Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniuje nebeliko legalių „mikriukų“

2013-07-03 13:30
Vilniuje nebeliko   legalių „mikriukų“
Vilniuje nebeliko legalių „mikriukų“ / Savivaldybės nuotr.
Turinys

Liepos pirmoji buvo paskutinė diena, kai gatvėmis dar galėjo legaliai riedėti mikroautobusai. Ta proga šiandien, "keleivių kontrolės" apleido viešojo transporto "zuikius" ir ėmėsi tikrinti mikroautobusų vairuotojų dokumentus.

Vežėjų asociacijos tvirtinimu dauguma privačių vežėjų turėjo ir toliau tęsti darbus, mat jų licencija galiojanti iki 2014 metų pabaigos.

Savivaldybės atstovo Kastyčio Lubio teigimu, tokie privačių vežėjų pareiškimai nėra visiška tiesa. "Visų šiuo metu važinėjančių privačių vežėjų sutartys yra nutrauktos iš anksto juos prieš pusę metų įspėjus, kaip ir buvo numatyta. Pasirašius sutartį kiekvienam mikroautobusui išduodamas leidimas maršrutui aptarnauti, kuris nebegalioja ją nutraukus, taigi nepaisant to, kad vairuotojai turi licencijas, keleivių legaliai vežti Vilniaus mieste jie nebegali."

Šiandien mieste įvairių vežėjų vairuotojams buvo surašyta 15 administracinio teisės pažeidimo protokolų, iš jų paimti leidimai aptarnauti maršrutams, skirtos simbolinės baudos nuo 10 iki 25 litų.

Vilniaus miesto vežėjų asociacijos pirmininko Sauliaus Matulionio teigimu, savivaldybė ėmėsi neteisėtų veiksmų, jie atiminėja leidimus, tačiau tokios priemonės yra neteisėtos. "Mes laikomės pozicijos, kad leidimai yra teisėti ir juos atiminėti iš vairuotojų savivaldybė neturi nei teisės nei pagrindo"

UAB „Zigvalis“ direktorius Vladas Dapkus taip pat neslėpė pasipiktinimo savivaldybės atstovų veiksmais: "Jie galėjo paprašyti tuos leidimus gražinti raštiškai, bet jie to nepadarė ir dabar elgiasi neteisėtai, tiesiog atiminėdami maršrutų leidimus."

Paklaustas kodėl šiandien į Pašilaičių žiedą atvykęs "Zigvalio“ įmonei priklausantis mikroautobusas nepakluso raginimams sustoti V. Dapkus atrėžė, kad "Susisiekimo paslaugos“ tėra savivaldybės įmonė, neturinti įgaliojimų mikroautobusams stabdyti, tą galinti padaryti tik policija".

Vladas Dapkus patvirtino, kad rytoj į gatves tikrai išriedės „Zigvalio“ mikroautobusai, paklaustas ar  ketina tęsti veiklą ir tie vairuotojai iš kurių buvo atimti maršrutų leidimai, pašnekovas atsakė esą dar nenusprendęs.