Quantcast

Trys šunys padėjo sulaikyti pažeidėjų ketveriukę

  • Teksto dydis:

Padedami trijų tarnybinių vokiečių aviganių Vilniaus rajone pasieniečiai sugaudė keturis vyrus, kurie valstybės sienos apsaugos zonoje (VSAZ) buvo be specialių Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) leidimų. Du iš sulaikytųjų už tokį pažeidimą įkliuvo ne pirmą kartą, todėl jie užsidirbo maksimalias 600 litų administracines baudas.

Penktadienį naktį Vilniaus rajono Kaponiškių kaimo prieigose netoli sienos su Baltarusija VSAT Vilniaus rinktinės Lavoriškių užkardos pareigūnai pastebėjo keturis asmenis. Šioje vietoje nužymėtoje VSAZ galima būti tik su specialiais VSAT leidimais. Norėdami juos patikrinti įtartinai ketveriukei pasieniečiai nurodė sustoti. Šią komandą pažeidėjai ignoravo ir prisidengę tamsa bei miškinga vietove leidosi bėgti į skirtingas puses.

Prasidėjus persekiojimui pagalbon atskubėjo netoliese buvę kinologai su savo augintiniais. Tarnybiniai vokiečių aviganiai Taiga, Armo ir Kidi pradėjo sekti pažeidėjų pėdsakais skirtingomis kryptimis. Kinologų ir jų šunų komanda greitai sugaudė pažeidėjus. Paaiškėjo, jog sulaikytieji yra 24, 33 ir du 34 metų Vilniaus gyventojai. Jie leidimų patekti į VSAZ neturėjo.

Už Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimą pirmąkart įkliuvusiems 24-erių ir 34-erių vilniečiams skirtos 75 litų administracinės baudos. Kiti du pažeidėjai valstybės sienos apsaugos zonoje be leidimų sulaikomi jau ne pirmą kartą. Šiose apylinkėse per pastaruosius porą mėnesių antrą kartą įkliuvusiems 33 ir 34 metu vyrams skirtos maksimalios 600 litų baudos.

Po apklausos ir atlikus dokumentų formalumus ketveriukė buvo paleista.

Valstybės sienos apsaugos zona yra nuo valstybės sienos į Lietuvos teritorijos gilumą einanti paženklinta pasienio ruožo teritorijos dalis. Joje valstybės sienos apsaugai ir jos tvarkymui užtikrinti įgyvendinamos techninės, organizacinės ir teisinės valstybės sienos apsaugos priemonės. Paprastai ši zona į Lietuvos teritorijos gilumą nuo sienos linijos tęsiasi nuo maždaug 50 metrų iki kilometro.

Miškuose VSAZ pažymėta ant medžių pririštomis ryškios geltonos spalvos juostomis su atitinkamais užrašais, prie keliukų – informaciniais ženklais su užrašais, įspėjančiais, kad toliau vykti be leidimo yra draudžiama. Laukuose ir kitose atvirose vietovėse VSAZ ribos žymimos specialiais geltonais stulpais.

Visose vietose VSAZ žymintys ženklai išdėstyti taip, kad prie jos priartėjęs ir į ją patenkantis asmuo negalėtų jų nepamatyti.


Šiame straipsnyje: pasienisšunysbaudos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių