Vilniuje sulaikytas įtariamasis sukčiavimu, įsivardindavęs įvairių bendrovių atstovu

  • Teksto dydis:

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sulaikė vyrą, kuris prisistatydavo Lietuvos ar Latvijos bendrovių atstovu ir iš Lietuvos įmonių pirkdavo įvairias prekes, kurių vertė kartais siekdavo kelis šimtus tūkstančių litų.

Komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriuje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo. Tyrimo metu sulaikytas V. Ž., gimęs 1986 metais.

Už parduodamas prekes įtariamasis atsiskaitė atlikdamas pervedimą per elektroninės bankininkystės sistemą. Įmonių atstovams buvo rodoma pati kompiuteriu atliekama operacija, įrodinėjama, kad pervedimas įvyko ir iš pirkėjo sąskaitos nurašyta reikiama suma.

Pasak policijos pranešimo, prekės būdavo perduodamos V. Ž. nelaukiant, kol pinigai bus įskaityti į įmonių sąskaitas. Vėliau paaiškėdavo, kad pinigai už parduotas prekes pardavėjų nepasiekė, o pinigų pervedimas buvo imituojamas iš nesančių sąskaitų, pirkėjo pateiktos SWIFT pinigų pervedimo kopijos suklastotos.

Turima duomenų, jog įtariamasis panašiu būdu galėjo įvykdyti ne vieną nusikaltimą, todėl policija prašo atsiliepti nukentėjusius nuo šio asmens.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių