Žurnalistą V. Lingį nužudęs I. Achremovas naktimis galės nebūti namuose

 • Teksto dydis:

Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį pakeitė probacijos sąlygas lygtinai į laisvę paleistam dėl žurnalisto Vito Lingio nužudymo kalėjusiam Igoriui Achremovui.

Teismas nusprendė, kad tolimųjų reisų vairuotoju įsidarbinusiam I.Achremovui nebeprivalu būti naktimis namuose, o policijoje jis galės registruotis ne kartą per savaitę, o kartą per mėnesį.

Pagal anksčiau galiojusias sąlygas, nuteistasis keturis kartus per mėnesį turėjo registruotis pataisos įstaigoje, būti namuose nuo 22 iki 6 valandos, nebent nebuvimas susijęs su darbu, neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau nei septynioms paroms.

Pagal Probacijos tarnybos teikimą, siūlyta registraciją pataisos įstaigoje pakeisti 20 MGL dydžio (2600 litų) įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, o neišvykimą iš namų - įpareigojimu tęsti darbą. Šį prašymą tenkinęs teismas nurodė, kad 20 MGL (2600 litų) sumą nuteistasis privalo sumokėti iki kitų metų kovo 1 dienos.

Tokį siūlymą Probacijos tarnyba suformulavo gavusi I.Achremovo advokatų kreipimąsi. Jam pritarė ir prokuratūra.

Vairuotoju dirbantis I.Achremovas kartais vykdydamas savo darbo funkcijas nebūna Lietuvoje visą kalendorinį mėnesį.

"Patruliniai ekipažai važiuoja tikrinti ir taip yra tiesiog trikdomas policijos darbas be reikalo, eikvojamos valstybės lėšos, o patikrinimo tikslas nėra pasiekiamas. Manome, kad teismas turėtų atsižvelgti į pasikeitusias Igorio Achremovo aplinkybes, į tai, kad jis charakterizuojamas teigiamai darbovietėje, į tarpininkavimus ir jo minimalią riziką (...) ir tenkinti teikimą", - žurnalistams po teismo posėdžio yra sakiusi advokatė Anžela Mirošnikova.

18 metų kalėjęs I.Achremovas į laisvę paleistas 2012 metų balandžio 10 dieną. Jis įkalinimo įstaigose praleido 18 metų, 5 mėnesius ir 20 dienų. Jam buvo likę kalėti šešeri metai metai, 6 mėnesiai ir 11 dienų. Išėjęs į laisvę jis apsigyveno Vilniuje.

Dienraščio "Respublika" žurnalistas V.Lingys buvo nužudytas 1993 metų spalio 12 dieną Vilniuje.

Buvęs nusikalstamo susivienijimo "Vilniaus brigada" narys I. Achremovas buvo sulaikytas ir suimtas 1993-iųjų spalio 21 dieną.

Už nusikaltimą 1994-ųjų lapkritį buvo nuteisti "Vilniaus brigados" vadeiva Borisas Dekanidzė ir trys jo parankiniai - I. Achremovas, Viačeslavas Slavickis bei Borisas Bobičenka. B.Dekanidzei 1995 metais įvykdyta išimtinė mirties bausmė, o V.Slavickis ir B.Bobičenka pataisos namuose atliko teismo skirtą bausmę ir dabar yra laisvėje.

I.Achremovui buvo skirta mirties bausmė, tačiau tuo pačiu nuosprendžiu ji pakeista į laisvės atėmimą iki gyvos galvos. 2004-aisiais veikos perkvalifikuotos į naujojo Baudžiamojo kodekso straipsnius ir vilniečiui skirta 25 metų laisvės atėmimo bausmė.NAUJAUSI KOMENTARAI

nėra

nėra portretas
teisybės ir kodėl jį taip saugo juk jis įvykdė šaltakaraujišką žmogžudystę

F.F.

F.F. portretas
Jis tas naktis turbut isnaudos.... tikiuosis turiningai!!!!!!!

H.K.

H.K. portretas
Chrien tam Achriemovui ta laisve...Banditus i laisve, o teisybes ieskancius (Venskiene)persekiojimas....
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių