Prezidentui prieštaraujant, kad koronaviruso krizės metu būtų reguliuojamos kai kurių prekių kainos, valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad toks instrumentas būtų svarbus derybose su verslu.
Nepaisant prezidento Gitano Nausėdos veto, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis tikina, kad įrankis, įgalinantis Vyriausybei reguliuoti kainas ekstremalių situacijų metu, yra būtinas.
Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį su valdančiųjų ir opozicinių partijų lyderiais aptars šalies aktualijas, įskaitant galimybę karantino metu stabilizuoti svarbiausių produktų kainas.
Prezidentui Gitanui Nausėdai penktadienį vetavus kainų reguliavimo įstatymą, Vyriausybės pirmasis vicekancleris Lukas Savickas sako, kad prie šio įstatymo nuostatų dar gali tekti grįžti.