Quantcast

Už neteisėtos migracijos organizavimą laivės atėmimu nubaustas irakietis

  • Teksto dydis:

Vilniaus apygardos teismas Irako pilietį pripažino kaltu dėl organizavimo neteisėtai gabenti žmones per valstybės sieną ir skyrė jam 2 metų 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Teismas taip pat iš jo priteisė beveik 3 tūkst. eurų dydžio išlaidas Valstybės sienos apsaugos tarnybos naudai, patirtas dėl nuteistojo ekstradicijos.

Baudžiamosios bylos duomenimis, nuteistasis veikė bendrininkų grupėje su kitais asmenimis, esančiais Irake, Baltarusijoje, Lietuvoje ir Vokietijoje. Jis, būdamas Lietuvoje, koordinavo ir derino su kitais nusikaltimo bendrininkais užsieniečių gabenimo per valstybės sieną planą ir veiksmus, pažadėdamas pergabenamiems užsieniečiams, patekus į Lietuvą, suorganizuoti tolimesnę jų kelionę į Vakarų Europos šalis.

Tokiu būdu jis už sutartą mokestį suorganizavo 23 Irako piliečių neteisėtą gabenimą iš Baltarusijos į Lietuvą. Ši byla buvo atskirta iš rezonansinio tyrimo, pradėto 2021 m. birželio mėnesį dėl masinio užsieniečių gabenimo organizavimo per Lietuvos-Baltarusijos valstybės sieną.

2021 m. birželio-liepos mėnesiais irakietis toliau suorganizavo 4 į Lietuvą jau pateikusių irakiečių kelionę į Lenkiją: surado transporto priemonę ir vairuotoją, kuris sutiko neteisėtus migrantus pergabenti per Lietuvos valstybės sieną į Lenkijos Respubliką. Į Lenkiją atgabenti minėti Irako piliečiai kartu su vairuotoju buvo sulaikyti Lenkijos, Seinų užkardos, pareigūnų ir sugrąžinti į Lietuvą pareigūnams.

Nuteistasis buvo vienas iš organizatorių, atsakingas už asmenų gabenimą viename iš etapų – Lietuvos Respublikos teritorijoje, t. y. nuo Lietuvos-Baltarusijos valstybės sienos iki Lietuvos-Lenkijos valstybės sienos. Jis planavo, organizavo ir koordinavo neteisėtų migrantų judėjimą Lietuvoje, o vienu atveju ir pats vairavo automobilį su Irako piliečiais.

2022 m. vasarą B. Y. M. A. buvo sulaikytas Vokietijoje ir vykdant Europos arešto orderį sugrąžintas į Lietuvą.

Vilniaus apygardos teismo nuosprendis dar neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nebėr kantrybės

Nebėr kantrybės portretas
Varyti velniop tą irakietį iš Lietuvos. Dar jis sėdės čia, kalėjime, ant mūsų sprando. Lauk visus svetimšalius iš Lietuvos, lauk parazitai, lauk.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių