Quantcast

T. Venclova pradėjo naują Vilniaus garbės piliečių dešimtuką

Sostinės rotušėje ketvirtadienį iškilmės poetui Tomui Venclovai suteiktas Vilniaus garbės piliečio vardas.

„Šiandien –  ypatinga diena – Vilniaus miesto savivaldybės tarybos bendru sprendimu Tomui Venclovai suteikiamas Vilniaus Garbės piliečio vardas. Šia proga noriu prisiminti Tomo Venclovos žodžius apie Vilnių „Kaip  literatui, poetui, man labai svarbus dalykas, kad būtų nenuobodu. Tai štai Vilnius ir Lietuva neturi būti nuobodžios vietos. Ačiū Dievui, ir nėra“. Aš, kaip miesto vadovas,  ir visi čia esantys salėje miesto Tarybos nariai tikrai stengiamės, kad Vilniuje nebūtų nuobodu. Kita labai svarbi mums visiems citata „Be tų septynių istorinių, tradicinių tautų, turime dar mažiausiai dvidešimt kitų, ir ačiū Dievui, kad tą vaivorykštę turime. Joje yra Vilniaus stiprybė ir Lietuvos stiprybė. Kiekviena šalis, kada ji darosi gryna, susmunka. Šalis yra tam tikra vaivorykštė, tam tikras spektras, turįs daugelį spalvų.“ Visa tai Tomo žodžiai, kurie ir šiandien labai aktualūs ir kokio požiūrio mes visi turime siekti. Šie žodžiai ir mintys  liudija apie poeto nuoširdžią meilę mūsų miestui. Todėl šiandien noriu padėkoti už tai, kad mūsų mažą Vilnių savo darbais, mintimis, veikla ir kūryba daro labai dideliu, labai matomu pasaulyje, daro išmintingu ir tolerantišku, už drąsą kalbėti apie tai, apie ką kiti nutyli.  Visų vilniečių vardu sveikinu Tomą Venclovą – pasaulio pilietį, kuris dar 2009 metais išrinktas Tolerancijos žmogumi. Linkiu, kad ši asmenybė savo kūriniais ir savo pavyzdžiu neleistų mūsų miestui, mūsų Lietuvai susmukti, ir padėsite šiuo keliu eiti drauge“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

„Galiu tiktai padėkoti už šį garbingą vardą. Berods, amerikiečių rašytojas Selindžeris „Rugiuose prie bedugnės“ rašė: jeigu tau duos liniuotą popierių, tai rašyk jame skersai.  Tai i r darau,  ir darysiu iki mirties. Labai malonu čia matyti artimus žmones, bendraklasius. Mokykla, universitetas, kuriuos čia baigiau,  – visa tai mano ašis, mano pasaulio centras. Ypač džiugina, kad tarp šį Vilniaus garbės vardą gavusių asmenybių yra ir mano du geri bičiuliai, su kuriais sieja daug prisiminimų, – tai Česlovas Milošas ir monsinjoras Kazimieras  Vasiliauskas. Dažnai Vilniuje lankausi ir laikau save vilniečiu, ir stengiuosi Vilniaus gyvenime vienaip ar kitaip dalyvauti“, – dėkojo poetas.

Šioje ceremonijoje dalyvavo Tomo Venclovos žmona  Tatjana Milovidova-Venclova, Amerikos rašytoja  Ellen Hensey ir jos  vyras Marc Carlson, Rusijos istorikė, žmogaus teisių aktyvistė  Liudmila Aleksejeva, lenkų disidentas, istorikas, vienas iš judėjimo „Solidarumas“ įkūrėjų, politinis publicistas Adam Michnik, vokietė lituanistė, lietuvių literatūros vertėja Claudia Sinnig  ir kiti.

Ceremonijoje dalyvavo poeto Tomo Venclovos žmona  Tatjana Milovidova-Venclova, Amerikos rašytoja  Ellen Hensey ir jos  vyras Marc Carlson, Rusijos istorikė, žmogaus teisių aktyvistė  Liudmila Aleksejeva, lenkų disidentas, istorikas, vienas iš judėjimo „Solidarumas“ įkūrėjų, politinis publicistas Adam Michnik, vokietė lituanistė, lietuvių literatūros vertėja Claudia Sinnig  ir kiti.

Tomas Venclova – poetas, rašytojas, vertėjas, disidentas, geras kito garbingo vilniečio ir Nobelio premijos laureato Česlovo Milošo bičiulis. Tomas Venclova turi nemažai garbingų titulų. Gyveno Vilniuje, Maskvoje, Peterburge, Kalifornijos valstijoje JAV, visur ir visus stebindamas savo darbštumu, veikla.

Vilniaus garbės pilietis Tomas Venclova skaitė savo eiles, dalinosi prisiminimais.

Iki šiol Vilniaus garbės piliečio vardą gavusių dešimtukas:

JAV Prezidentas Ronaldas Reiganas (1995 m.),

Islandijos užsienio reikalų ministras Jonas Boldvinas Hanibalsonas (1996 m.),

monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas (2000 m.),

dirigentas Mstislavas Rostropovičius (2000 m.),

JAV Atstovų Rūmų Pirmininkas Dennisas Hastertas (2001 m.),

Nobelio literatūros premijos laureatas Česlavas Milošas (2001 m.),

poetas Justinas Marcinkevičius (2002 m.),

JAV Prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais 1977–1981 m. Zbignevas Bžezinskis (2003 m.),

buvęs ilgametis Vilniaus universiteto rektorius Jonas Kubilius (2006 m.),

dainininkas Algis Kaušpėdas (2012 m.).


Šiame straipsnyje: Tomas Venclova

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

 • Vilniuje laikinai sustabdyta dviejų viešojo maitinimo įmonių veikla
  Vilniuje laikinai sustabdyta dviejų viešojo maitinimo įmonių veikla

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl grubių higienos pažeidimų savaitgalį buvo laikinai sustabdyta UAB „Salero“ kavinės (Vilniaus g. 39 / Klaipėdos g. 6, Vilnius) veikla. UAB „Salero“ kavinės veiklą nutarta laikina...

 • Rožinis „Nedelsk“ autobusėlis atvyksta į Vilnių <span style=color:red;>(vietos ir laikas)</span>
  Rožinis „Nedelsk“ autobusėlis atvyksta į Vilnių (vietos ir laikas)

  Liepos 12-13-ą dienomis geriausių Lietuvos onkologų ir sveikatinimo projekto „Nedelsk“ koordinatorių komanda šiais metais nemokamai tikrins bei konsultuos moteris dėl krūties vėžio Vilniaus mieste. Susitikimų metu gydytojai pasakos apie šios lig...

 • Į teisiamųjų suolą sėsiantis R.Adomavičius nori grįžti į miesto tarybą
  Į teisiamųjų suolą sėsiantis R.Adomavičius nori grįžti į miesto tarybą

  Nuo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario ir kelių įmonių stebėtojų tarybos nario pareigų dar trims mėnesiams nušalintas prekyba poveikiu įtariamas sostinės vicemeras Romas Adomavičius nori panaikinti jam taikomus apribojimus. Socialdemokrata...

 • Vokiečių gatvė turi  atnaujintą  fontaną
  Vokiečių gatvė turi atnaujintą fontaną

  Vilniuje pradėjo veikti suremontuotas Vokiečių gatvės fontanas. „Džiaugiuosi, kad vis daugiau privačių įmonių, žmonių, prisijungia prie projekto „Dovana Vilniui“ ir padeda gražinti miestą", - sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas. Fontanas ...

  2
 • „Air Lituanica“ rugpjūtį skraidins į Berlyną
  „Air Lituanica“ rugpjūtį skraidins į Berlyną

  Lietuvos kapitalo skrydžių bendrovė „Air Lituanica“ rugpjūčio pradžioje pradės skraidinti į Berlyną. Šių metų rudenį „Air Lituanica“ iš Vilniaus oro uosto pradės skrydžius ir į Maskvą, Miuncheną ir Prahą. „Tikimės pasiekti apie ...

  2
 • Jaunesni nei 1,5 metų vaikai priimami ne į visus Vilniaus darželius
  Jaunesni nei 1,5 metų vaikai priimami ne į visus Vilniaus darželius

  Kai kurie Vilniaus darželiai nepriima vaikų, kuriems nėra pusantrų metų, rašo „Lietuvos žinios“. Valdininkų teigimu, jaunesnių vaikų grupes leidžiama sudaryti tik tuose darželiuose, kurie atitinka higienos normas. „Atsižvelgiant į tėvų p...

 • ES sveikatos ministrai tarsis, kaip kovoti su rūkymu
  ES sveikatos ministrai tarsis, kaip kovoti su rūkymu

  Pirmadienį Vilniuje prasideda neformalus dviejų dienų Europos Sąjungos (ES) šalių sveikatos apsaugos ministrų susitikimas, kuriame ketinama aptarti kovą su rūkymu ir vyresnio amžiaus žmonių gerovę. „Vis dažniau sveikatos apsaugos sistemos susi...

  1
 • Mokslo centre kartu darbuosis ir studentai, ir mokslininkai
  Mokslo centre kartu darbuosis ir studentai, ir mokslininkai

  Vilniuje, vadinamajame Saulėtekio slėnyje, šalia šiemet atidarytos Vilniaus universiteto bibliotekos, netrukus prasidės naujo mokslo centro statybos. Rugpjūtį prasidėsiančioms statyboms jau gręžiami poliai. Šioje Saulėtekio slėnio vietoje statom...

 • Kita Valstybės dienos „džiaugsmų“ pusė
  Kita Valstybės dienos „džiaugsmų“ pusė

  Valstybės dienos rytą  Vilniuje policija rado dvi išniekintos Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos. Apie 8 val. Švitrigailos gatvėje rasta viena trispalvė buvo nulaužtu kotu. Pareigūnai pastebėjo ir kitą sunaikintą valstybės simbolį - kab...

  4
 • Daugiabučio namo kieme Vilniuje rastas sprogmuo
  Daugiabučio namo kieme Vilniuje rastas sprogmuo

  Šeštadienio rytą daugiabučio namo kieme Vilniuje rastas daiktas, panašus į sprogmenį. Įtariama, kad 10 val. 35 min. Grigiškėse, Šviesos g., aptiktas radinys - granatos sprogdiklis. Policijos pareigūnai daiktą, panašų į sprogmenį, išsiv...

Daugiau straipsnių