Portalo svečias

Socialinis darbuotojas bendruomenėje

Socialinis darbuotojas bendruomenėje

Diskusija
Milda
2011-09-27 11:29
Klausimas:
Man labai smalsu, ar Socialinės paramos skyriaus darbuotojai priklauso socialiniams darbuotojams? Kai kyla klausimas, jog socialiniams darbuotojams keliami atlyginimai, suteikiamos atostogos mes gauname neigiamą atsakymą, tačiau su socialinių darbuotojų diena ateina mus sveikinti valdžia. Ačiū už atsakymą
Egidijus
2011-09-27 11:24
Klausimas:
Ar gali socialinis pedagogas kompetentingai atlikti socialinio darbuotojo funkcijas be papildomo kvalifikacijos kėlimo? Jei negali - kokio perkvalifikavimo užtektų?
Janina
2011-09-27 11:10
Klausimas:
Kur kreiptis jeigu mūsų namo kaimynė 55mETŲ prieš kelis metus turėjusi aukštą mokslinį laipsnį ir dirbusi tapo neįgali dėl psichinės negalios,jau du metai jos sesers uždaryta savo nuosavame bute nes naudojamasi jos pensija(neįgalumo ),be elektros,bejokio ryšio su pasauliu,neleidžiama niekam atidaryti durų(atjungtas net skambutis ),neatidaromi antri metai langai ir jos niekur nedirbanti sesuo niekada jos neisveda i lauka,o beto ji įkalinta ir jau visi metai jos niekas nematė.Kyla klausimas hgal jos jau nėra gyvos,tai kur kreiptis?
Tadas
2011-09-27 11:09
Klausimas:
o ši diskusija apie ką turėtų vykti? pasikalbėjimas prie arbatos? šios diskusijos esmė? užsidėti ministerijos darbuotojams pliusą už surengta renginį? Visuomenė pūva iš vidaus. Kalbant apie prestižą - socialinio darbuotojo savigarba formuojasi visu pirma savo artimiausioje aplinkoje: darbovietėje, seniūnijoje, miestelyje, jeigu pagarbos socialinis darbuotojas negauna šiose terpėse, tai kaip mes galime prabilti apie SOCIALINIO DARBUOTOJO PRESTIŽĄ VISUOMENĖJE.
Onė
2011-09-27 10:46
Klausimas:
Kiek žinau vienam seniūnijos darbuotojui priklauso aptarnauti įv.formomis 2000 gyventojų.Aš dirbu su 4500 gyventojų, bet manau, kad seniūnijose turėtų būti išmokų specialistas ir soc. darbuotojas.Kiek yra popierinio darbo ar kas nors apie tai pagalvoja; turto deklaracijos šildymui ir soc.pašalpoms, buities tyrimo aktai.Apie keliavimą po namus nebėr ką ir kalbėt.Ku dar užsižiopsojęs pamiršta prasitęst, telefonai keičiasi.Tai ir leki į namus, nes negau pinigų.Žmonės netobuli ir neidealūs.Žmogus turi suprasti ką pildo, už ką pasirašo.Tuo pačiu domiesi jų gyvenimu- sėkmėmis ir nesėkmėmis.Oi kiek žmogui reikia laiko sąžiningam ir nuoširdžiam bendravimui.Tik mylėdamas gerbdamas žmogų gali jį keisti.bet mylėti yra darbas.Kasdienis.Žmogus viską jaučia...Ir tai kainuoja sveikatos milžiniškus resursus, o atlyginimai kokie beišeina...Nėra pagarbosGerai, kad nors meras tai supranta, kad socialinį darbą gali dirbti iš širdies , o gali ir valdiškai...kad ir kiek besistengtumėt, to nepamatuosi, nebent žmonės gerą arba blogą žodį pasakys...Dievo pašaukti tą darbą turi dirbti...Kaip ir mokytojo...Su švente. Nugrimzdome į gyvenimo gylį blogybių priežasčių beieškodami ir nebesuspėjome išnirti šventei...
Albina
2011-09-27 10:22
Klausimas:
neaiškumas tarp socialinių darbuotojų dirbančių pirminės sveikatos priežiūros įstaigose, šiaip socialiniai darbuotojai priklauso SADM, o mes SAM? Gaunasi, kad mes kaip ir iškritę už borto? Nesutvarkytas ir atestacijos klausimas. Kaip tikimąsi spręsti šį klausimą?
Socialinė darbuotoja
2011-09-27 10:17
Klausimas:
Ar gali darbuotojas, dirbantis su rizikos grupės šeimomis, teikti paslaugas klientams, kurie šių paslaugų atsisako, nebendrauja su darbuotoju ar yra nusiteikę priešiškai, net agresyviai? Ar asmenų įtraukimas į rizikos šeimų apskaitą, reiškia, kad paslaugos privalomos? Kas atsako už darbuotojų saugumą, lankantis pas agresyvius klientus?
Inga
2011-09-27 10:10
Klausimas:
2009 m. buvo priimtas LR Vyriausybės nutarimas "Dėl ilgalaikės socialinį darbą dirbančiųjų darbo užmokesčio didinimo ir socialinių garantijų gerinimo 2008-2012 m. programos patvirtinimo". Kada bus vykdomos programoje numatytos priemonės? Kada didės socialinių darbuotojų atlyginimai, kurie ir taip mažiausi šalyje?
Socialinė darbuotoja
2011-09-27 09:35
Klausimas:
Sveikinimai sveikinimais, AČIŪ, bet ar mūsų ministras žino, kad šiai dienai socialinio darbuotojo darbo atlygis yra mažesnis už trijų asmenų šeimos socialinę pašalpą? Apie kokią paslaugų kokybę galima kalbėti, jei darbo krūviai keturgubai didesni, negu anksčiau. Nejaugi niekas ir toliau nekreips dėmesio į tokius svarbius ir aktualius klausimus?
socialine darbuotoja
2011-09-27 08:23
Klausimas:
Sveiki.Dirbu kaimiskoje seniūnijoje-darbas labai sunkus, labai daugeja skaicius žmonių gaunančių socialinę paramą, kruvis nežmoniškas. Dėkinga kolektyvui, kad labai padeda, kitaip vienam speti atlikti darbus tikrai neįmanoma. Kaip pasiskaitai komentarus tai labai nusivili: nejaugi tie socialiniai darbuotojai taip jau nieko neveikia, kad net visuomeneje nesuprantama jo veikla? nejaugi gauna tokius didelius atlyginimus, kad yra atsakingas už kiekvieną atsitikusią neleimę?Reikalavimai mums labai dideli, bet ar kas atsižvelgia į mūsų galimybes. Aš esu įgijusi magistro laipsnį, bet uždirbu tiek, kiek gauna be jokios kvalifikacijos darbuotojas. Ar tai normalu?ir dar taip didėjant darbo krūviui? Dekoju.
buvusi socialinė darbuotoja
2011-09-27 07:25
Klausimas:
Kodėl pas mus piniginė soc.parama skiriama tiems,kurie visai nesistengia, o žino įstatymus,kad gali reikalauti.Jeigu turi bent gabalėlį žemės neturi teisės registruotis darbo biržoje kaip bedarbis,neturi jokių soc.garantijų,negauni jokių kompensacijų.Atokiame rajono kaime susirasti darbą galimybės yra nulinės.Iš savo darbo patirties ir dabartinės situacijos darau išvadas,kad geriausia nieko neturėti ir reikalauti iš valstybės.Pamąstykime ,kam palankūs mūsų įstatymai. SU ŠVENTE MIELIEJI IR DIDŽIULĖS KANTRYBĖS.
Vita
2011-09-26 22:20
Klausimas:
Kodėl pamirštama socialinis darbuotojas dirbantis sveikatos priežiūros įstaigoje, gal kad dirba vienas visoje ligoninėje ? Atostogas sumažino iki 28 d. Užmirštami pakviesti į kvalifikacijos ar seminarų kursus. O dažniausiai būna, kad iš namų ar tiesiog gatvės atvežami žmogiukai, kai jau negali savimi pasirūpinti, apsitarnauti ir jau patampa mūsų vienų bėda, tik išgirsti, tokius žodžius ,,dėkit kur norit,,.
Edita
2011-09-26 19:29
Klausimas:
Auginu vaiką su negalia, todėl nebegaliu dirbti pagal turimą profesiją pilną darbo dieną. Gyvenimas verčia (o ir su svajonėmis tai sutampa) keisti profesiją. Ar yra kokios nors lengvatos studijuoti (mokęstis už mokslą) ištęstinėse studijose socialinį darbą tokiems tėvams. Ar stojant būtų atsižvelgta į tai, kad jau turiu socialinio darbuotojo padėjėjo kvalifikaciją? Ačiū
Socialinis darbuotojas
2011-09-26 16:50
Klausimas:
Socialinių paslaugų įstaigoje dirba arti 50 darbuotojų, iš jų tik keletas ūkinio personalo. Pastoviai gaunančių paslaugas namuose ar dienos centruose yra apie 130 klientų. Ar nepriklauso tokiai įstaigai turėti psichologo etatą? Nes pagalba reikalinga ne tik klientams, bet ir darbuotojams. Įtikinti darbdavį neįmanoma. Sako, trūksta pinigų...
Mokytoja
2011-09-26 16:33
Klausimas:
Gyvenu Šiaurės Rytų Lietuvos rajone. Jau daugiau nei du metus prašau socialinių paslaugų į namus. Mūsų nedidelėje gyvenvietėje yra ir daugiau neįgalių žmonių, kuriems reikalinga pagalba. Tačiau seniūnas ir paslaugų centro vadovai sako, kad savivaldybė niekaip neranda pinigų etatui įsteigti? Ar humaniškai elgiasi politikai, atimdami iš manęs galimybę į socialinę pagalbą.
Rimgaile
2011-09-26 16:32
Klausimas:
Vadovaujantis Socialinių paslaugų įstatymo 20 straipsnio 4 dalimi ir 37 straipsnio 1 dalimi, dirbti socialiniu darbuotoju po 2011 m. liepos 1 d. turės teisę asmenys, įgiję aukštąjį socialinio darbo ar jam prilygintą išsilavinimą.Ar nevertėtų perskaičiuoti ir darbo užmokečius, nes alga apgailėtina, o darbo krūvis nežmoniškai didėja.... Dėkoju.
Vilija
2011-09-26 16:20
Klausimas:
Kaip žinome, socialinius darbuotojus rengia Vilniaus universitetas. Tai ar čia normalu, kad asmuo, įgijęs socialinio darbuotojo magistro laipsnį - eitų dirbti už 800 Lt. Lietuvoje yra tragiška situacija todėl, kad socialiniais darbuotojais dirba - ne profesionalai - o pvz. kaimuose - pardavėjos, buchalterės. Tegu Vyriausybė, Seimas susimažina atlyginumus, ir padidina Socialiniams darbuotojams atlyginimus. Su soc. rizikos šeimomis turi dirbti ne vienas soc. darbuojas 100 šeimų 1 gyvenvietėje, o daugiau, tada sumažės nelaimingų atvejų soc. rizikos šeimose su vaikais ir kt.
Diana Stankaitienė
2011-09-26 16:02
Klausimas:
Kaip galime padidinti socialinio darbo prfesijos prestižą? Jei taip, tai kokiomis priemonėmis?
Juana
2011-09-26 15:59
Klausimas:
Norėčiau sužinoti ar socialinio darbuotojo padėjėjas gali atlikti socialinio darbuotojo funkcijas. Kiek žinau padėjėjui nėra keliamas reikalavimas turėti aukštąjį socialinio darbo išsilavinimą. Ir ar jo darbo pobūdis toks pat kaip socialinio darbuotojo.
STASELE
2011-09-26 15:25
Klausimas:
VISUS SVEIKINU SU SOCIALINIO DARBUOTOJO DIENA IR LINKIU SVEIKATOS, STIPRYBES IR SVEIKO PROTO TIKRAI SUNKIAME DARBE. KADANGI PATI ESU SOCIALINE DARBUOTOJA TAIP PAT LABAI PRASAU KLAUSTI RIMTUS IR JUMS AKTUALIUS KLAUSIMUS O NERASYTI NESAMONES. AS DIRBU DIDELEJE KAIMISKOJE SENIUNIJOJE,KUR GYVENA VIRS 5 TUKST. GYVENTOJU IR VISI MANE PAZYSTA IR NEKYLA KLAUSIMU KAS YRA SOC.DARBUOTOJAS,KA JIS VEIKIA IR AR JO REIKIA. DIRBU IR SENIUNIJOJE , DALYVAUJU IR MOKYKLU IR BENDRUOMENIU SUEIGOSE IR PRASYCIAU BUTI TIESIOG KULTURINGAIS IR ETISKAIS. ACIU
Kulverstukas
2011-09-26 14:53
Klausimas:
Aktualu kodėl mūsų valstybėje socialinis darbas yra sumenkinamas. Džiugu, kad vis dažniau minima šios specialybės diena. Ką gali padaryti valstybė, NVO ir verslas, kad socialinis darbas taptų gerbiamas, kaip tarkim Skandinavijoje? Šiuo metu socialinis darbuotojas vis dar sulyginamas su "užpakalių valytoju". Ar įmanoma būtų šviesti visuomenę ir kelti soc darbuotojo prestižą? Koks tai galėtų būti kiekvieno indėlis? Socialiniai darbuotojai patiria daug rizikos, kodėl jų atlyginimai tokie menki? Ir kodėl lankomosios priežiūros darbuotojas prilyginamas socialiniam darbuotojui? Dėkoju.
Filosofas
2011-09-26 14:01
Klausimas:
Kodėl apskritai prireikia socialinio darbuotojo? AR pagalba reikalinga vienišiems visą gyvenimą buvusiems, ar vaikų likimo valiai paliktiems žmonėms?
Klaustukas
2011-09-26 14:00
Klausimas:
Kiek žmonių šalyje reikalinga socialinė pagalba, kurią gali suteikti socialinis darbuotojas?
Sudomino
2011-09-26 10:51
Klausimas:
Mano nuomone būtų svarbu žinoti žmonėms kur ir svarbiausia kokią pagalbą jie gali gauti. Kur visą šią informaciją galima rasti? Ar patys ieškote žmonių kuriems reikia pagalbos? Kadangi dauguma galbūt net nežino, jog jiems jos reikia, bei gali ją gauti, manau nesikreipia tiesiogiai į jus.
kotryna
2011-09-26 10:39
Klausimas:
kokio dydzio atlyginima gauna socialinis darbuotojas? Gal del menkas atlygis nemotyvuoja dirbti darba, kuris yra tikrai nelengvas?
gediminas
2011-09-26 10:37
Klausimas:
Kokios lyties atstovu daugiausia dirba socialiniais darbuotojais? Girdime tik apie darbuotojas moteris, o apie vyrus - labai retai...
Aldona
2011-09-26 10:36
Klausimas:
Mano manymu Lietuvoje dar labai trūksta senelių namų. Tikrai gerų padorių, švarių su geru aptarnavimu. Dėl manęs gali ir užsieniečius vežti slaugytojus jei neišgali mokėti normalių algų saviems, bet negali tęstis tokia situacija, kad senas žmogus nebegali oriai praleisti paskutinių gyvenimo metų. Valstybe - kur tu kai mums tavęs reikia?
giedrius
2011-09-26 10:34
Klausimas:
Kokiu igudziu reikia norint tapti socialiniu darbuotoju? Ar tam reikalingas specialus issilavinimas? Ar galima socialiniu arbuotoju dirbti savanoriskai?
Valdas
2011-09-26 10:34
Klausimas:
Ar galvoja apie įvairias savanorystės akcijas? Dabar tuo užsiima nevalstybinės organizacijos, o užsienyje tai taip išpuoselėtas dalykas, kaed sutaupo milijonus. Gal jau laikas tapti civilizuota valstybe ir pradėti dirbti ta linkme? Įtraukti mokinius nuo mažumės, kad suprastų atsakingos visuomenės svarbą?
Aleksandra
2011-09-26 10:33
Klausimas:
Kaip apsisaugoti nuo apsimetėlių socialinių darbuotojų. girdime atvejų, kai garbaus amžiaus žmones apgauna tie patys socialiniai darbuotojai. Kaip to išvengti?
Dalia
2011-09-26 10:32
Klausimas:
Kodėl tik dabar ši tema keliama į viešumą? daugybė metų ruošiami socialiniai darbuotojai aukštosiose mokyklose. O darbo vietų jiems taip ir nėra. Priversti eiti į Maximas vadybininkais dirbti.
Teklė
2011-09-26 10:32
Klausimas:
Labai trūksta informacijos apie tuos socialinius darbuotojus. Dabar man padeda "Caritas", o daugiau ir nelabai žinua kur kreiptis pagalbos. Nors jų pilnai pakanka. Gal juos geriau finansuoti, kad rūpintųsi? Juolab, kad ten dirba nuostabūs žmonės!
Andrius
2011-09-26 10:31
Klausimas:
Ar nebūtų geriau, jei socialinių darbuotojų funkcijos užtikrinimas būtų perleistas privačiam verslui? Gal kokybė būtų geresnė? Visi žinom, kaip valstybinių įmonių darbuotojai dirb... Atėjau, atsedėjau, išėjau...
Jonukas
2011-09-26 10:30
Klausimas:
Iš kokių finansinių išteklių ketinama atsiskaityti su socialiniais darbuotojais?
Klausimas
2011-09-26 10:29
Klausimas:
Kas yra socialinis darbuotojas?
Juozas
2011-09-26 10:29
Klausimas:
Man pakankamai sunku judėti. Kaip galėčiau gauti socialinę paramą. Sunku nueiti į parduotuvę, susimokėti mokesčius
Paulius
2011-09-26 10:29
Klausimas:
Kokiose bendruomenėse privalomai turi būti socialinis darbuotojas?
Jonas
2011-09-26 10:28
Klausimas:
ar bus didinamos invalidumo pencijos ?
Birutė
2011-09-26 10:28
Klausimas:
Kokie yra pagrindiniai socialinio darbuotojo bendruomenėje tikslai ir uždaviniai?
Rasa
2011-09-26 10:28
Klausimas:
Ar nepakanka dienos centru? Manau, kad taip efektryviau ir optimaliau būtų išnaudotos lėšos?
Janina
2011-09-26 10:28
Klausimas:
Kaip pradėti socialinę veiklą bendruomenėje?
Povilas
2011-09-26 10:27
Klausimas:
Draugas rūpinasi invalide močiute. Tai suvalgo daug laiko ir pinigų, o savivaldybė vis skėsčioja rankomis ir nesugalvoja kaip jam padėti. Ar neturėtų ji skirti socialinio darbuotojo ar mokėti jam tam tikrą paramą?
Antanas
2011-09-26 10:27
Klausimas:
Ar šiuo metu Lietuvoje yra daug socialinių darbuotojų? Jų daugėja ar mažėja?
lina
2011-09-26 10:27
Klausimas:
Kuo konkreciai socialinis darbuotojas padeda zmonems?
Vilma
2011-09-26 10:27
Klausimas:
Planuoju išvykti dirbti į užsienį. Ar bus galima tikėtis, kad mano senais tėvais bus pasirūpinta?
Agne
2011-09-26 10:26
Klausimas:
Ar socialinis darbuotojas gali teikti ir psichologine pagalba?
Paulius
2011-09-26 10:26
Klausimas:
Socialinis socialiniui, bet mano manymu greičiau apie psichologus bendruomenei reiktų pradėt šnekėti. Aišku, kad geriau nuo to pradėt nei nieko, bet kalbos ties tuo neturėtų baigtis. Ar kas nors galvojama šiuo klausimu?
ona stanišauskienė
2011-09-25 17:18
Klausimas:
Esu dirbanti 2 os grupės invalidė.Ar privalo perskaičiuoti pensiją kiekvienais metais.Jeigu ne,tai kodėl?

Pasiūlyk svečią

*Jūsų pateikti asmens duomenys bus naudojami pasiūlymo administravimo tikslais

Visas archyvas

Daugiau...