Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniuje laikinai sustabdyta dviejų viešojo maitinimo įmonių veikla

2013-07-08 16:31
Vilniuje laikinai sustabdyta dviejų viešojo maitinimo įmonių veikla
Vilniuje laikinai sustabdyta dviejų viešojo maitinimo įmonių veikla / Shutterstock nuotr.
Turinys

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl grubių higienos pažeidimų savaitgalį buvo laikinai sustabdyta UAB „Salero“ kavinės (Vilniaus g. 39 / Klaipėdos g. 6, Vilnius) veikla.

UAB „Salero“ kavinės veiklą nutarta laikinai sustabdyti dėl planinio patikrinimo metu nustatytų grubių maisto tvarkymo higienos pažeidimų. Patalpos, kuriose buvo ruošiamas maistas kavinės lankytojams patikrinimo metu buvo nešvarios, apkrautos pašaliniais daiktai. Karšto vandens boileris kavinės virtuvėje – naedidelės talpos, todėl karšto vandens tinkamai tvarkyti maistą kavinėje trūko, neišvengiamas ir kryžminės taršos pavojus. „Patikrinimo metu nustatyta, kad kavinėje neveikia savikontrolės sistema. Nenustatyti ir nekontroliuojami didžiausią riziką ruošiamo maisto saugai keliantys veiksmai, nevedami būtini savikontrolės sistemos žurnalai, trūko dalies patiekalų gamybos receptūrų“, – patikrinimo rezultatus komentavo Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkė Vaida Barkovskienė.

Vilniaus rajone, Nemenčinėje, tikrinant iš vartotojų gautą informaciją, sustabdyta nelegaliai veikusių kebabinės bei uogų ir grybų supirktuvės veikla – abi šios įmonės veikė neturėdamos privalomų maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimų.

Patikrinimo IĮ „Express food“ kebabinėje (Švenčionių g. 27, Nemenčinė, Vilniaus r.) metu nustatyti grubūs maisto tvarkymo pažeidimai. Kebabinėje nebuvo tekančio vandens, nepildomi savikontrolės žurnalai, neužtikrintos produktų laikymo sąlygos, nepateiktos ruošiamų gaminių receptūros ir technologiniai aprašymai, nepateikta darbuotojo medicinos knygelė ir sveikatos žinių atestavimo pažymėjimas, kebabinėje trūko tvarkos ir švaros.

Grubūs higienos pažeidimai nustatyti uogų ir grybų supirktuvėje (Piliakalnio g. 22, Nemenčinė, Vilniaus r.). Supirktuvės teritorija ir aplinka netvarkinga, supirkimo patalpoje dalis sienų padengta apšiltinimo vata, grindų danga ištrupėjusi, laikomi pašaliniai daiktai, supirkti grybai laikomi dėžėse ant žemės, nepateikta darbuotojo medicinos knygelė ir sveikatos žinių atestavimo pažymėjimas, į patalpas lengvai gali patekti naminiai gyvūnai.

Įvertinus, kad nustatyti higienos pažeidimai kelia tiesioginę grėsmę maisto saugai, šių maisto tvarkymo įmonių veikla laikinai sustabdyta. Atnaujinti veiklą įmonės galės tik po pakartotinio inspektorių patikrinimo, įsitikinus, kad pašalinti visi nustatyti trūkumai.