Portalo svečias

Arvydas Pocius

Arvydas Pocius

Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras
Karolis
2009-11-25 15:01
Klausimas:
Laba diena, noriu paklausti, kokia karių rotacijos prasmė? Kad tai mažina korupcinių ryšių galimybę netikiu, nes dalis karių rotuojami iš kabineto į kabinetą (pagal ryšius ir sugebėjimą įtikti vadui), o kiti, deja, keliauja iš miesto į miestą? Tai jau rodo, kad vieni yra numylėtiniai, o kiti - nemylimi, kad pati rotacija skatina korupciją dėl išlikimo tame pačiame mieste ar net tarnybos vietoje? Ar Jums neatrodo, kad rotacija pažeidžia vaikų ir moterų teises (vaikai tampomi iš miesto į miestą nuolat patiria psichologinę įtampą, o žmonos negali taip greitai susirasti darbo, ypač dabartiniu metu ir pan.)? Gal rotacijos nuostatuose reikėtų numatyti papildomus punktus, kurie lemtų lengvatas kariams, turintiems šeimas ir auginantiems nepilnamečius vaikus? Iš anksto dėkoju už atsakymą.
Gediminas
2009-11-25 14:35
Klausimas:
Kodel armijoje yra nemazai Rusijos armijoje buvusiu rusiskai kalbancio rusisko personalo? Ar tai ne "penkta" kolona?
Raimondas
2009-11-25 14:31
Klausimas:
Ar suderinama su karininko Garbes kodeksu Jusu melavimas seimo komisijai??
Artūras
2009-11-25 14:12
Klausimas:
Kodėl į profesinę karo tarnybą nepriimami privalomąją karo tarnybą atlikę , o priimami netarnavę (ar tai teisinga)?
nekantrus
2009-11-25 14:12
Klausimas:
Kam reikalinga diskusija kuri nevyksta? Ar KV laikrodzio nepazysta?
Lina
2009-11-25 14:10
Klausimas:
Ar Jūs asmeniškai žinojote apie vadinamąjį CŽV kalėjimą Lietuvoje? Kaip Jūs manote, ar turėjo apie tai žinoti tuometis kariuomenės vadas Kronkaitis?
Andrius
2009-11-25 13:23
Klausimas:
Šiandien aukštesnį karinį laipsnį gauti ypač sudėtinga, kadangi daug tiek karininkų tiek puskarininkių yra gana jauni ir turi labai aukštus karinius laipsnius, atlyginimų skirtumai labai dideli. Kaip manote nebūtų sąžiningiau atlyginimo dydį stipriau įtakotų ne su karinis laipsnis, o su stažas? Geros dienos.
Edgaras
2009-11-25 13:08
Klausimas:
Gerb. generole,kodel vel krizes akivaizdoje uzsimota keisti kariu uniformas. Nejaugi nera kur deti kariuomenes pinigu? Ir tikrai neapaeiuokit, kad vienos spalvos uniformos pigiau ir geriau,kaip zinia kad daznai buna kad kas tinka viskam netinka niekam,ar nebus ir su uniformomis,taip..?Jus teigaite kad daug saliu naudoja vienos spalvos ir rasto uniformas,bet pamirstate pamineti kad tie kariai veikia su transportu, pesciom beveik nevaiksto, o Lietuviai Afganistane tikrai pagal aprupinima transportu dar atsilieka. Ir tarkim JAV juru pestininku korpusas turi ir misko ir smelio uniformas. Nera musu tokia didele uniforma kad nebutu galima juos aprupinti gerom pritaikytom tam regioniui uniformom. Taupiau naudojant,manau viska galima padaryti. Is salies ziurint keistai atrodo naujas vadas naujos uniformos. Ir antras klausimas: Ar kariuomene bandysite prikelti su savanoriais? sumazinot jiems pinigus kad daugiau pakviest i mokymus galetumete, o kur etatitiai eiliniai kurie ir sudaro pagrinda kariuomenes kurie ir turetu sudaryt pagrindine asi...deja kol kas batalionai tusti stovi, daug pinigu savo laiku suinvestuota atnaujinti pastatus, kurie dabar arba nenaudojami arba minimaliai naudojami. Ir trecias klausimas: Ar pagaliau imsites priemoniu pakelt kariuomenes fizinis pasiruosima? deja kariskiu (aisku ne visu,bet tikrai ne mazos dalies) fizinis pasiruosimas prastas. Gal laikas keist butu normatyvus,pratimus? Dekui uz atsakymus ir sekmes darbuose
Rūtelė
2009-11-25 11:09
Klausimas:
Vade, tai kaip ten su tais CŽV kalėjimais. Pasvajokime paprastai - Lietuva NATO narė - NATO nainkintuvai skraido kiek nori ir kur nori. Juk jie ten gali ką nori atvežti ir išvežti. Nesuuostų nei prezidentas LT, nei vadas. Ar juos kas tikrina?
Jonas
2009-11-25 10:42
Klausimas:
P. generole, kiek aš jus asmeniškai pažistu ir teko kartu tarnauti, jūs su savo išsilavinimu galite vadovauti tik skyriui, arba būriui.Jūs nevadovavote jokiems stambiems junginiams,,neturit jokio supratimo, apie karinę strategiją, o jau generolas ir dar kariuomenės vadas. Su tokiais vadais vargšė mūsu kariuomenė. O dar prisiminus Jurą Abromavičių, kaip jūs melavote komisijai Jums vieta ant laktos vadovauti vištų kariuomenei. Vargšė Lietuva su tokiais vadais.
savanoris
2009-11-25 10:42
Klausimas:
Kodel eileje rajonu savivaldybiu nebera KASP kuopu - Birzu, Kaisiadoriu, Akmenes, Prienu, Palangos, Sirvintu, Elektrenu ir kitose (viso 15)? Salcininkuose ir Visagine be pagrindines paskirties jos galetu tapti lietuvybes, patriotizmo zidiniu.
2009-11-25 08:50
Klausimas:
Turėjote tarybinės armijos atsargos leitenanto laipsnį, 1990 m. vasario 16 d. viešai atsisakėte tarybinio karininko laipsnio, o 1991 m. gruodžio 30 d. tapo Lietuvos kariuomenės majoru (turėdamas tik KKI išsilavinimą), klausimas: už kokius nuopelnus buvo suteiktas gana aukštesnį laipsnis ir ar nemanot, kad generolo laipsnį turi turėti žmogus baigęs karo akademiją (JAV karo kolegijos išsilavinimo manau mažoka). Dėkui už atsakymą
Giedrius USA
2009-11-25 03:49
Klausimas:
Ar gerb.generolui neatrodo,kad Lietuva turetu sustiprinti savo prieslektuvine gynyba ,tam padetu ukrainieciu gaminami S-300 kompleksai,vienu metu gali sekti 100 taikiniu,jie buvo tiekiami Gruzijai,Juscenka Lietuvos draugas,gal padarytu lietuviams nuolaidu.Tiesa jie ir tankus gruzinams pusvelciui perleido ir lietuviams perleistu,galetumet atsikratyti sena Nato iranga.Chorvatija karo su Serbija akivaizdoje sukure labai siuolaikiska tanka "Dengman" su Izraelio iranga,gal ir Lietuvai laikas pagaminti savo 'tautini' tanka ? Kiek Lietuva turi nepilotuojamu skraidanciu aparatu naudojamu aerozvalgyboje,juos galite isigyti Izraelyje,sekmes.
Linas
2009-11-24 21:27
Klausimas:
Laba diena, sveikinu Lietuvos kariuomenes vada su Lietuvos kariuomenes diena! Noreciau suzinoti iki keliu metu priima vyra tarnauti Lietuvos kariuomeneje?
kitas Mantas
2009-11-24 21:20
Klausimas:
Kodėl yra taip smukęs Lietuvos kariuomenės įvaizdis? Ar ruošiatės gerinti jos įvaizdį Lietuvos gyventojų atžvilgiu? Kaip jūs tai planuojate padaryti?
Stasys
2009-11-24 20:09
Klausimas:
Kodėl Jūs neslepiate savo dešiniųjų pažiūrų? Mąstote tik dešiniuoju pusrutuliu? Ar yra tinkama kariuomenės vadui būti politiškai angažuotam?
KRISTINA TO VACYS
2009-11-24 19:02
Klausimas:
KODEL JUS TIKITE,KAD PABEGS IR DABAR.MANO SENELIO BROLIS KOVOJO UZ MUSU TEVYNE -JIS BUVO LIETUVOS PARTIZANAS (MISKUOSE),O VELIAU JI PAGAVO. JI KANKINO,TARDE....BET JIS NIEKO NEPASAKE...JI UZDARE I LIGONINE,NES JIS ISPROTEJO NUO ADATU TARP JO NAGU....
Alvidas
2009-11-24 17:24
Klausimas:
Jaunesniesiems karininkams, aukštesnius laipsnius suteikia kariuomenės vadas. Bet esant atsargoje, aukštesnis karininko laipsnis nesuteikiamas, nors yra pateiktas teikimas. Motyvuojama, kad reikia baigti kariuomenės vado nustatytus kursus, tačiau tokie kursai nėra organizuojami. O jei ir būtų organizuojami, kas turėtų siusti atsargos karininką į kursus del aukštesnio laipsnio suteikimo?Visos kitos sąlygos laipsnui suteikti yra išpilddytos. Ar minėtu klausimu nėra spraga? Įstatymas yra tačiau jis neveikiantis. Pagarbiai, Atsargos karininkas Alvidas.
Romanas Z.
2009-11-24 16:40
Klausimas:
Kokios buvo Jusu pareigos NATO vadavieteje Norfolk'e (Virginia, USA)? Kokie buvo ar yra patys sudetingiausi uzdaviniai ar problemos Lietuvos ir NATO partnerysteje?
Vidmantas
2009-11-24 16:14
Klausimas:
Ar Lietuva turi teisę atsisakyti vykdyti karo misija Afganistane
Mantas
2009-11-24 15:23
Klausimas:
Kada paviešinsite šauktinių narkotikų testų duomenis? Ar tai, kaip ir visada pas mus su blogybėm, liks vieša paslaptis?
stasys
2009-11-24 13:02
Klausimas:
1.Gruzijos kare su Rusija gruzinai turejo 3 sausumos brigadas su tanku dalianiais, gera prieslektuvine ginkluote; Kaip mes apginsime Lietuva su 1 MPBr, kuri nepilnai sukomplektuota ir be tinkamos ginkluotes (neturim vidutinio bei tolimo nuotolio prieslektuvines bei tolimo nuotolio priestankines ginkluotes, sena sarvuota technika)? 2.Jus studijavote Voketijos bundesvero akademijoje ir zinote kad po 3 paru musio MPBr reikia isvesti is musio lauko, pergrupuoti, pakeisti nuostolius. Kas tuomet gins Lietuva? 3.NATO pajegos neateis is karto pagalbon; kodel dabartiniu metu pagrindinis demesys skiriamas ne Lietuvos gynimui, bet ekspedicinems uzduotims vykdyti;pvz. numatomi bendri projektai su Lenkija ir Ukraina, nors musu pjegumai yra riboti. 4.Noreciau paklausti del musu sausumos kariuomenes pajegumu didinimo? Sausumos kariuomenes pagrinda sudaro MPBr"Gelezinis vilkas". Pagal Lietuvos plota vienos brigados neuztenka Lietuvai apginti. kaip minimum reikia triju MPBr. Ar numatoma kurti antra brigada ir didinti sausumos kariuomenes pajegumus?
VACYS
2009-11-24 12:43
Klausimas:
NUO KO GINA LIET KARIUOMENE,JUK KARO ATVEJU VISI KARININKAI DETU I KRUMUS.MANO GIMINAITIS 1940 LIETUVOS ARTILERIJOS KAPITONAS PABEGO I VOKIETIJA.MANAU ISTORIJA PASIKARTOTU...
Vaikiskas klausimas
2009-11-24 08:51
Klausimas:
Ka veikia salies kariuomene, kai nera salyje karo? Be to, kad prisideda prie ne savo karu...
jonas
2009-11-24 03:45
Klausimas:
As tarnavau Sovietu armijoje, bet 12000 armijos buvo gana vieno generolo. Kiek zinau visoje Lietuvos kariuomenes sistemoje yra 9 generolai ,o jau tu 'padpolkopvninku' ir zemesniu kaip sunyje blusu. Klausimas: Ar ,tamsta Generole, su sita kariuomene irtamstos kariniu pasirengimu sugebetumete be NATO pagalbos bent valandelei apginti TEVYNE. Galvoju, kad ne, nes jus karo reikaluose tik diletanntai. Ar tamsta nesijauti ,kad nesi net pasiekias serzanto llygio,turiu omenyj tikro kariskiop lygi?
Giedrius
2009-11-24 02:20
Klausimas:
Ar gerbiamas generolas sutinka ,kad Lietuvos kariuomenes ginkluote techniskai ir moraliskai pasenusi ir jai sunku lygin tis pvz su Gruzijos armija,kuri deje buvo Rusijos sutriuskinta per 5d.Tai yra simboline armija,kuria gelbsti tik susitarimai su NATO? Aciu
Vytautas
2009-11-23 23:24
Klausimas:
Kiek laiko Lietuvos kariuomene yra pajėgi viena ginti gimtą kraštą?
Jonas
2009-11-23 20:26
Klausimas:
Kokį laipsnį turėjai sovietų kariuomenėje?
Jonas
2009-11-23 20:25
Klausimas:
Kada Lietuva pagaliau turės savus karininkus ,nesuteptus melu ir rusišku autkojų prakaitu?
Romas Gedminas
2009-11-23 19:20
Klausimas:
Ar teko Jums ponas Pociau girdeti apie virtuku muši. ten žuvo visi mano artimieji. Lioliu seniunija Romas Gedminas
Radistas
2009-11-23 19:15
Klausimas:
PonasPaciau Aš jus gerbiu kaip Lietuvos karininka, mano dede buvo Lietuvos kapitonas Boleslovas Druktenis pagegiu rinktine.tuririu ir jo nuotrauka su visa kuopa. .Lietuvos patizanai už jus guldys galvaas, nepaveskit.
Radistas
2009-11-23 19:07
Klausimas:
Ar dabartine musu kariomenie nedes i krumus atsitikus ekstrimaliai situacijai, kadanggi čia ne patriotai Lietuvos , o samdiniai. su pagarba partizanu anukas.
tomas
2009-11-23 18:13
Klausimas:
Realaus karinio konflikto atveju per kiek laiko kariuomene galetu mobilizuotis,atsakyti i uzpuolima? Priesininko sparnuota raketa per 3-5 min gali pasiekti bet kuri Lietuvos karini objekta.Ar realu laikyti toki gremezdiska karini laivyna?
svecias
2009-11-23 17:03
Klausimas:
Kada pagaliau bus atnaujintas šarvuočių parkas, "degtukų dėžutes" M-113 pakeis CV-90 ir "Pirania" ar "Sisu" ? Kokius naikintuvus Lietuva ketina įsigyti? Kodėl didelis dėmesys buvo skiriamas čekiškiems L-159?
Karolis
2009-11-23 16:32
Klausimas:
nuoširdžiai klausiu ir tikiuosi nuoširdaus atsakymo: aš nematau prasmės, kodėl Lietuva turi savo kariuomenė. Kareiviai, o ypač visokie vadai - suaugusiųjų vaikų žaidimai... jokios priedėtinės vertės... laksto, šaudo, gaudo, o kas iš to? turiu pažįstamą kariškį - jis ten į Rūklą važinėja, dumble šliaužioja, vaidina, kad čia labai svarbu, kad čia labai reikia, algos gauna virš 4000 litų. O iš esmės kokia nauda iš jo Lietuvai. Po miškus laksto, gamta grožisi ir tiek... gal pakeisiite mano nuomonę, bet dabar nematau jokios naudos, išskyrus fikciją, iliuziją, kad viskas rimta, biurokratiją, kuri kuria popieriukus pati dėl savęs...
valius
2009-11-23 16:21
Klausimas:
Kaip Jūs, kaip buvęs KASP (Krašo apsaugos savanorių pajėgų) ilgametis vadas, žiūrite į faktišką savanorių pajėgų sunaikinimą, kai iš buvusių 10 savanorių rinktinių (apie 10 tūkst. savanorių) liko tik trys rinktinės, su keliais šimtais savanorių? Ar jau Lietuvos kariuomenei savanoriai tapo nereikalingi? Kas šio "sunaikinimo" autorius?
Gediminas
2009-11-23 15:36
Klausimas:
Su svente, gerbiamas Vade.
antanas
2009-11-23 15:30
Klausimas:
kodel ant jūsų pyksta visokie buvusieji valdžioje
Dmitrijus
2009-11-23 15:11
Klausimas:
Gerbiamas vade ar ne uzpuls artimiausiu metu Rusija musu krasto ? nes Rusija prieme istatima apie kariomenes panaudojima kituose salyse ginti savo tautecius o juk butent Lietuvuoja valstybininko klano pedofilai prokuorai,saugumeciai,teisejai prevartaudavo mazus vakus o juk tame tarpe yra ir Rusu tauteciai jei skelbiama kad 50 000 tukstanciu lietuvuoja isprevartautu vaiku yra tai 2200 vaiku bus isprevartautu gal dalis nuzuditu tu valstybininku klano veikejais - o dar girdejau kad yra Rusu karo veteranu nunuodijo ir pasisavino ju butus o poperius suklastuojo kad patys mire tai tokiu atveju irgi gali buti 5500 o gal del tokiu parsidavusiu linkusiu i nusikaltima kaip mes dauguma ir taip pat etniniais brozais paremti kur pinigai uztemdo prota galejo buti ir prekyba vaiku organais ( pvz. gerb gydituojo Peceliuno mirtis ) dar moteru grobimai pvz juk tuose kaleimuose po CZV isvykimo galejo saugumeciu zydruju klano hebra grobti i musu pileciu tame tarpe ir Rusu tautybes zmoniu ? Ar neuzpuls musu krasto Rusija? pagarbiai Dmitrijus Lopatinas e-mail dima-alfa-03-08@mail.ru isanksto dekuoju.
ramzis
2009-11-23 14:12
Klausimas:
kaip yra Lietuvoje su kariuomene dabar. yra sauktiniai nera sauktiniu. tokia painiava, kad as jau nieko nebesuprantu
Karolis
2009-11-25 15:01
Klausimas:
Laba diena, noriu paklausti, kokia karių rotacijos prasmė? Kad tai mažina korupcinių ryšių galimybę netikiu, nes dalis karių rotuojami iš kabineto į kabinetą (pagal ryšius ir sugebėjimą įtikti vadui), o kiti, deja, keliauja iš miesto į miestą? Tai jau rodo, kad vieni yra numylėtiniai, o kiti - nemylimi, kad pati rotacija skatina korupciją dėl išlikimo tame pačiame mieste ar net tarnybos vietoje? Ar Jums neatrodo, kad rotacija pažeidžia vaikų ir moterų teises (vaikai tampomi iš miesto į miestą nuolat patiria psichologinę įtampą, o žmonos negali taip greitai susirasti darbo, ypač dabartiniu metu ir pan.)? Gal rotacijos nuostatuose reikėtų numatyti papildomus punktus, kurie lemtų lengvatas kariams, turintiems šeimas ir auginantiems nepilnamečius vaikus? Iš anksto dėkoju už atsakymą.
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-12-07
Atsakymas:

Krašto apsaugos sistemos profesinės karo tarnybos kariai rotuojami ar perkeliami vadovaujantis Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymu (toliau – KASO KTĮ) ir atsižvelgiant į karjeros planus. Karių rotacijos tvarką nustato krašto apsaugos ministro patvirtinta karių rotacijos ir perkėlimo tvarka. Pagal šią tvarką karininkas, auginantis vaiką iki vienerių metų, paprastai rotuojamas į kitas pareigas kitoje vietovėje tik jam sutikus. Esant svarbioms aplinkybėms, kario rotacija ar perkėlimas gali būti atidėtas. Tokiu atveju karys likus 7 dienoms iki komisijos posėdžio turi pateikti komisijos pirmininkui raštu išdėstytus argumentus, dėl kurių jis prašo atidėti jo rotaciją ar perkėlimą.
Žinoma, kol kas nėra spendžiami klausimai dėl kario šeimos perkėlimo ir rotacijos metu. Tačiau kol kas tokius sprendimus priima politinė vadovybė.

Gediminas
2009-11-25 14:35
Klausimas:
Kodel armijoje yra nemazai Rusijos armijoje buvusiu rusiskai kalbancio rusisko personalo? Ar tai ne "penkta" kolona?
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-12-07
Atsakymas:

Lietuvos kariuomenės kariu tampa Lietuvos Respublikos piliečiai mokantys valstybinę – lietuvių – kalbą. Įstatymai nedraudžia priimti į tarnybą ir kitomis kalbomis mokančių kalbėti karių.

Raimondas
2009-11-25 14:31
Klausimas:
Ar suderinama su karininko Garbes kodeksu Jusu melavimas seimo komisijai??
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-12-07
Atsakymas:

Šiuo klausimu jau daug prirašyta ir prikalbėta. Manau, daugiau jau nekomentuosiu.

Artūras
2009-11-25 14:12
Klausimas:
Kodėl į profesinę karo tarnybą nepriimami privalomąją karo tarnybą atlikę , o priimami netarnavę (ar tai teisinga)?
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-12-07
Atsakymas:

Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymas reglamentuoja priėmimą į profesinę karo tarnybą. Įstatymo 28 straipsnyje aiškiai surašyta priėmimo į profesinę karo tarnybą galimi atvejai ir reikalavimai. Jei asmuo tų reikalavimų neatitinka, vadinasi jis ir negali būti priimtas į profesinę karo tarnybą.

Lina
2009-11-25 14:10
Klausimas:
Ar Jūs asmeniškai žinojote apie vadinamąjį CŽV kalėjimą Lietuvoje? Kaip Jūs manote, ar turėjo apie tai žinoti tuometis kariuomenės vadas Kronkaitis?
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-12-07
Atsakymas:

Aš manau, kad tai ne šios diskusijos klausimas. Dabar tuo klausimu vykdomas tyrimas ir aš to negalėčiau komentuoti.

Andrius
2009-11-25 13:23
Klausimas:
Šiandien aukštesnį karinį laipsnį gauti ypač sudėtinga, kadangi daug tiek karininkų tiek puskarininkių yra gana jauni ir turi labai aukštus karinius laipsnius, atlyginimų skirtumai labai dideli. Kaip manote nebūtų sąžiningiau atlyginimo dydį stipriau įtakotų ne su karinis laipsnis, o su stažas? Geros dienos.
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-12-07
Atsakymas:

Profesinės karo tarnybos kariams tarnybos apmokėjimo tvarką nustato Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymas. Jis sako, kad profesinės karo tarnybos kario tarnybinio atlyginimo dydis priklauso nuo kario laipsnio ir pagal šį laipsnį ištarnautų metų. Taigi, manau, kad tarnybos laikas (kaip jūs sakote – „stažas“) yra įskaičiuotas į atlyginimo dydį ir yra svarbus.

Edgaras
2009-11-25 13:08
Klausimas:
Gerb. generole,kodel vel krizes akivaizdoje uzsimota keisti kariu uniformas. Nejaugi nera kur deti kariuomenes pinigu? Ir tikrai neapaeiuokit, kad vienos spalvos uniformos pigiau ir geriau,kaip zinia kad daznai buna kad kas tinka viskam netinka niekam,ar nebus ir su uniformomis,taip..?Jus teigaite kad daug saliu naudoja vienos spalvos ir rasto uniformas,bet pamirstate pamineti kad tie kariai veikia su transportu, pesciom beveik nevaiksto, o Lietuviai Afganistane tikrai pagal aprupinima transportu dar atsilieka. Ir tarkim JAV juru pestininku korpusas turi ir misko ir smelio uniformas. Nera musu tokia didele uniforma kad nebutu galima juos aprupinti gerom pritaikytom tam regioniui uniformom. Taupiau naudojant,manau viska galima padaryti. Is salies ziurint keistai atrodo naujas vadas naujos uniformos. Ir antras klausimas: Ar kariuomene bandysite prikelti su savanoriais? sumazinot jiems pinigus kad daugiau pakviest i mokymus galetumete, o kur etatitiai eiliniai kurie ir sudaro pagrinda kariuomenes kurie ir turetu sudaryt pagrindine asi...deja kol kas batalionai tusti stovi, daug pinigu savo laiku suinvestuota atnaujinti pastatus, kurie dabar arba nenaudojami arba minimaliai naudojami. Ir trecias klausimas: Ar pagaliau imsites priemoniu pakelt kariuomenes fizinis pasiruosima? deja kariskiu (aisku ne visu,bet tikrai ne mazos dalies) fizinis pasiruosimas prastas. Gal laikas keist butu normatyvus,pratimus? Dekui uz atsakymus ir sekmes darbuose
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-12-07
Atsakymas:

1. Manau, Jūs ne visiškai suprantate vienos spalvos uniformos privalumus ir trūkumus. Universali vienos spalvos uniforma naudinga tuo, kad lengviau organizuojamas aprūpinimas ir sandėliavimas, nes gaminamas tik vienas modelis. Jo kaina nuo spalvos beveik nepriklauso, nes kainą nulemia medžiaga, iš kurios gaminama uniforma. Poreikis turėti tokią uniformą, modifikuojant ne tik spalvinę gamą, bet ir jos konstrukciją, tikrai yra, kadangi dabartinės uniformos ergonomika tenkina ne visus. Taigi, ne vadui reikia uniformos, jos reikia kariuomenei. Tačiau skubotų sprendimų nebus, sprendimus nulems specialistų ir karių siūlymai.
2. Į šį klausimą jau atsakiau šiame interviu.
3. Dėl karių fizinio pasirengimo su Jumis sutikti negaliu. Normatyvų reikalavimai yra parengti kvalifikuotų fizinio parengimo specialistų. Kariai treniruojasi nuolatos, nes fizinio normatyvai yra tikrinami 2 kartus per metus. 

savanoris
2009-11-25 10:42
Klausimas:
Kodel eileje rajonu savivaldybiu nebera KASP kuopu - Birzu, Kaisiadoriu, Akmenes, Prienu, Palangos, Sirvintu, Elektrenu ir kitose (viso 15)? Salcininkuose ir Visagine be pagrindines paskirties jos galetu tapti lietuvybes, patriotizmo zidiniu.
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-12-07
Atsakymas:

Jau atsakiau į panašų klausimą. Reikia įvertinti tai, kad po Lietuvos įstojimo į NATO buvo peržiūrimos Lietuvos kariuomenės užduotys ir vykdoma Lietuvos kariuomenės transformacija. Anksčiau buvusi politinė ir kariuomenės vadovybė priėmė tokius sprendimus ir aš jų kaip karininkas komentuoti negaliu. Tačiau galiu pasakyti, kad mano požiūris , kaip dabartinio Lietuvos kariuomenės vado, kas liečia KASP, yra kitoks. Galiu Jus užtikrinti, kad kiekvienam savanoriui užduočių ateityje bus pakankamai, o karo meto struktūroje numatytos užduotys ir buvusiems, ir atsargoje esantiems savanoriams.

Giedrius USA
2009-11-25 03:49
Klausimas:
Ar gerb.generolui neatrodo,kad Lietuva turetu sustiprinti savo prieslektuvine gynyba ,tam padetu ukrainieciu gaminami S-300 kompleksai,vienu metu gali sekti 100 taikiniu,jie buvo tiekiami Gruzijai,Juscenka Lietuvos draugas,gal padarytu lietuviams nuolaidu.Tiesa jie ir tankus gruzinams pusvelciui perleido ir lietuviams perleistu,galetumet atsikratyti sena Nato iranga.Chorvatija karo su Serbija akivaizdoje sukure labai siuolaikiska tanka "Dengman" su Izraelio iranga,gal ir Lietuvai laikas pagaminti savo 'tautini' tanka ? Kiek Lietuva turi nepilotuojamu skraidanciu aparatu naudojamu aerozvalgyboje,juos galite isigyti Izraelyje,sekmes.
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-12-07
Atsakymas:

Ačiū už patarimus. Tačiau visada galimybės priklauso nuo finansavimo.

Linas
2009-11-24 21:27
Klausimas:
Laba diena, sveikinu Lietuvos kariuomenes vada su Lietuvos kariuomenes diena! Noreciau suzinoti iki keliu metu priima vyra tarnauti Lietuvos kariuomeneje?
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-12-07
Atsakymas:

Ačiū Jums. Į būtinuosius karinius mokymus, savanoriškumo pagrindais, šaukiami 18-35 metų amžiaus karo prievolininkai neatlikę privalomosios pradinės karo tarnybos ar kitais būdais neįgiję pagrindinio karinio pasirengimo.

kitas Mantas
2009-11-24 21:20
Klausimas:
Kodėl yra taip smukęs Lietuvos kariuomenės įvaizdis? Ar ruošiatės gerinti jos įvaizdį Lietuvos gyventojų atžvilgiu? Kaip jūs tai planuojate padaryti?
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-11-25
Atsakymas:

Visuomenės apklausose Lietuvos kariuomenė dažniausiai yra trečioje - ketvirtoje vietoje. 2009 m. lapkričio 16-18 dienomis atliktoje apklausoje , vykusioje didžiuosiuose Lietuvos miestuose, teigiamai Lietuvos kariuomenę įvertino 86 proc. gyventojų. Informacija išspausdinta žurnale "Veidas". Manau, kad Lietuvos kariuomenės įvaizdis nėra blogas, bet ateityje darysiu viską, kad jis būtų dar geresnis.


Dėkoju už užduotus klausimus ir tikiuosi ateityje, kad būsite aktyvūs Lietuvos kariuomenės rėmėjai ir kritikai. Nuo to Lietuvos kariuomenė tik sustiprės. Iki kito susitikimo!

Alvidas
2009-11-24 17:24
Klausimas:
Jaunesniesiems karininkams, aukštesnius laipsnius suteikia kariuomenės vadas. Bet esant atsargoje, aukštesnis karininko laipsnis nesuteikiamas, nors yra pateiktas teikimas. Motyvuojama, kad reikia baigti kariuomenės vado nustatytus kursus, tačiau tokie kursai nėra organizuojami. O jei ir būtų organizuojami, kas turėtų siusti atsargos karininką į kursus del aukštesnio laipsnio suteikimo?Visos kitos sąlygos laipsnui suteikti yra išpilddytos. Ar minėtu klausimu nėra spraga? Įstatymas yra tačiau jis neveikiantis. Pagarbiai, Atsargos karininkas Alvidas.
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-12-07
Atsakymas:

Geras klausimas. Kol kas programų nėra patvirtinta. Tačiau šitas klausimas bus sprendžiamas, kadangi tai reglamentuoja įstatymas. O šiuo metu taip – tai yra spraga.

Romanas Z.
2009-11-24 16:40
Klausimas:
Kokios buvo Jusu pareigos NATO vadavieteje Norfolk'e (Virginia, USA)? Kokie buvo ar yra patys sudetingiausi uzdaviniai ar problemos Lietuvos ir NATO partnerysteje?
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-12-07
Atsakymas:

Prieš tapdamas Lietuvos kariuomenės vadu buvau NATO Sąjungininkų transformacijos vadavietės štabo viršininko pavaduotojas kariniam švietimui ir mokymui (Nortfolkas, JAV). Kalbant apie Lietuvą ir NATO galėčiau paminėti tik karinius uždavinius. Beje, Lietuva jau yra NATO narė, o ne partnerė. Su NATO pajėgomis esame užmezgę labai glaudžius ryšius. Bendros karinės pratybos, bendros tarptautinės misijos, apsikeitimas patirtimi, bendri kariniai vienetai su NATO pajėgomis mums, kaip NATO narei, jau yra kasdienybė. Dar prieš įstojimą į Aljansą mūsų kariai perėmė NATO procedūras, išmoko derinti veiksmus su įvairių šalių kariais – tą jie daro sėkmingai ir dabar. Pereiti prie NATO reikalavimų mūsų šalies kariuomenei buvo lengviau, kadangi ji dar buvo jauna ir naują tvarką greitai adaptavome kariniams vienetams. Taigi, šiuo metu NATO pajėgų kontekste uždavinių turime rimtų – mūsų kariai ir instruktoriai perteikia patirtį kitų šalių, kurios siekia narystės NATO, kariams, dalyvauja NATO operacijose Afganistane (ISAF), Kosove (KFOR) ir Irake (NTM-I). Šie uždaviniai reikalauja, gero karių pasirengimo, pakankamo finansavimo ir visuomenės palaikymo.

Vidmantas
2009-11-24 16:14
Klausimas:
Ar Lietuva turi teisę atsisakyti vykdyti karo misija Afganistane
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-12-07
Atsakymas:

Šis klausimas yra politinis. Lietuvos kariuomenė vykdo jai paskirtas užduotis, bet tokio lygio sprendimus priima politinė vadovybė.

stasys
2009-11-24 13:02
Klausimas:
1.Gruzijos kare su Rusija gruzinai turejo 3 sausumos brigadas su tanku dalianiais, gera prieslektuvine ginkluote; Kaip mes apginsime Lietuva su 1 MPBr, kuri nepilnai sukomplektuota ir be tinkamos ginkluotes (neturim vidutinio bei tolimo nuotolio prieslektuvines bei tolimo nuotolio priestankines ginkluotes, sena sarvuota technika)? 2.Jus studijavote Voketijos bundesvero akademijoje ir zinote kad po 3 paru musio MPBr reikia isvesti is musio lauko, pergrupuoti, pakeisti nuostolius. Kas tuomet gins Lietuva? 3.NATO pajegos neateis is karto pagalbon; kodel dabartiniu metu pagrindinis demesys skiriamas ne Lietuvos gynimui, bet ekspedicinems uzduotims vykdyti;pvz. numatomi bendri projektai su Lenkija ir Ukraina, nors musu pjegumai yra riboti. 4.Noreciau paklausti del musu sausumos kariuomenes pajegumu didinimo? Sausumos kariuomenes pagrinda sudaro MPBr"Gelezinis vilkas". Pagal Lietuvos plota vienos brigados neuztenka Lietuvai apginti. kaip minimum reikia triju MPBr. Ar numatoma kurti antra brigada ir didinti sausumos kariuomenes pajegumus?
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-12-07
Atsakymas:

1. Gynybos planai yra nevieši. Tačiau, galiu Jus užtikrinti, kad Lietuvos kariuomenė ginsis. O dėl ginkluotės – gaunant pakankamą finansavimą visagali būti įmanoma.
2. Kaip ir sakiau – šalies gynybos planai yra nevieši.
3. Dabartiniu metu dėmesys Lietuvos gynybai yra daug didesnis. Mes ir toliau vykdysime tarptautinius įsipareigojimus, bet ruošimės ir savo šalies gynybai. Nuo 2010 m. pradžios Lietuvos teritorijoje jau budės Taikos meto užduočių operacinės pajėgos, kurios bus pasirengę reaguoti į plataus mąsto grėsme Lietuvos teritorijoje.

VACYS
2009-11-24 12:43
Klausimas:
NUO KO GINA LIET KARIUOMENE,JUK KARO ATVEJU VISI KARININKAI DETU I KRUMUS.MANO GIMINAITIS 1940 LIETUVOS ARTILERIJOS KAPITONAS PABEGO I VOKIETIJA.MANAU ISTORIJA PASIKARTOTU...
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-12-07
Atsakymas:

Tikiuosi, jūs savo giminaičio pavyzdžiu neseksite, bet liksite ir ginsite Lietuvos valstybę kartu visa kariuomene ir Lietuvos piliečiais.

Vaikiskas klausimas
2009-11-24 08:51
Klausimas:
Ka veikia salies kariuomene, kai nera salyje karo? Be to, kad prisideda prie ne savo karu...
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-12-07
Atsakymas:

Kariuomenė bendradarbiauja su VSAT, PSGT, Policija ir kitomis valstybinėmis struktūromis. Kariuomenė padeda stichinių nelaimių atvejais - gesina gaisrus, teikia pagalbą potvynių metu, padeda gelbėti ir ieškoti dingusių žmonių, gabena donorų organus ir t.t. Kariuomenė ir ruošdamasi savo šalies gynybai treniruojasi, tobulina savo įgūdžius, puoselėja patriotiškumą, meilę Tėvynei ne tik savo rate, bet ir visoje šalyje.

Giedrius
2009-11-24 02:20
Klausimas:
Ar gerbiamas generolas sutinka ,kad Lietuvos kariuomenes ginkluote techniskai ir moraliskai pasenusi ir jai sunku lygin tis pvz su Gruzijos armija,kuri deje buvo Rusijos sutriuskinta per 5d.Tai yra simboline armija,kuria gelbsti tik susitarimai su NATO? Aciu
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-12-07
Atsakymas:

Norėčiau priminti, kad Gruzija nebuvo NATO narė ir ji akis į akį susidūrė su daug didesne kariuomene. Mano manymu, Jums derėtų aplankyti mūsų svetainę www.kariuomene.kam.lt  ir ten sužinosite daugiau apie Lietuvos kariuomenės ginkluotę bei techniką.

Vytautas
2009-11-23 23:24
Klausimas:
Kiek laiko Lietuvos kariuomene yra pajėgi viena ginti gimtą kraštą?
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-12-07
Atsakymas:

Lietuvos kariuomenė savo kraštą gins tiek, kiek pajėgs. Nelygu nuo ko ginsis. Kiekvienu atveju yra skirtingi skaičiavimai. Tačiau tokių duomenų jums suteikti negaliu, kadangi informacija apie gynybos planus nėra vieša.

Jonas
2009-11-23 20:26
Klausimas:
Kokį laipsnį turėjai sovietų kariuomenėje?
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-11-25
Atsakymas:

Po to, kai 1990 metų vasario 16 d. per sovietinių karinių bilietų grąžinimo akciją prie AT (Aukščiausios tarybos) rūmų Vilniuje grąžinau atsargos karininko bilietą ir raportą TSRS gynybos ministrui, kad atsisakau karinės priesaikos ir laipsnio, to paties gynybos ministro maršalo Jazovo įsakymu buvau pažemintas į eilinius. Taigi paskutinis mano  karinis laipsnis sovietinėje kariuomenėje buvo eilinis.

Jonas
2009-11-23 20:25
Klausimas:
Kada Lietuva pagaliau turės savus karininkus ,nesuteptus melu ir rusišku autkojų prakaitu?
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-11-25
Atsakymas:

Jeigu Jūs esate toks, kuris nesuteptas melu ir "rusišku autkojų prakaitu", kviečiu ateiti į Lietuvos kariuomenę. :)

Romas Gedminas
2009-11-23 19:20
Klausimas:
Ar teko Jums ponas Pociau girdeti apie virtuku muši. ten žuvo visi mano artimieji. Lioliu seniunija Romas Gedminas
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-11-25
Atsakymas:

Teko girdėti ir galiu pasakyti, kad tai yra vienas iš pokario rezistencijos žymių Lietuvos partizanų kautynių su NKVD daliniais. Žebenkšties rinktinei nuo jos sukūrimo iki 1945 metų liepos mėnesio maždaug šešių dešimčių kovotojų būriui  vadovavo LLA (Lietuvos laisvės armijos) karys - kapitonas Juozas Čeponis, slapyvardis - Budrys.

Pagarba ir atminimas Jūsų žuvusiems artimiesiams.

Radistas
2009-11-23 19:15
Klausimas:
PonasPaciau Aš jus gerbiu kaip Lietuvos karininka, mano dede buvo Lietuvos kapitonas Boleslovas Druktenis pagegiu rinktine.tuririu ir jo nuotrauka su visa kuopa. .Lietuvos patizanai už jus guldys galvaas, nepaveskit.
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-11-25
Atsakymas:

Ačiū už gražius žodžius. Visada gerbiau ir didžiavausi Lietuvos laisvės gynėjais ir jie man visada buvo Tėvynės gynėjų idealas.

Nepavedžiau ir nepavesiu - galite būti ramūs. Sėkmės Jums!

Radistas
2009-11-23 19:07
Klausimas:
Ar dabartine musu kariomenie nedes i krumus atsitikus ekstrimaliai situacijai, kadanggi čia ne patriotai Lietuvos , o samdiniai. su pagarba partizanu anukas.
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-11-25
Atsakymas:

Lietuvos kariais aš pasitikiu. Jie yra motyvuoti ir pasirengę ginti savo šalį. Dauguma iš Lietuvos karių yra kilę iš tų šeimų, kurie būtent ir buvo Lietuvos partizanai, partizanų ryšininkai, rėmėjai ir jie toliau puoselėja tas pačias vertybes kaip ir jų tėvai bei seneliai. Jie sąžiningai atlieka pareigą tėvynei, todėl ir Jus kviesčiau ateiti ir tapti Lietuvos kariu, kariu-savanaoriu arba būti Lietuvos kariuomenės rezerve.

tomas
2009-11-23 18:13
Klausimas:
Realaus karinio konflikto atveju per kiek laiko kariuomene galetu mobilizuotis,atsakyti i uzpuolima? Priesininko sparnuota raketa per 3-5 min gali pasiekti bet kuri Lietuvos karini objekta.Ar realu laikyti toki gremezdiska karini laivyna?
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-11-25
Atsakymas:

Lietuvos kariuomenės gynybos planuose yra numatyti kariuomenės mobilizavimo terminai ir atsako laikas, tačiau jų įvardyti aš negaliu, kadangi tai yra konfidenciali informacija.

Lietuvos laivynas nėra gremėzdiškas, nežinau, su kokios valstybės laivynu Jūs jį lyginate.

svecias
2009-11-23 17:03
Klausimas:
Kada pagaliau bus atnaujintas šarvuočių parkas, "degtukų dėžutes" M-113 pakeis CV-90 ir "Pirania" ar "Sisu" ? Kokius naikintuvus Lietuva ketina įsigyti? Kodėl didelis dėmesys buvo skiriamas čekiškiems L-159?
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-11-25
Atsakymas:

Apie Lietuvos šarvuotos technikos atnaujinimą buvo galvojama ir anksčiau, tačiau buvo priimti tokie sprendimai, kad reikėjo įsigyti transportinius lėktuvus ir kitokią techniką tam, kad galėtume užtikrinti karių dalyvavimą NATO misijose, o šarvuočių parko atnaujinimas yra numatomas artimiausioje ateityje, kai pagerės finansinė situacija Lietuvoje.

Apie naikintuvų įsigijimą kol kas nekomentuosiu, kadangi tai yra tolimesnės ateities projektai.

Karolis
2009-11-23 16:32
Klausimas:
nuoširdžiai klausiu ir tikiuosi nuoširdaus atsakymo: aš nematau prasmės, kodėl Lietuva turi savo kariuomenė. Kareiviai, o ypač visokie vadai - suaugusiųjų vaikų žaidimai... jokios priedėtinės vertės... laksto, šaudo, gaudo, o kas iš to? turiu pažįstamą kariškį - jis ten į Rūklą važinėja, dumble šliaužioja, vaidina, kad čia labai svarbu, kad čia labai reikia, algos gauna virš 4000 litų. O iš esmės kokia nauda iš jo Lietuvai. Po miškus laksto, gamta grožisi ir tiek... gal pakeisiite mano nuomonę, bet dabar nematau jokios naudos, išskyrus fikciją, iliuziją, kad viskas rimta, biurokratiją, kuri kuria popieriukus pati dėl savęs...
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-11-25
Atsakymas:

NATO pagrindinis principas yra kolektyvinė gynyba ir Lietuva, kaip NATO narė, yra įsipareigojusi dalyvauti ne tik savo krašto gynyboje, bet ir viso alijanso gynyboje. Šiuo metu Lietuvos kariuomenė ruošiasi ginti ne tik Lietuvą, bet ir vykdyti NATO įsipareigojimus. Taigi Lietuva dalyvauja NATO operaciijoje Irake - "ISAF" misijoje. O Lietuvos padangę gina kitų NATO valstybių naikintuvai. Taigi trijų muškietininkų principas: vienas už visus, visi - už vieną - pasiteisina ir yra logiškas.

valius
2009-11-23 16:21
Klausimas:
Kaip Jūs, kaip buvęs KASP (Krašo apsaugos savanorių pajėgų) ilgametis vadas, žiūrite į faktišką savanorių pajėgų sunaikinimą, kai iš buvusių 10 savanorių rinktinių (apie 10 tūkst. savanorių) liko tik trys rinktinės, su keliais šimtais savanorių? Ar jau Lietuvos kariuomenei savanoriai tapo nereikalingi? Kas šio "sunaikinimo" autorius?
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-11-25
Atsakymas:

Aš norėčiau priminti seną savanorių šūkį: "Mes buvome, esame ir būsime!". Tačiau reikia įvertinti tai, kad po Lietuvos įstojimo į NATO buvo peržiūrimos Lietuvos kariuomenės užduotys ir vykdoma Lietuvos kariuomenės transformacija. Anksčiau buvusi politinė ir kariuomenės vadovybė priėmė tokius sprendimus ir aš jų kaip karininkas komentuoti negaliu. Tačiau galiu pasakyti, kad mano požiūris , kaip dabartinio Lietuvos kariuomenės vado, kas liečia KASP , yra kitoks. Kaip suprantu Jūs esate savanoris, ir galiu Jus užtikrinti, kad kiekvienam savanoriui užduočių ateityje bus pakankamai, o karo meto struktūroje numatytos užduotys ir buvusiems, ir atsargoje esantiems savanoriams.

Gediminas
2009-11-23 15:36
Klausimas:
Su svente, gerbiamas Vade.
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-11-25
Atsakymas:

Ačiū labai! Su švente ir Jus!

antanas
2009-11-23 15:30
Klausimas:
kodel ant jūsų pyksta visokie buvusieji valdžioje
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-11-25
Atsakymas:

O kodėl tik buvusieji? Tebepyksta ir dar esantys :)

Dmitrijus
2009-11-23 15:11
Klausimas:
Gerbiamas vade ar ne uzpuls artimiausiu metu Rusija musu krasto ? nes Rusija prieme istatima apie kariomenes panaudojima kituose salyse ginti savo tautecius o juk butent Lietuvuoja valstybininko klano pedofilai prokuorai,saugumeciai,teisejai prevartaudavo mazus vakus o juk tame tarpe yra ir Rusu tauteciai jei skelbiama kad 50 000 tukstanciu lietuvuoja isprevartautu vaiku yra tai 2200 vaiku bus isprevartautu gal dalis nuzuditu tu valstybininku klano veikejais - o dar girdejau kad yra Rusu karo veteranu nunuodijo ir pasisavino ju butus o poperius suklastuojo kad patys mire tai tokiu atveju irgi gali buti 5500 o gal del tokiu parsidavusiu linkusiu i nusikaltima kaip mes dauguma ir taip pat etniniais brozais paremti kur pinigai uztemdo prota galejo buti ir prekyba vaiku organais ( pvz. gerb gydituojo Peceliuno mirtis ) dar moteru grobimai pvz juk tuose kaleimuose po CZV isvykimo galejo saugumeciu zydruju klano hebra grobti i musu pileciu tame tarpe ir Rusu tautybes zmoniu ? Ar neuzpuls musu krasto Rusija? pagarbiai Dmitrijus Lopatinas e-mail dima-alfa-03-08@mail.ru isanksto dekuoju.
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-11-25
Atsakymas:

Manyčiau, kad reikėtų pradėti nuo to, kad šiuo metu Lietuva yra NATO ir ES narė, ir jeigu prisiminsime NATO suatrties 5 str., kur yra kalbama, kad užpuolus bent vieną iš NATO alijanso šalį, yra skaitoma, kad yra užpultas visas NATO alijansas. Tai šiame kontekste nereikia galvoti apie tai, kad gali būūti užpulta Lietuva. Galbūt vertinkime tai per šią prizmę - jei būtų užpuolimas, tai jis būtų vertinamas ne kaip Lietuvos užpuolimas, bet kaip viso NATO alijanso užpuolimas. Taigi remiantis Lietuvos ir NATO turima žvalgybine informacija tokių indikacijų nėra ir artimiausiu metu nenumatoma.

ramzis
2009-11-23 14:12
Klausimas:
kaip yra Lietuvoje su kariuomene dabar. yra sauktiniai nera sauktiniu. tokia painiava, kad as jau nieko nebesuprantu
Arvydas Pocius Arvydas Pocius
2009-11-25
Atsakymas:

Sveiki gyvi, su praėjusia Lietuvos kariuomenės diena! Sveikinu visus tarnaujančius LIetuvos kariuomenėje ir anksčiau jau atitarnavusius bei prijaučiančius Lietuvos kariuomenėje.

Šiuo metu Lietuvos kariuomenėje šauktinių nėra. Paskutiniai šauktiniai išėjo į atsargą š.m. liepos mėnesį. Tik reikia priminti, kad visi Lietuvos piliečiai, kurie buvo pašaukti atlikti privalomąją karo tarnybą ir atitarnavę metu laiko, po šitos tarnybos jie lieka Lietuvos kariuomenės rezerve. Nuo preitos savaitės pirmadienio (lapkričio 16 d. ) parsidėjo būtinieji kariniai mokymai, į kuriuos buvo kviečiami Lietuvos jaunuoliai savanpriškumo principu - be jokios prievartos. Norinčių buvo labai daug. Kol kas į tuos kursus esame pašaukę 100, iš kurių geriausius atsirinksime ir sudarysime su jais sutartį dėl profesinės karo tarnybos. O likusieji taps Lietuvos kariuomenės rezervu.

Pasiūlyk svečią

*Jūsų pateikti asmens duomenys bus naudojami pasiūlymo administravimo tikslais

Visas archyvas

Daugiau...