Quantcast

Užsienyje slapstęsis kaltinamasis svetimo buto pardavimo byloje turės susimokėti už savo ekstradiciją

  • Teksto dydis:

Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį paskelbė nuosprendį Matui Marcinkevičiui, kuris anksčiau buvo teisiamas su buvusiu Seimo nariu Algirdu Ivanausku svetimo buto neteisėto pardavimo byloje.

M.Marcinkevičiaus byla buvo išskirta į atskirą, nes 2010 metais, vykstant bylos nagrinėjimui teisme, kaltinamasis, kuriam buvo paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti, apsigyveno užsienyje. Jis tik šiemet buvo sulaikytas Jungtinėje Karalystėje ir perduotas Lietuvai.

Teismas M.Marcinkevičių pripažino kaltu dėl asmens būsto neliečiamumo pažeidimo ir dėl asmens dokumentų įgijimo ar laikymo neturint teisėto pagrindo. Galutinė subendrinta bausmė - laisvės atėmimas šešiems mėnesiams ir 28 dienoms. Į bausmę buvo įskaitytas laikino sulaikymo, suėmimo laikas ir M.Marcinkevičius pripažintas atlikusiu bausmę.

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė Indrė Kupcikevičiūtė BNS sakė, kad teismas M.Marcinkevičiaus sumokėti priteisė 4783 litus jo pargabenimo iš užsienio išlaidų.

M.Marcinkevičius savo kaltės nepripažino, teismui aiškino, kad lankydavosi tame bute, tačiau jį kvietė draugas, o dokumentų nesisavino.

2011 metų lapkritį Vilniaus miesto apylinkės teismas buvusį Seimo narį A.Ivanauską, Laimį Sebeiką, Rimgaudą Kovaliūną, Remigijų Sebeiką nuteisti už tai, kad prieš pora metu jie bandė už 90 tūkst. litų parduoti jiems nepriklausantį sostinės Lazdynų mikrorajone esantį butą, kurio vertė tuo metu buvo 152 tūkst. litų. Daug kartų teistas L.Sebeika šuo nuosprendžiu pripažintas recidyvistu.

Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad grupės nariai, žinodami, jog butas priklauso A.S., kurio buvimo vieta nežinoma, ir tai, kad šio buto paveldėjimo procedūra nėra baigta, be turto savininko žinios ir sutikimo neteisėtai disponuodami svetimais dokumentais Alytaus notaro biure pagamino netikrą įgaliojimą.

Bylos duomenimis, A.Ivanauskas nuvežė į notaro biurą Alytuje L.Sebeiką, kur šis apsimetė A.S.

Tariamas buto savininkas neva įgaliojo kitą asmenį - organizuotos grupės narį - tvarkyti visus su buto paveldėjimo procedūra susijusius klausimus bei vėliau šį butą parduoti. Šio netikro įgaliojimo pagrindu Vilniaus notaro biure įgyti buto paveldėjimo dokumentai ir internete paskelbta apie buto pardavimą. Siekiant greito sandorio skelbime nurodyta mažesnė nei rinkos vertė parduodamo turto kaina.

Buto pirkėjais apsimetė policijos pareigūnai - jie ir demaskavo nusikaltimą.

Policijos pareigūnai A.Ivanausko automobilyje rado A.S. motinos M.S. mirties liudijimą. Nustatyta, kad eksparlamentaras instruktavo grupės narius, kaip jie turi elgtis pas notarą, kokių paslaugų prašyti bei davė pinigų sumokėti už notaro paslaugas.

Už sukčiavimą ir kitus nusikaltimus A.Ivanauską teismas nuteisė pustrečių metų, o bendrininkus, kurie veikė pagal jo planą ir nurodymus, teismas taip pat nuteisė realiomis laisvės atėmimo bausmėmis.

L.Sebeika nuteistas kalėti pustrečių metų, šią bausmę subendrinus su kitu nuosprendžiu už kitus nusikaltimus, pataisos namuose paskirta praleisti šešerius metus ir keturis mėnesius. Jo brolis R. Sebeika nuteistas kalėti pusantrų metų, R.Kavoliūnas - vienerius metus.

Pareigūnai nustatė, kad buto savininkas 2008-ųjų gruodį rastas miręs Karoliniškių mikrorajono namo laiptinėje, tačiau jo kūnas iki 2009-ųjų liepos buvo neatpažintas. Nustatyta, kad buto savininko mirtis nebuvo smurtinė, tačiau byloje surinkta duomenų, jog vienas iš kaltinamųjų neteisėtai, prieš buto savininko valią įsibrovė į jo butą ir pagrobė jame buvusius dokumentus, kurie vėliau buvo panaudoti organizuotos grupės nusikalstamai veikai vykdyti.

R.Kavoliūnas ir R.Sebeika jau atliko bausmę, šiemet balandį į laisvę buvo paleistas ir A.Ivanauskas.

A.Ivanauskas Seime dirbo 2004-2008 metais, iš pradžių Darbo partijos frakcijoje, o vėliau perėjo į Pilietinės demokratijos frakciją, o prieš baigiantis kadencijai iš jos perėjo pas socialdemokratus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių