Quantcast

Vilniaus apygardos teismas dar kartą peržiūrės nuteisto advokato A. Škėmos bylą

  • Teksto dydis:

Vilniaus apygardos teismas dar kartą turės grįžti prie piktnaudžiavimo ir poveikio liudytojui kaltu pripažinto advokato Aivaro Škėmos baudžiamosios bylos.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) iš dalies patenkino A.Škėmos skundą ir panaikino vasario 22 dieną Vilniaus apygardos teismo nutartį, kuria buvo atmestas nuteistojo skundas.

LAT paskelbė, kad apygardos teismas nepadarė išvadų dėl apeliacinio skundo argumentų, nėra aiškių atsakymų į skundo motyvus dėl netinkamo įrodymų tyrimo ir vertinimo. Konstatuota, kad apygardos teismas nepatikrino bylos tiek, kiek prašyta nuteistojo apeliaciniame skunde, nes nepateikė išsamių motyvuotų išvadų dėl esminių šio skundo argumentų.

"Konstatuoti pažeidimai pripažinti esminiais Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimais, nes suvaržė A.Škėmos teises į rungimosi procesą, sukliudė apeliacinės instancijos teismui išsamiai išnagrinėti bylą ir priimti teisingą sprendimą", - nusprendė LAT.

Pernai liepos 31 dieną paskelbtu tuometinio Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo nuosprendžiu teisininkui skirta 200 minimalių gyvenimo lygių dydžio - 26 tūkst. litų - bauda. Jeigu bus paliktas galioti apkaltinamasis nuosprendis, A.Škėma net tik turės sumokėti baudą, bet ir neteks leidimo verstis advokato praktika. Šį darbą jis dirbo maždaug ketverius metus.

"Niekada kaltės nepripažinau, aš nusikaltimo nepadariau. Aš pats kreipiausi į prokuratūrą dėl tyrimą atlikusių pareigūnų ir teismas nusprendė, kad mano pareiškimas turi būti nagrinėjimas. Iš tikrųjų tas liudytojas yra nukentėjusysis, jis net nesupranta, už ką advokatas Škėma nuteistas, sako, kad mano ginamasis jo nemušė. Posėdžių protokole viskas užfiksuota, tačiau niekam neįdomu", - BNS yra sakęs A. Škėma.

Advokato byla teismui perduota pernai balandį. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, kurie atliko ikiteisminį tyrimą įtarė, kad advokatas A.Škėma, siekdamas, jog jo ginamasis, kuris yra įtariamasis nusikalstamos "lapinų" grupuotės byloje, išvengtų baudžiamosios atsakomybės už inkriminuojamą nusikalstamą veiką, darė neteisėtą poveikį liudytojui - prašė liudytojo teismui duoti melagingus parodymus. Už melagingus, ginamojo asmens naudai duotus parodymus advokatas esą buvo pažadėjęs atlygį.

Kaltinamajame akte rašoma, kad tokiais veiksmais advokatas, būdamas valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, pažeisdamas Advokatūros įstatymo bei Lietuvos advokatų etikos kodekso nuostatas, diskreditavo advokato vardą, sumenkino pasitikėjimą valstybės teisine sistema ir taip padarė didelę neturtinę žalą valstybei bei fiziniam asmeniui.

2011 metų spalį teismas pradėjo nagrinėti, kaip manoma, vienos didžiausių Vilniaus mieste ir apskrityje veikusių nusikalstamų susivienijimų, "lapinų" grupuotės baudžiamąją bylą. Tarp kaltinamųjų - A.Škėmos gintas įtariamasis Marjanas Blaževičius.

Kartu su juo prieš teismą iš viso stojo 33 kaltinamieji - jie kaltinami šaunamaisiais ginklais ginkluoto nusikalstamo susivienijimo organizavimu, disponavimu labai dideliu kiekiu narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

Grupuotės nariai įtariami tyčiniu nužudymu, didelio kiekio narkotinių ir psichotropinių medžiagų (heroino, amfetamino, metamfetamino ir kt.) platinimu įvairiose Lietuvos vietovėse. Pareigūnų duomenimis, ilgą laiką heroinas platintas per Vilniaus romų taborą.

Išskaidyto nusikalstamo susivienijimo nariai taip pat kaltinami organizavę ginkluotą nusikalstamą susivienijimą, jam vadovavę bei dalyvavę šio nusikalstamo susivienijimo veikloje, dėl savanaudiškų paskatų įvykdę tyčinį nužudymą, neteisėtai disponavę labai dideliu psichotropinių bei narkotinių medžiagų kiekiu, pagrobę narkotinę medžiagą, padarę sunkų sveikatos sutrikdymą, neteisėtai fiziniu smurtu atėmę žmonėms laisvę, disponavę šaunamaisiais ginklais, sužaloję svetimą turtą.

Jie taip pat bus teisiami už turto prievartavimą, sukčiavimą ir kitus nusikaltimus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių