Pereiti į pagrindinį turinį

Pirmajam „Air Lituanica“ skrydžiui koją kiša CAA

2013-06-26 14:40
Pirmajam „Air Lituanica“ skrydžiui koją kiša CAA
Pirmajam „Air Lituanica“ skrydžiui koją kiša CAA / A. Didžgalvio nuotr.
Turinys

Pirmajam skrydžiui ateinantį sekmadienį besiruošianti oro bendrovė „Air Lituanica“ vis dar neturi oro vežėjo pažymėjimo ir veiklos licencijos, rašo „Lietuvos rytas“. Ir bendrovė, ir dokumentus išduodanti įstaiga tikina, kad tai nesutrukdys aviacijos naujokei pradėti skrydžio laiku.

„Šie reikalai jau pasistūmėjo į priekį, tačiau vežėjo pažymėjimo bendrovė dar neturi. Taip pat nėra ir licencijavimo komisijos sprendimo. Esame pateikę pastabų dėl dalykų, kurių jiems nepavyksta ištaisyti“, - sakė Civilinės aviacijos administracijos (CAA) vadovas Kęstutis Auryla.

Kad oro bendrovė įgytų būtinus dokumentus, privalu įrodyti, jog yra tinkamai - tiek finansiniu, tiek techniniu požiūriu -pasirengusi pradėti darbą.

Anot K.Aurylos, finansiniams „Air Lituanica“ rodikliams CAA priekaištų neturi: "Tai, kad įmonė neturi pažymėjimo, daugiau susiję su techniniais dalykais.

Tačiau, anot jo, kad įgytų vežėjo pažymėjimą ir licenciją, bendrovei privalu turėti nuosavą ar nuomojamą tinkamai įregistruotą orlaivį.

„Air Lituanica“ atstovė Sandra Meškauskaitė tvirtino kitaip: „Visi dokumentai yra pateikti ir patvirtinti, o už Civilinės aviacijos administraciją spręsti, kada jie pateiks atsakymą, mes negalime.“

Ji aiškino, kad bendrovė kasdien laukia atsakingos institucijos sprendimo.