Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniuje nuteisti Norvegijos verslininko grobikai

2013-06-21 16:02
Vilniuje nuteisti Norvegijos verslininko grobikai
Vilniuje nuteisti Norvegijos verslininko grobikai / T. Urbelionio/BFL nuotr.
Turinys

Vilniaus apygardos teismas penktadienį paskelbė nuosprendį byloje Norvegijos verslininko pagrobimo bei turto prievartavimo byloje. Iš užsieniečio reikalauta 250 tūkst. kronų išpirkos.

Kaltinamieji šioje byloje - taip pat Norvegijos pilietis Steinaras Westby (Steinaras Vestbis), Lietuvoje gyventojai - Andrejus Sochoras, Salvijus Markaitis ir Dmitrijus Družininas.

Teismo paskelbtu nuosprendžiu S.Vestbis kalės septynerius metus. A.Sochoras kalės šešerius metus, o S. Markaitis ir D. Družininas - po penkerius metus. Realiai už grotų visi nuteistieji praleis mažiau laiko, nes jie iki šiol laikomi suimti, o suėmimo laikas įskaičiuotas į bausmės laiką.

Pagrobtam Norvegijos verslininkui Bjornui K. teismas priteisė 30 tūkst. litų neturtinės žalos atlyginimą.

Pagrobtas norvegas kalintas bute Vilniuje, Gedmino prospekte. 2011 metų spalį Lietuvos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai išlaisvino pagrobtą Norvegijos pilietį ir sulaikė tris asmenis.

Įkalintas norvegas pareigūnams pasakojo, kad jam grasinta, jei nesumokės pinigų, kurį laiką jis buvo laikomas lipnia juosta užklijuota burna ir surištomis rankomis.

S.Vestbis pirmą kartą į Lietuvos pareigūnų akiratį pateko dar 2003 metais. Tada jo pasiimti į Vilnių buvo atvykę Norvegijos pareigūnai. Vilniaus centre, gatve einantį įtariamąjį tų metų kovo 19 dieną sulaikė Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos ir „Aro“ pareigūnai. Vėliau teismas leido užsienietį suimti ilgesniam laikui.

Vyro paieška buvo paskelbta tarptautiniais kanalais. S.Vestbis buvo įtariamas Norvegijoje padaręs keletą sunkių nusikaltimų ir sukčiavęs. Anksčiau du kartus Švedijoje ir Norvegijoje teistas Oslo gyventojas Lietuvoje slapstėsi nuo savo šalies teisėsaugos. Per kratą norvegas pareigūnams pateikė Norvegijoje išduotą vairuotojo pažymėjimą, kitų tapatybę įrodančių dokumentų jis neturėjo. Sulaikymo metu iš norvego buvo paimtas dujinis pistoletas.