Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniaus rajone sulaikyti neteisėtai sieną perėję penki vietnamiečiai

2013-08-07 11:15 diena.lt inf.
Vietnamiečiai
Vietnamiečiai / VSAT nuotr.
Turinys

Vilniaus rajone pasieniečiams įkliuvo penki, įtariama, Vietnamo piliečiai, neteisėtai perėję valstybės sieną.

Antradienį VSAT Vilniaus rinktinės pareigūnai gavo anoniminį pranešimą apie tai, jog Vilniaus rajone pastebėti keliu Dainava - Medininkai einantys įtartini asmenys. Informacija apie tai nedelsiant buvo perduota pasienio ruože esantiems patruliams, vienas iš kurių kaip tik buvo netoli nurodytos vietos.

Netrukus pasieniečiai išties pastebėjo minėtu keliu ėjusius penkis asmenis bei sustabdė juos patikrinti. Iki kelių purvinomis kelnėmis vilkėję keturi vyrai ir moteris iškart pasirodė įtartini. Nė vienas iš jų neturėjo asmens dokumentų. Penkiukė prisistatė Vietnamo piliečiais. Užsieniečiai nešėsi asmeninių daiktų prigrūstas kuprines.

Pasak pačių sulaikytųjų, jie yra nepilnamečiai, tačiau šią informaciją dar tikrins tyrimą atliekantys pareigūnai.

Pasak VSAT pranešimo, pastaraisiais metais yra buvę atvejų, kai pasieniečių sulaikyti dokumentų neturėję nelegalai iš Vietnamo taip pat prisistatydavo nepilnamečiais. Vėliau paaiškėdavo, kad užsieniečiai meluodavo. Manoma, kad taip apsimetinėjama bandant išvengti baudžiamosios atsakomybės ir siekiant nepatekti į VSAT Užsieniečių registracijos centrą Pabradėje, kur nelegalams taikomi griežti apribojimai.

Po apklausos keturi vyrai buvo uždaryti į areštinę, o su jais kartu keliavusi moteris laikinai saugoma Vilniaus rinktinėje.

Šiemet pasieniečiai iš viso sulaikė 37 nelegalus iš Vietnamo: 31 atvykėlis iš šios Azijos valstybės įkliuvo prie sienos su Baltarusija, dar šeši užsieniečiai sulaikyti bandantys išvykti į Lenkiją.