Portalo svečias

Arūnas Valinskas

Arūnas Valinskas

Seimo pirmininkas
smile1
2009-07-10 11:04
Klausimas:
Ar skaitote Vilniaus diena ar Kauno diena? kaip vertinate apskritai Lietuvos ziniasklaidą?
Trampampukas
2009-07-10 10:37
Klausimas:
Laba diena, Keletas klausimų: Kodėl negalima atskirti Sodros biudžetą nuo visos valstybės biudžeto, kad būtų aišku, kur eina mano mokesčiai Sodrai? Ar nemanote, kad policininkams reiktų gražinti komisinius priedus nuo baudų? Policija būtų labiau motyvuota. Ar nemanote, kad turėtų būti administracinė, baudžiamoji atsakomybė priiminėjant valstybei žalingus įstatymus? Kad būtų kaip versle: prisidirbai- kompensuok įmonei žalą. Būtų panašu į okupacijos žalos atlyginimą, tik čia iš savų. Pagarbiai, Trampampukas
FBR
2009-07-09 20:45
Klausimas:
Sveiki Arunai. Kol kas jus musu vilciu nepateisinote.Bet matau kad tauta turi valdzia kurios nusipelno. Kaip jus ir kiti musu tarnai(tranai) dristate atimti pinigus is vargsu,laukiate kada pagaliau truks kantrybe? Ar skaitote savo tarnybini pasta,kuris paskelbtas seimo tinklapyje? Turiu pasiulymu,cia pateiksiu 2. 1.Kaip gelbeti sodra:Labai paprasta tereikia pakelti minimalu atlyginima,sakykim 2 kartus,nors geriau sulyginti,kad ir su vokietijos.Nes kainomis mes jau dauguma vakaru europos valstybiu pavijome,kitas ir aplenkeme. 2.Kaip nukarpyti ypac daug uzdirbanciu valdininku algas:Pakeisti konstitucija,irasant,kad nei vieno gaunancio atlyginima is biudzeto atlyginimas su visais priedais negali virsyti minimalios algos daugiau kaip 4 kartus. Vis dar tikiuosi kad esat garbingas vyras,ir apsvarste,bei teisiskai pakoregave pateiksite sius siulymus seime. Taip pat tikiuosi kad nors kokio atsakymo sulauksiu ir sioje svetaineje.Jei manote kad esu durnius,ar dar blogiau tai taip ir atsakykite
nepolitikas
2009-07-09 20:26
Klausimas:
ar baigęs politiko karjerą grįšite į šou verslą? ar manote, kd būsite vėl populiarus?
Viktoraz
2009-07-09 19:46
Klausimas:
Po nuolatinių Kubiliaus nusišnekėjimų, nuomonės kaitaliojimų, blaškymosi man labai rimtai kilo klausimas - ar šita Vyriausybė tikrai žino, ką daro? Ar ji tikrai suvokia ir pasiskaičiuoja, kokias pasekmes turės jos priimami sprendimai?
Viktoraz
2009-07-09 19:44
Klausimas:
Noriu jūsų paklausti - ar politikos senbuviai į jus ir jūsų frakciją jau žiūri rimtai ar vis dar mano, kad nieko politikoje nesuprantat?
Viktoraz
2009-07-09 19:43
Klausimas:
Ger. Seimo pirmininke, jūs jau ne kartą esate susitikęs su opozicinių frakcijų vadovais ir esate kalbėjęs apie galimybę išplėsti valdančiąją koaliciją, tačiau toliau kalbų - nė žingsnio, Tai kaip čia yra - tai tik jūsų piaras ar kas nors rimčiau?
Dziuweselis
2009-07-09 14:40
Klausimas:
Ar vis dar kreivai žvelgiat į galimą labai glaudų bendradarbiavimą su Darbo bei Tvarkos ir teisingumo partijomis, ypač turint galvoje, kad abiejų jų lyderiai išvyko dirbti į Europarlamentą?
dexteris
2009-07-09 14:21
Klausimas:
TPP nesijaučia "skriaudžiama" dabartinėje koalicijoje, ypač iš konservatorių pusės? Gal kitokioje koalicijoje, pavyzdžiui, sudarytoje su kairiojo centro partijomis, būtumėte labiau gerbiami ir į jūsų pasiūlymus būtų labiau atsižvelgiama?
raudona
2009-07-09 13:57
Klausimas:
Ar TPP vis dar kovoja dėl trečiojo ministro portfelio? Kuris iš jų TPP labiau domina - sveikatos apsaugos, vidaus reikalų, susisiekimo ar teisingumo? Kuo bus pakeistas ministras R.Vilkaitis? Tai gali būti aktorius A.Večerskis? Gal numatomas ir ministro G.Kazlausko pakeitimas? Kas galėtų tapti TPP frakcijos seniūnu, jeigu L.Dinius išeitų į Vyriausybę? Į šį klausimą papašyčiau atsakyti konkrečiai, nevyniojant į diplomatinę vatą, kad esą "turime daug gerų ir kompetetingų žmonių, kurie gali vadovauti frakcijai", nes taip paprasčiausiai nėra.
Knysliukui neaišku
2009-07-09 13:44
Klausimas:
P.Arūnai, Kada Tautos prisikėlimo partija susijungs su Liberalų ir centro sąjunga, galbūt ir su Liberalų sąjūdžiu? Kokia prasmė TPP frakcijai persivadinti į liberalus, taip sukeliant dar daugiau sumaišties ir taip jau ne vieną liberalią frakciją turinčiame Seime? Kur tie 4 ar 5 Seimo nariai iš kitų frakcijų, kurie turėjo jau šią savaitę papildyti Tautos prisikėlimo patijos frakciją?
tarskalas
2009-07-09 13:41
Klausimas:
Ką duodate nukirsti, kad dabartinė valdančioji koalicija išliks dar bent metus?
Niekis
2009-07-09 13:36
Klausimas:
Pone Valinskai, ar jums truksta demesio?
Aušvicas
2009-07-09 13:35
Klausimas:
laba diena, iš kokių pajamų mokate paskolos įmokas, jei bankuose iš tikrųjų esate pasiskolinęs 2 mln. litų? Ačiū už konkretų ir aiškų atsakymą.
Vytauttas
2009-07-09 09:55
Klausimas:
Gerbiamas Valinskai, paklausiu kaip žvejas. mėgstu pažvejoti jūsų tvenkiniuose, tačiau ten labai nyku, - nei medelio, nei pavėsinės... šalia jūsų dabar įsikūrė konkurentai, pas kuriuos ir mėsytės išsikepti galima, ir medis šalia su šešėliu. kodėl netvarkote savo tvenkinių gražiai, taip kaip kokioj Ispanijoj, kad žvejams patogu būtų, nes dabar kaina ir kokybė neatitinka vienas kito.
Jason
2009-07-08 23:46
Klausimas:
ponas A.Valinskai, Jūsų asmeniniai reitingai smuko dramatiškai, Jūsų partija jei vyktų šuo metu rinkimai net nepatektų i seimą (bent daugiamandatėje). Net "blogojo" Kubiliaus ir jo partijos reitingai taip drastiškai nesmuko. Kaip Jūs manote Kodėl taip jums atsitiko? Ir ar nemanote, kad per daug seime Jūs, jusų partijos nariai išsišokinėja, populizmu užsiima, kažkokius išskirtinius vaidina ir pnš. Liberalcentristai, koncervatoriai dar prieš naktinius seimo balsavmus siūlė įvesti 21 proc. PVM tarifą. Bet Jūs su Liberalų sąjudžiu darėte Šou, rodėti emocinius kaprizus ir nepritarėte tokiam variantui. Tačiau dabar, kai nėra kur trauktis ir kai situacija dar labiau pablogėjo (ir blogės) jau žadama ivesti 21 proc. PVM tarifą ir jūs jau nebesipriešinat. Ar nebūtų buvę papraščiau iš pat pradžių nors ir skausmingai, tačiau reikalingai daryti vieną ryžtingą žingsnį (ypatingai turint Latvijos pavyzdį) ir iškart mažinti soc. išmokas, didinti mokesčius ir kita. Būtų ir žmonem aišku ir verslui aišku. O dabar vos ne kas mėnėsį keitinėjat mokesčius, išmokas, tarifus........ bardakas, chaosas. Manau laikas susitūpeti ir apkarpyti savo ambicijas, kurios kartais trukdo blaiviai mastyti ;] pagarbiai, Jason
Ego
2009-07-08 21:36
Klausimas:
Sveiki Arūnai. Nežinau link kur mes ritamės,bet visgi, noriu paklausti:negi nuoširdžiai tikite tuo vadinamu krizes planu? Negi didinant mokesčius ir ,,karpant" atlyginimus mes galėsime sukurti tą šviesią ateitį. Kiek man žinoma, kai žmogus neturės ko valgyti, negi jis sukurs tą produktą, kurį pardavus būtų galima tuos mokesčius sažiningai sumokėti? Juk esate pakankamai protingas žmogus(ne šiaip sau juk į seimą išrinkome ) ir turėtumėte suprasti,kad tik vartojimas gali pakelti mūsų šalį iš tos suš...... padėties. P.S. Tarp mūsų šnekant: ar jūsų šeima galėtų išgyventi iš tų pinigų, kuriuos pavadinote tuo skambiu žodžiu ,,minimumas" ir neįsivelti į skolas komunalininkams , jau nekalbant apie kasdienę duoną?
vidonis
2009-07-08 18:21
Klausimas:
Gerbiamas Valinskai, pamenu skambią Jūsų ištartą frazę, dar prieš patenkant į Seimo koridorius " bus sunku, bet linksma". Kad sunku sutinku, bet kad linksma nemanau, kaip paaiškintumėt pažado netesėjimą. Gatvėse smarkiai daugėja susiraukusių žmonių. Ar sakydamas šią frazę galvojote tik apie save, ar ir apie tuos kurie laukia bedarbio pašalpos po du mėnesius?
Razbumbajus
2009-07-08 16:48
Klausimas:
Sveiki, Arūnai, Kai forume svečiavosi Andrius Mamontovas, jis sakė: geriau būti mylimu artistu nei nemylimu politiku. Tv ekranuose kaip šou verslo ryklys buvote mylimas, laukiamas, daugumai patiko Jūsų pašmaikštavimai, vedamos laidos ir t.t. Būdamas politikas toli gražu nesate toks mylimas ir mėgstamas. Gal vis tik Andrius buvo teisus? Neplanuojate grįžti į šou verslą? Mums būtų daug smagiau Jus ten matyti.
smile1
2009-07-08 16:47
Klausimas:
Gerbiamas Valinskai, tapote gerbiamas po to, kai pastatėte graiką komunistą į vietą.' norėjau Jums padėkoti už tai. Noriu tik paklausti - ar tai buvo Jūsų mintis? ir dar - kaip manote, kodėl kiti vadovai tylėjo, ir kodėl ESBO vadovas nieko nesakė. ar čia Lietuvos ignoras, ar čia kaip ? jei kas nuvažiuotų į Izraelį ir pasakytų, kad žydų genocido nebuvo, manau, toks asmuo gyvas neišvažiuotų iš ten - hiperbolizuoju, o pas mus visi sėdi po lapu ir mekena kažką apie nekreipkim dėmesio. Kaip Seimo pirmininkas - kaip vertinate tokią Užsienio politiką?
smile1
2009-07-10 11:04
Klausimas:
Ar skaitote Vilniaus diena ar Kauno diena? kaip vertinate apskritai Lietuvos ziniasklaidą?
Arūnas Valinskas Arūnas Valinskas
2009-07-10
Atsakymas:

Taip, skaitau visus laikraščius, taip pat ir "Dienas", o Lietuvos žiniasklaidą vertinu puikiai.

Tikiuosi, ir ateity jos puslapiuose ir forumuose bendrauti su jumis ir atsakyti į Jūsų klausimus. Gaila, kad šiandien ribotas laikas neleidžia atsakyti į kiekvieną. Dėkoj, linkiu sėkmės ir kuo mažiau užsiimti savigrauža ir kaltųjų paieška. Dažniau šypsokitės. Atia.

Trampampukas
2009-07-10 10:37
Klausimas:
Laba diena, Keletas klausimų: Kodėl negalima atskirti Sodros biudžetą nuo visos valstybės biudžeto, kad būtų aišku, kur eina mano mokesčiai Sodrai? Ar nemanote, kad policininkams reiktų gražinti komisinius priedus nuo baudų? Policija būtų labiau motyvuota. Ar nemanote, kad turėtų būti administracinė, baudžiamoji atsakomybė priiminėjant valstybei žalingus įstatymus? Kad būtų kaip versle: prisidirbai- kompensuok įmonei žalą. Būtų panašu į okupacijos žalos atlyginimą, tik čia iš savų. Pagarbiai, Trampampukas
Arūnas Valinskas Arūnas Valinskas
2009-07-10
Atsakymas:

Taip , susitikimai su rinkėjais vyksta nuolatos - ir Seime, ir visoje Lietuvoje. Paskutinį kartą buvo prieš savaitę Šiauliuose ir Panevėžyje. Tikiuosi, rasite progą ateiti į vieną iš susitikimų ir pakalbėti Jums rūpimais klausimais asmeniškai.

FBR
2009-07-09 20:45
Klausimas:
Sveiki Arunai. Kol kas jus musu vilciu nepateisinote.Bet matau kad tauta turi valdzia kurios nusipelno. Kaip jus ir kiti musu tarnai(tranai) dristate atimti pinigus is vargsu,laukiate kada pagaliau truks kantrybe? Ar skaitote savo tarnybini pasta,kuris paskelbtas seimo tinklapyje? Turiu pasiulymu,cia pateiksiu 2. 1.Kaip gelbeti sodra:Labai paprasta tereikia pakelti minimalu atlyginima,sakykim 2 kartus,nors geriau sulyginti,kad ir su vokietijos.Nes kainomis mes jau dauguma vakaru europos valstybiu pavijome,kitas ir aplenkeme. 2.Kaip nukarpyti ypac daug uzdirbanciu valdininku algas:Pakeisti konstitucija,irasant,kad nei vieno gaunancio atlyginima is biudzeto atlyginimas su visais priedais negali virsyti minimalios algos daugiau kaip 4 kartus. Vis dar tikiuosi kad esat garbingas vyras,ir apsvarste,bei teisiskai pakoregave pateiksite sius siulymus seime. Taip pat tikiuosi kad nors kokio atsakymo sulauksiu ir sioje svetaineje.Jei manote kad esu durnius,ar dar blogiau tai taip ir atsakykite
Arūnas Valinskas Arūnas Valinskas
2009-07-10
Atsakymas:

Perduosiu Jūsų pasiūlymus svarstyti premjerui, o minimalias algas aš pasiūlyčiau pakelti net ir trigubai, jeigu patartumėte, iš kur pinigų paimti. Be to, laikas suprasti, kad populistiniais pasisakymais apie skriaudžiamus vargšus tikrai nieko neišspręsime. Reikalingi sprendimai, kuriais solidariai mažinamos pajamos, siekiant, kad kuo mažiau nukentėtų mažiausiai uždirbantys socialiniai sluoksniai, o daugiau uždirbantys mokėtų daugiau. Vakar Seime priimtas įstatymas, kuriuo politikų, kai kurių valstybės tarnautojų atlyginimai mažėja nuo 10 iki 25 proc. O mano el.paštas yra arunas.valinskas@lrs.lt - skaitau. Rašykite.

nepolitikas
2009-07-09 20:26
Klausimas:
ar baigęs politiko karjerą grįšite į šou verslą? ar manote, kd būsite vėl populiarus?
Arūnas Valinskas Arūnas Valinskas
2009-07-10
Atsakymas:

Kol kas galvoju apie tai, ką reikia daryti dabar, todėl nieko nenoriu prisižadėti, kadangi didžiausia vertybė gyvenime - bent jau man - yra laisvė pasirinkti sprendimus atėjus laikui.

Viktoraz
2009-07-09 19:46
Klausimas:
Po nuolatinių Kubiliaus nusišnekėjimų, nuomonės kaitaliojimų, blaškymosi man labai rimtai kilo klausimas - ar šita Vyriausybė tikrai žino, ką daro? Ar ji tikrai suvokia ir pasiskaičiuoja, kokias pasekmes turės jos priimami sprendimai?
Arūnas Valinskas Arūnas Valinskas
2009-07-10
Atsakymas:

Kartais vyriausybės blaškymasis sudaro įspūdį, kad kairė nežino, ką daro dešinė, tačiau taip nėra. Premjeras turi viziją - kuriai galim pritarti arba nepritarti - tačiau jis turi ir tikslius duomenis apie tikrąją padėtį Lietuvos ekonomikoje. Pagal šiuos duomenis ir projektuojami įstatymų projektai ,pakeitimai, biudžeto surinkimas ir visa kita. Man asmeniškai trūksta konkretumo , kai vyriausybė kalba apie verslo gaivinimo ir ekonomikos skatinimo perspektyvas. Kaip tik dėl to dabar ir vyksta karščiausi debatai koalicijos viduje.

Viktoraz
2009-07-09 19:44
Klausimas:
Noriu jūsų paklausti - ar politikos senbuviai į jus ir jūsų frakciją jau žiūri rimtai ar vis dar mano, kad nieko politikoje nesuprantat?
Arūnas Valinskas Arūnas Valinskas
2009-07-10
Atsakymas:

Kaip bus konferencijoje kažkas iš politikos senbuvių, užduokite šį klausimą jiems - manau, kad jis turėtų būti adresuotas būtent jiems.

Viktoraz
2009-07-09 19:43
Klausimas:
Ger. Seimo pirmininke, jūs jau ne kartą esate susitikęs su opozicinių frakcijų vadovais ir esate kalbėjęs apie galimybę išplėsti valdančiąją koaliciją, tačiau toliau kalbų - nė žingsnio, Tai kaip čia yra - tai tik jūsų piaras ar kas nors rimčiau?
Arūnas Valinskas Arūnas Valinskas
2009-07-10
Atsakymas:

Jūs komentuojate ne tai, ką aš sakiau, o kaip tai buvo traktuota spaudoje. O darbas su opozicija yra būtinas, kaip ir galimybė įtraukti į darbotvarkę jų siūlomus projektus. Tai yra daugiau ne aritmetinis koalicijos išplėtimas, o pasiūlymas valdančiai koalicijai dažniau išgirsti racionalius platesnių politinių jėgų pasiūlymus.

Dziuweselis
2009-07-09 14:40
Klausimas:
Ar vis dar kreivai žvelgiat į galimą labai glaudų bendradarbiavimą su Darbo bei Tvarkos ir teisingumo partijomis, ypač turint galvoje, kad abiejų jų lyderiai išvyko dirbti į Europarlamentą?
Arūnas Valinskas Arūnas Valinskas
2009-07-10
Atsakymas:

Kaip ir sakiau, priimant būtinus šaliai sprendimus, ypač šiuo metu, reikia remtis ne politinėmis simpatijomis ir antipatijomis, o darbinėmis žmonių savybėmis.

dexteris
2009-07-09 14:21
Klausimas:
TPP nesijaučia "skriaudžiama" dabartinėje koalicijoje, ypač iš konservatorių pusės? Gal kitokioje koalicijoje, pavyzdžiui, sudarytoje su kairiojo centro partijomis, būtumėte labiau gerbiami ir į jūsų pasiūlymus būtų labiau atsižvelgiama?
Arūnas Valinskas Arūnas Valinskas
2009-07-10
Atsakymas:

Tikrai nesijaučiame skriaudžiami, o koalicija tikrai yra bloga, bet geriausia iš galimų. Nors ateityje gali būti visko, kol kas svarbiausia dabartinėje situacijoje jos stabilumas ir darbas.

raudona
2009-07-09 13:57
Klausimas:
Ar TPP vis dar kovoja dėl trečiojo ministro portfelio? Kuris iš jų TPP labiau domina - sveikatos apsaugos, vidaus reikalų, susisiekimo ar teisingumo? Kuo bus pakeistas ministras R.Vilkaitis? Tai gali būti aktorius A.Večerskis? Gal numatomas ir ministro G.Kazlausko pakeitimas? Kas galėtų tapti TPP frakcijos seniūnu, jeigu L.Dinius išeitų į Vyriausybę? Į šį klausimą papašyčiau atsakyti konkrečiai, nevyniojant į diplomatinę vatą, kad esą "turime daug gerų ir kompetetingų žmonių, kurie gali vadovauti frakcijai", nes taip paprasčiausiai nėra.
Arūnas Valinskas Arūnas Valinskas
2009-07-10
Atsakymas:

Kas galėtų tapti TPP frakcijos seniūnu, turės spręsti frakcija. Kam patikės - tas ir bus. Manau, kad šioje situacijoje pirmiausia turi vykti diskusijos partijos viduje, o ne viešoje erdvėje, kaip ir dėl kitų Jūsų pateikiamų klausimų.

Knysliukui neaišku
2009-07-09 13:44
Klausimas:
P.Arūnai, Kada Tautos prisikėlimo partija susijungs su Liberalų ir centro sąjunga, galbūt ir su Liberalų sąjūdžiu? Kokia prasmė TPP frakcijai persivadinti į liberalus, taip sukeliant dar daugiau sumaišties ir taip jau ne vieną liberalią frakciją turinčiame Seime? Kur tie 4 ar 5 Seimo nariai iš kitų frakcijų, kurie turėjo jau šią savaitę papildyti Tautos prisikėlimo patijos frakciją?
Arūnas Valinskas Arūnas Valinskas
2009-07-10
Atsakymas:

Politinis suartėjimas prasidėjo dar nuo tada, kai TPP, LiCS'as ir liberalų sąjūdis nusprendė dalyvauti toje pačioje valdančioje koalicijoje. Dabar šie procesai vyksta toliau.

tarskalas
2009-07-09 13:41
Klausimas:
Ką duodate nukirsti, kad dabartinė valdančioji koalicija išliks dar bent metus?
Arūnas Valinskas Arūnas Valinskas
2009-07-10
Atsakymas:

Nieko. Ar koalicija bus, ar nebus, jos išlikimo perspektyva neverta nė vieno mano nukertamo daikto.  Be to, koalicijos stabilumas turi būti matuojamas ne Valinsko ar Kubiliaus nukertamų galūnių kiekiu, o bendru darbu.

Niekis
2009-07-09 13:36
Klausimas:
Pone Valinskai, ar jums truksta demesio?
Arūnas Valinskas Arūnas Valinskas
2009-07-10
Atsakymas:

Tikrai ne - galėtų būti 5 kartus mažiau, bet jis kai nemokamas priedas prie darbo, kurį dirbu.

Aušvicas
2009-07-09 13:35
Klausimas:
laba diena, iš kokių pajamų mokate paskolos įmokas, jei bankuose iš tikrųjų esate pasiskolinęs 2 mln. litų? Ačiū už konkretų ir aiškų atsakymą.
Arūnas Valinskas Arūnas Valinskas
2009-07-10
Atsakymas:

Iš santaupų ir pardavęs kai kurį nekilnojamą turtą.

Vytauttas
2009-07-09 09:55
Klausimas:
Gerbiamas Valinskai, paklausiu kaip žvejas. mėgstu pažvejoti jūsų tvenkiniuose, tačiau ten labai nyku, - nei medelio, nei pavėsinės... šalia jūsų dabar įsikūrė konkurentai, pas kuriuos ir mėsytės išsikepti galima, ir medis šalia su šešėliu. kodėl netvarkote savo tvenkinių gražiai, taip kaip kokioj Ispanijoj, kad žvejams patogu būtų, nes dabar kaina ir kokybė neatitinka vienas kito.
Arūnas Valinskas Arūnas Valinskas
2009-07-10
Atsakymas:

Dėkoju už kausimą, tačiau šiuo metu toje įmonėje nedirbu ir už medelių sodinimą neatsakau. O jeigu rašote, kad kaina ir paslaugos neatitinka vienas kito, tai kodėl Jūs pirmajame sakinyje rašote, kad mėgstate pažvejoti mūsų tvenkiniuose?  O jeigu reikės mėsytės, kada prie progos mielai iškepsiu.

Jason
2009-07-08 23:46
Klausimas:
ponas A.Valinskai, Jūsų asmeniniai reitingai smuko dramatiškai, Jūsų partija jei vyktų šuo metu rinkimai net nepatektų i seimą (bent daugiamandatėje). Net "blogojo" Kubiliaus ir jo partijos reitingai taip drastiškai nesmuko. Kaip Jūs manote Kodėl taip jums atsitiko? Ir ar nemanote, kad per daug seime Jūs, jusų partijos nariai išsišokinėja, populizmu užsiima, kažkokius išskirtinius vaidina ir pnš. Liberalcentristai, koncervatoriai dar prieš naktinius seimo balsavmus siūlė įvesti 21 proc. PVM tarifą. Bet Jūs su Liberalų sąjudžiu darėte Šou, rodėti emocinius kaprizus ir nepritarėte tokiam variantui. Tačiau dabar, kai nėra kur trauktis ir kai situacija dar labiau pablogėjo (ir blogės) jau žadama ivesti 21 proc. PVM tarifą ir jūs jau nebesipriešinat. Ar nebūtų buvę papraščiau iš pat pradžių nors ir skausmingai, tačiau reikalingai daryti vieną ryžtingą žingsnį (ypatingai turint Latvijos pavyzdį) ir iškart mažinti soc. išmokas, didinti mokesčius ir kita. Būtų ir žmonem aišku ir verslui aišku. O dabar vos ne kas mėnėsį keitinėjat mokesčius, išmokas, tarifus........ bardakas, chaosas. Manau laikas susitūpeti ir apkarpyti savo ambicijas, kurios kartais trukdo blaiviai mastyti ;] pagarbiai, Jason
Arūnas Valinskas Arūnas Valinskas
2009-07-10
Atsakymas:

Jūsų klausimas pateiktas turint ne visiškai teisingą informaciją. Derinant koalicinę sutartį, aš asmeniškai buvau vienintelis, kuris jau tada siūlė vieną kartą pakelti PVM iki 22 proc. ir nedaryti to ateity. Daug kas iš to tuomet tik nusišypsojo, tame tarp ir abi liberalų frakcijos. Andrius Kubilius ir dabar prisiminęs tuometines derybas pripažįsta, kad taip reikėjo ir daryti. Visi kiti Jūsų pasisakymai yra asmeninė Jūsų nuomonė, kurią gerbiu, tačiau nepritariu.

Ego
2009-07-08 21:36
Klausimas:
Sveiki Arūnai. Nežinau link kur mes ritamės,bet visgi, noriu paklausti:negi nuoširdžiai tikite tuo vadinamu krizes planu? Negi didinant mokesčius ir ,,karpant" atlyginimus mes galėsime sukurti tą šviesią ateitį. Kiek man žinoma, kai žmogus neturės ko valgyti, negi jis sukurs tą produktą, kurį pardavus būtų galima tuos mokesčius sažiningai sumokėti? Juk esate pakankamai protingas žmogus(ne šiaip sau juk į seimą išrinkome ) ir turėtumėte suprasti,kad tik vartojimas gali pakelti mūsų šalį iš tos suš...... padėties. P.S. Tarp mūsų šnekant: ar jūsų šeima galėtų išgyventi iš tų pinigų, kuriuos pavadinote tuo skambiu žodžiu ,,minimumas" ir neįsivelti į skolas komunalininkams , jau nekalbant apie kasdienę duoną?
Arūnas Valinskas Arūnas Valinskas
2009-07-10
Atsakymas:

Tikrai šeima neišgyventų iš tų pinigų, kadangi yra suformuoti šeimos poreikiai pagal gerokai didesnius finansinius ištekllius, kuriuos garantuoja mano ankstesnis darbas. O kalbant apie antikirizinį planą, jis kaip ir iš pat pradžių man kelia daugiau abejonių negu jame randu argumentų. Tačiau kiek valstybių - tiek būdų ieškoti kelių iš krizės. Tikro kelio kol kas nerado niekas. Vienur mokesčiai buvo mažinami, kitur - didinami, trečiose šalyse viskas palikta savieigai. Rezultatai daugiau ar mažiau visur vienodi, nes vartojimo mažėjimas yra ne įstatymų rezultatas, o įstatymai buvo priimti kaip būtini mažėjant vartojimui. Valstybė turi mažinti savo išlaidas, nes nėra pinigų. Tai yra savotiškas grąžinimas skolos, kai pastaruosius kelius metus gyvenome ne pagal išgales, o skolon, dabar ateina metas skolas grąžinti. Nors laikausi nuomonės, kad šiais laikais ne krizė: po karo buvo krizė, per ekonominę blokadą buvo sunkmetis (visos valstybės ūkio sektorius krito 60 proc.), bet visuomenėje vyravo kitos nuotaikos. Dabar krito 12 proc. ir tai yra problemos,kurias reikia išspręsti visiems kartu. Išeitį iš krizės suras ne viena ar kita politinė kryptis, o dirbantys ir sprendimus priimantys žmonės.

vidonis
2009-07-08 18:21
Klausimas:
Gerbiamas Valinskai, pamenu skambią Jūsų ištartą frazę, dar prieš patenkant į Seimo koridorius " bus sunku, bet linksma". Kad sunku sutinku, bet kad linksma nemanau, kaip paaiškintumėt pažado netesėjimą. Gatvėse smarkiai daugėja susiraukusių žmonių. Ar sakydamas šią frazę galvojote tik apie save, ar ir apie tuos kurie laukia bedarbio pašalpos po du mėnesius?
Arūnas Valinskas Arūnas Valinskas
2009-07-10
Atsakymas:

Galiu pasakyti, kad tai buvo ne tiek pažadas, kiek kvietimas, kad sunkmečiu bent moraliai vienas kitą palaikytume ir tiesiog susitikę gatvėje nusišypsotume. Kartu mes galime ir mes įveiksime. O dabar visuomenėje tvyro savęs naikinimo, valstybės žeminimo ir kaltųjų paieškos nuotaikos. Ekonominės situacijos taip greitai nepakeisime - lakia daug nepopuliarių , bet būtinų sprendimų, saugant valstybę nuo bankroto, bet ne ką mažesnis būtent visuomenės nusiteikimas, nes ne ką baisesnis yra dvasinių vertybių bankrotas. O kad linksmiau tapo Seime - tai faktas, nes lapkričio 17 d. tiesioginė transliacija sumušė visus Seimo posėdžių žiūrimumo rekordus. Gal ne visiems buvo linksma, bet bent jau įdomu.

Razbumbajus
2009-07-08 16:48
Klausimas:
Sveiki, Arūnai, Kai forume svečiavosi Andrius Mamontovas, jis sakė: geriau būti mylimu artistu nei nemylimu politiku. Tv ekranuose kaip šou verslo ryklys buvote mylimas, laukiamas, daugumai patiko Jūsų pašmaikštavimai, vedamos laidos ir t.t. Būdamas politikas toli gražu nesate toks mylimas ir mėgstamas. Gal vis tik Andrius buvo teisus? Neplanuojate grįžti į šou verslą? Mums būtų daug smagiau Jus ten matyti.
Arūnas Valinskas Arūnas Valinskas
2009-07-10
Atsakymas:

Manau, kad šiuo metu lengviausia sėdėti ir komentuoti - kaip tai ir daro žurnalistai, dainininkai ir kiti. Į politiką ėjau ne dėl įvaizdžio išsaugojimo, o dėl darbų, kuriuos privalu daryti. Aš suprantu, kad kai kam Lietuvoje atrodo, kad ne tik krizė, bet ir kiaulių gripas į Lietuvą atėjo kartu su Valinsku, bet gal laikas žmonėms Lietuvoje suvokti, kad laikas visiems kartu ieškoti būdų ir sprendimų, kaip išeiti iš ekonominio sunkmečio, o ne kiekvieną dieną atsikėlus kvaršinti galvas, tai kas gi čia kaltas. O jeigu A. Mamontovas galvoja, kad Valinskui atsistatydinus iš Seimo pirmininko posto, Lietuvoje baigsis sunkmetis ir pas jį ateis daugiau žiūrovų, tai, manau, yra klaidingas požiūris, bet kiekvienas turi teisę sakyti savo nuomonę. Geriau būti nemylimu politiku ir dirbti, kai reikia, negu mylimu laidų vedėju ir viską stebėti iš šalies.

smile1
2009-07-08 16:47
Klausimas:
Gerbiamas Valinskai, tapote gerbiamas po to, kai pastatėte graiką komunistą į vietą.' norėjau Jums padėkoti už tai. Noriu tik paklausti - ar tai buvo Jūsų mintis? ir dar - kaip manote, kodėl kiti vadovai tylėjo, ir kodėl ESBO vadovas nieko nesakė. ar čia Lietuvos ignoras, ar čia kaip ? jei kas nuvažiuotų į Izraelį ir pasakytų, kad žydų genocido nebuvo, manau, toks asmuo gyvas neišvažiuotų iš ten - hiperbolizuoju, o pas mus visi sėdi po lapu ir mekena kažką apie nekreipkim dėmesio. Kaip Seimo pirmininkas - kaip vertinate tokią Užsienio politiką?
Arūnas Valinskas Arūnas Valinskas
2009-07-10
Atsakymas:

Laba diena visiems, dėkoju iš anksto užklausimus, kuriuos paruošėte arba dar pateiksite, atsakysiu nuoširdžiai - kaip visada. Dėkoju smailui už sveikinimus,pasisakymas graiko adresu buvo mano mintis, tai natūrali reakcija kaip parlamento vadovo - žeminamas ne tik Seimas, bet ir visa istorija, kuri reikalavo aukų. Negaliu komentuoti, kodėl nereagavo kiti valstybės vadovai ir politikai, bet manau, kad reakcija buvo būtina. Kol neišmoksime savęs apginti, nepriversime gerbti. Tokios pozicijos laikysiuosi ir ateityje.

Pasiūlyk svečią

*Jūsų pateikti asmens duomenys bus naudojami pasiūlymo administravimo tikslais

Visas archyvas

Daugiau...