Vilniaus vicemeras: galimai rasti Neries teršėjai plastiku

Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas pirmadienio pavakarę feisbuke paskelbė, kad Aukštuosiuose Paneriuose esančios įmonės teritorijoje iš nuotekų šulinio paėmus mėginį aptikta susmulkinto plastiko dalelių. Savivaldybės atstovai laukia aplinkosaugininkų ir tikisi patekti į įmonės teritoriją.

„Galimai radome Neries teršėjus. Šiuo metu esame prie Sandėlių g. 16 esančios įmonės teritorijos, iš kurios nuotekų šulinio paėmėme mėginį su susmulkinto plastiko dalelėmis, labai panašių, kuris tekėjo į Nerį“, – teigė jis.

„Vilniaus vandenys“ pirmadienį pranešė besiaiškinantys, iš kur nuotekose atsirado plastiko dalelių.

„Vilniaus nuotekų valyklos valymo procesas nėra sutrikęs, aiškinamės, kaip ir iš kur prie nuotekų išleistuvo pasirodė dumblo ir plastiko dalelių. Imamės visų priemonių, kad jos neplistų“, – teigia bendrovė.

Pasak „Vilniaus vandenų“ pranešimo, bus pastatytos boninės užtvaros ir įrengtos vaizdo kameros, kad būtų užtikrinta tinkama išleidžiamų nuotekų kokybė.

Bendrovė pabrėžė, kad prie išleistuvų matomos putos nėra pavojingos ir susidaro susiplakus išvalytoms nuotekoms.

„Vilniaus vandenys“ bei Aplinkos apsaugos agentūra paėmė nuotekų mėginius ir tiria jų sudėtį. Daugiau informacijos žadama pateikti gavus tyrimų rezultatus.

„Šiuo metu aiškinamės, kas į nuotekų tinklą išpylė neleistinų teršalų, kurių tinkle neturėtų būti. Panašu, kad būta momentinio taršos pliūpsnio, kadangi valymo įrenginiuose plastiko dalelių nematyti. Ypatingą dėmesį ir kontrolę skiriame nuotekoms iš gamybinių teritorijų. Neatmestina, kad aplinkosaugininkams viešai paskelbus apie sugriežtinamą kontrolę namų ūkiai ar verslas taip gali suskubti atsikratyti teršalų“, – teigia „Vilniaus vandenys“.

Bendrovė pabrėžė, kad Vilniaus nuotekų valyklos priėmimo kameroje visos nuotekos prateka pro stambesnes ir smulkesnes grotas, kur sulaikomi nešmenys, vėliau sugaudomas smėlis.

Pirminiuose nusodintuvuose surenkamas dumblas – sunkiosios medžiagos, kurios sumažėjus greičiui nusėda, ir plūdrenos, kurios iškyla į paviršių: riebalai ir kitos panašios medžiagos, lengvesnės už nuotekas ir plaukiančios paviršiuje.

Mechaniškai išvalytos nuotekos toliau valomos biologinio valymo įrenginiuose ir galiausiai iki 99 proc. išvalytos išleidžiamos į Neries upę.

Sekmadienį visuomeninė organizacija „Lašišos dienoraštis“ paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip prie „Vilniaus vandenų“ išleistuvo iš vandens ištraukiami plastiko gabaliukai.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

kestut

kestut portretas
Žodis "galimai"- tiesus kelias į bylų vilkinimą ir ir jų numarinimą.

rms

rms portretas
ydomu stai kas,istisai plaukdavo putos antakalnio zirmunu dalies upe,budavo ir rudas vanduo, o Nemencineje skaidrus upes vanduo...reiskia kad dar kazkur purva pila pries sostine...

kažkiek užkulisių

kažkiek užkulisių portretas
Susiraskite Google. "Tomas Čyvas : Mūšiai prie korupcinių vandenų 2020-01-20"
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių