Elektros kaina Baltijos šalyse praėjusią savaitę krito 51 proc. – Lietuvoje ir Latvijoje iki 178,7 euro už megavatvalandę (MWh), Estijoje – iki 178,7 euro.
Vilnietis Henrikas Paukštys pagal elektros suvartojimą priklauso antram rinkos liberalizavimo etapui. Spėjo užsifiksuoti palyginti nedidelę elektros kainą – 20 centų už kilovatvalandę (kWh), tačiau sutarties terminas baigėsi, o kartu su juo ir pigi elektra, pasakojama LNK reportaže.
Aukštesnių elektros ir šildymo kainų gąsdinami gyventojai ieško būdų, kaip sutaupyti daugiau elektros energijos. Ekspertai pataria atkreipti dėmesį į dažnai užmirštamą namų patalpą – vonios kambarį.
Praėjusią savaitę elektros kaina Lietuvoje mažėjo 5 proc. ir siekė 342,6 euro už megavatvalandę (MWh), Latvijoje – 6 proc. iki 338,7 euro, Estijoje – didėjo 59 proc. iki 225,6 euro.
Po daugiau nei mėnesį trukusio elektros kainų kilimo praėjusią savaitę elektros kaina Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse mažėjo, skelbia energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“.
Nepriklausomo elektros tiekėjo nepasirinkę gyventojai „Perlo“ terminaluose galės pasirašyti sutartis „Elektrum Lietuva“ – vienu iš penkių rinkoje likusių tiekėjų, skelbia įmonė. Tą klientai gali daryti jau nuo ketvirtadienio.
Nepriklausomai elektros tiekimo bendrovei „Ignitis“ nutraukiant neterminuotas sutartis su dalimi verslo klientų, kitos dvi didžiausios elektros tiekėjos – „Elektrum Lietuva“ ir „Enefit“ – pastaruoju metu to nedaro.
Antram didžiausiam nepriklausomam elektros tiekėjui „Perlui Energijai“ paskelbus apie planus vienašališkai keisti klientų fiksuotos kainos sutartis, vieno trijų didžiųjų rinkos dalyvių „Elektrum Lietuvos“ direktorius Martynas Giga užtikrina, kad jo vadovaujama bendrovė pasirinkusių juos taip neapvils.
Praėjusią savaitę elektros kaina Lietuvoje bei Latvijoje augo po 8 proc. ir abiejose šalyse kainavo po 367,4 euro už megavatvalandę (MWh). Estijoje kaina didėjo 11 proc. iki 280,9 euro, pranešė energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“.