Quantcast

Vilniuje siautėja įžūlūs vagys

Prieš užsidarant durims ilgapirštis stveria moters papuošalą ir pabėga iš autobuso ar troleibuso, o auka ir aplinkiniai tik po kelių sekundžių suvokia, kas įvyko, bet jau būna vėlu. Tokių įžūlių nusikaltimų pastaruoju metu Vilniuje padaugėjo.

Sprunka greitai

Pirmadienį troleibusu link Antakalnio važiavusios vilnietės Svetlanos dėmesį patraukė vienos keleivės aiktelėjimas ties Trakų stotele Pylimo gatvėje. "Atsigręžiau ir pamačiau apstulbusią keleivę stiklinėmis akimis. Ji buvo vyresnio amžiaus ir laikė ranką prie kaklo. Kol susigaudėme, durys užsidarė, o lauke jau skuodė vyriškis tamsiu sportiniu kostiumu", – pasakojo vilnietė.

Rankose, kaip paaiškėjo, jis laikė minėtos keleivės grandinėlę su dideliu jai labai brangiu ir tik neseniai vaikų padovanotu auksiniu kryželiu.

"Moteriškė labai susikrimto, puolėme ją raminti, patarėme kreiptis į policiją. Ji tikriausiai duomenų bazėse turi tokių narkomanų nuotraukų, bet bėda ta, kad niekas nematė jo veido. Jis neslėpė veido, neturėjo jokio gobtuvo, bet troleibusas buvo pustuštis, jis nuplėšė grandinėlę iš nugaros, o ir aš jį mačiau jau nubėgantį. Jis skuodė iki sankryžos ir pasuko Trakų gatve link senamiesčio", – pasakojo Svetlana.

Nespėja sureaguoti

Beveik identišką istoriją papasakojo ir kitas asmuo, vilnietis Romualdas, rugpjūčio 16-ąją darbo dienai pasibaigus važiavęs į Grigiškes 29 maršruto autobusu.

Savanorių prospekto stotelėje į autobusą pradėjo lipti daug žmonių ir aš iš karto atkreipiau dėmesį į vaikiną, kuris vos įžengęs prisispaudė prie durų, versdamas kitus keleivius brautis pro jį. Pagalvojau, koks nenaudėlis, na, bet galbūt ruošiasi lipti kitoje stotelėje ir nori likti prie durų, – pasakojo vyras. – O kitoje, Gerosios Vilties, stotelėje durims jau užsidarant jis žaibiškai nuplėšė grandinėlę keleivei nuo kaklo ir paspruko, pečiais jau kliudydamas duris. Dar akimirka, ir durys būtų jį prispaudusios", – pasakojo įvykio liudininkas.

Keleivių ir nukentėjusiosios reakcija buvo tokia pati. Visi nuščiuvo ir tik po kelių sekundžių susigaudė, kas įvyko. Be grandinėlės likusi keleivė pravirko, kiti ją ramino.

"Ji nuvažiavo iki galo ir išlipo Grigiškėse. Nemanau, kad ji rašė pareiškimą policijai. Žmonės paprastai mano, kad nieko iš to nebus, o ir vertė tikriausiai nebuvo didelė – du ar trys šimtai litų", – svarstė Romualdas.

Anot liudininko, plėšikas buvo vidutinio sudėjimo, vilkėjo tamsius, bet ne sportinius drabužius ir buvo užsidėjęs tamsintus akinius.

Sezoninės vagystės

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus viršininkas Sigitas Šemis pasakojo, kad mieste vykdomų vagysčių tipas dažnai priklauso nuo sezono.

"Jei kalbėtume apie grandinėlių vagysčių pavyzdžius, tai vasaros nusikaltimas. Tokių nusikaltimų vasarą padaugėja ir gatvėse. Kadangi vasarą viršutinius drabužius nusimetame, grandinėlės matomos ir nusikaltėliai tuo naudojasi", – pasakojo S.Šemis.

Pasak jo, policijos pareigūnai sulaiko nemažai įtariamųjų, nes darantys tokį nusikaltimą dažnai neslepia savo veido, yra asocialūs, vartojantys narkotikus. Tad didžioji jų dalis yra policijos kartotekose ir duomenų bazėse, o nukentėjusieji žvilgtelėję į kartotekas gali juos lengvai atpažinti. Dažnai tai būna etatiniai asmenys, linkę į tokius nusikaltimus.

Artėjant šaltajam sezonui gali tekti labiau saugotis kišenvagių. "Kišenvagystė yra nusikaltimas, padaromas slaptai, nukentėjusiesiems nematant. Ištraukiant iš rankinės ar iš drabužių vertingus daiktus. Viešasis transportas yra viena iš vietų, kur daromos kišenvagystės. Bet viešajame transporte vasarą kišenvagysčių sumažėja, nes sumažėja žmonių skaičius ir transportas ne taip užkrautas kaip rudenį, – tada jų padaugėja", – aiškino S.Šemis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių