Lietuvai ruošiantis skelbti pirmuosius 5G ryšio plėtrai reikalingų dažnių aukcionus, Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) nutraukė tiesiogines diskusijas su Rusija dėl pasienio dažnių 3,5 GHz diapazone.
Prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Darius Kuliešius sako, kad siūlymai sudaryti patikimų tiekėjų dėl 5G ryšio kriterijų sąrašą yra galimas kelias.
5G – tai pažanga, greitis ir patikimumas. Taip dauguma lietuvių apibūdina naujos kartos mobiliojo ryšio technologiją, iš kurios jie labiausiai laukia aukštos kokybės vaizdo turinio, transporto revoliucijos, naujų galimybių verslui ir inovacijų apskritai. Tiesa, dešimtadalis apklaustųjų 5G dar vertina skeptiškai, rašoma „Telia“ siųstame pranešime žiniasklaidai.
Viešojoje erdvėje sklando įvairiausių kalbų ir mitų apie 5G ryšį. Apie jo privalumus ir trūkumus pasakoja „Kauno dienos“ studijoje apsilankęs Kauno technologijos universiteto elektros ir elektronikos fakulteto dėstytojas docentas Vitas Grimaila.
Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad tai, jog socialiniuose tinkluose plinta sąmokslo teorijos, esą bevielis 5G ryšys kenkia sveikatai ir kelia rizikas nacionaliniam saugumui, yra žmonių išprusimo ir atsparumo propagandai klausimas.
Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos centruose pradėjo veikti vienuolika 5G technologijos bazinių stočių, dar dvi 5G stotys gruodžio pradžioje bus įdiegtos Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ), praneša telekomunikacijų ir IT bendrovė „Telia“.
Vyriausybės planai sukurti naują valstybinį judriojo ryšio operatorių, kuriuo naudotųsi vos 20 tūkst. vartotojų, bet jam būtų skirta net trečdalis 5G numatytų dažnio resursų, verslo atstovams kelia nerimą.
Lietuva su Jungtinėmis Valstijomis pasirašė bendrą deklaraciją, kuria sutarė stiprinti bendradarbiavimą kuriant penktosios kartos komunikacijos tinklus 5G ir nuodugniai tikrinti techninės bei programinės įrangos tiekėjus.