II-osios pakopos pensijų fondams praėję metai buvo vieni iš prasčiausių istorijoje – žmonės, kaupiantys pensijai, prarado šimtus milijonų eurų. Tačiau šiemet, neatsiklausus žmonių, jie ir vėl turi būti priklausomi nuo fondų. O kai kurie šią sistemą netgi vadina 100-mečio afera.
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkė Inga Ruginienė sako, kad Vyriausybės ketinimus minimalią mėnesio algą (MMA) didinti 15 proc., o neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD) – beveik 16 proc. galima laikyti parama verslui.
Artėjant rudeniui ir būsimam trišalės tarybos posėdžiui, kuriame bus nuspręsta, kiek Lietuvoje bus keliamas minimalus mėnesinis atlyginimas, viešojoje erdvėje pasigirsta skirtingų nuomonių, koks turėtų būti jo dydis.
Apie tai, kaip gyvena darbuotojai bei darbdaviai, kokia situacija teisminiuose procesuose ir apie trišalę tarybą, minimalios algos didinimą LNK reportaže buvo kalbamasi su Profsąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginiene.
Per pandemiją daugelis mūsų priprato naudoti „Zoom“. Tikriausiai puikiai žinote tą nuovargio jausmą, neišvengiamą po keleto tokių susitikimų. O ar girdėjote, kad ši kompanija neseniai skelbė kurianti techninius dirbtiniu intelektu grįstus sprendimus, leisiančius matuoti vaizdo susitikime dalyvaujančiųjų įsitraukimą ir emocijas?
Lietuvos bankui Trišalėje taryboje pateikus skaičiavimus, kad nuo kitų metų minimali mėnesinė alga (MMA) Lietuvoje turėtų būti didinama nuo 730 iki 867,67 eurų, ekonomistai ragina siūlomą sumą dar kartą perskaičiuoti artėjant rudeniui, kai galbūt bus daugiau žinių apie potencialios recesijos mastą.
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkė Inga Ruginienė tvirtina, kad vieni iš svarbiausių dalykų šiuo metu, kalbant apie darbdavio ir darbuotojo santykius, yra darbdavio ir darbuotojo santykiai.
Ketverių metų kadencijai perrinkta Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė sako, jog reikėtų vėl diskutuoti dėl atlyginimų indeksavimo.