Quantcast

Tris Seimo narius apvogęs V. Capukas nuteistas kalėti 4 metus

  • Teksto dydis:

Vilniaus miesto apylinkės teismas už vagystes iš Seimo viešbučio pirmadienį kalėti pusketvirtų metų nuteisė vilnietį Valerijų Capuką.

Subendrinus su bausme už kitus nusikaltimus, jam skirta galutinė ketverių metų laisvės atėmimo bausmė.

Teismo atstovė spaudai Airinė Šerelytė BNS sakė, kad iš nuteistojo Seimo nario Mečislovo Zaščiurinsko žmonai priteista 15,7 tūkst. litų.

Vilnietis pripažintas kaltu dėl vagysčių iš trijų Seimo narių. Laisvės atėmimo bausmė subendrinti su geguže paskirta bausme už pavogtus buvusio žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus dviračius.

Nukentėjusieji šioje byloje yra trys Seimo nariai - Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas, "darbietis" Mečislovas Zasčiurinskas bei buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras konservatorius Donatas Jankauskas. M.Zasčiurinsko žmona už pavogtus daiktus iš V.Capuko reikalavo priteisti 20 tūkst. litų.

33 metų V.Capukas ankstesniuose posėdžiuose prašė neskirti griežtos bausmės, esą jis nori grįžti pas mamą ir susitvarkyti gyvenimą: susituokti bei susilaukti vaikų. 15 kartų teistas vyras sakė, kad kiekvieną kartą išėjęs į laisvę bando pasitaisyti, bet vis netyčia atsiduria ten, kur dingsta daiktai.

Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai nustatė, kad V.Capukas nuo praėjusių metų gruodžio vidurio iki šių metų sausio 1 dienos buvo įsibrovęs į tris Seimo viešbutyje esančius butus ir pagrobęs įvairaus turto - pinigų, telefonų, papuošalų.

Nustatyta, kad įtariamasis įsibraudavo į butus naudodamas cilindrinių spynų atrakinimą "bampingo" būdu - į spyną įstatytas raktas judinamas, kol prisitaiko prie spynos kauburėlių, o spyną galima ne tik atrakinti, bet ir užrakinti.

Pas įtariamąjį per kratas surasti įvairių raktų ryšuliai bei dalis pagrobto turto. Pareigūnų teigimu, V.Capukas pasinaudojo aplinkybėmis, kai Seimo viešbutyje keitėsi gyventojai - vieni kraustėsi iš viešbučio, kiti - į viešbutį, tai padėjo įtariamajam daug kartų patekti į viešbučio patalpas.

V.Capuką sausio 2 dienos vidurdienį prekybos ir pramogų centre "Akropolis" sulaikė Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai. Vyras ketino realizuoti dalį iš Seimo nario buto pagrobto turto.

Jis Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriais pareigūnams tapo žinomas 2010 metų kovo mėnesį, apvogęs Seimo nario Algimanto Salamakino butą tame pat viešbutyje. Už tai V.Capukas buvo nuteistas laisvės atėmimo bausme, kurią atlikęs buvo paleistas į laisvę 2012 metų kovo mėnesį.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių