Teismui perduota Vilniuje veikusios nusikalstamos grupuotės byla

  • Teksto dydis:

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai ir Vilniaus apygardos Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai baigė tyrimą dėl keletą metų Vilniuje ir jo apylinkėse veikusios organizuotos nusikalstamos grupuotės ir galimai jos padarytų nusikaltimų.

Tyrimas buvo atliekamas dėl 112 dviejų nusikalstamų susivienijimų padarytų nusikalstamų veikų. Suimti ir teismo verdikto laukia 11 asmenų, kitiems įtariamiesiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės, dalis įtariamųjų atlieka bausmes pataisos įstaigose už kitus anksčiau padarytus nusikaltimus, ketvirtadienį pranešė Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

67 tomų bylą dėl nusikalstamo susivienijimo, turto prievartavimo, vagysčių, plėšimų, neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais bei sukčiavimo nagrinės Vilniaus apygardos teismui.

Pirmieji grupuotės nariai buvo sulaikyti praėjusių metų sausio mėnesį, kai kėsinosi pagrobti Vilniaus restorano "Belmontas" savininką Anuprą Mišeikį, prievartauti iš jo didelės vertės turtą, naudoti fizinį smurtą.

Kai jie rengėsi pagrobti verslininką, policija organizavo operaciją Dalis organizuoto susivienijomo ir buvo sulaikyta, kai vyko grobti verslininko.

Pradėjus tyrimą dėl šio rezonansinio įvykio, paaiškėjo daugybė kitų grupuotės narių anksčiau padarytų nusikalstamų veikų, todėl surinkus pakankamai informacijos ir gerai pasirengus operacijai, praėjusių metų rugsėjo mėnesį buvo suduotas kitas smūgis nusikalstamam susivienijimui - buvo sulaikyti ir suimti nusikalstamas veikas padarę ir laisvėje esantys kiti nariai.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas yra sakęs, kad policijos pareigūnai sulaikytą grupuotę praminė "mokesčių inspekcija", nes ji prievartavo turtą iš žmonių, užsiimančių nelegalia veikla - kontrabanda, nelegalių cigarečių platinimu. Žmones jie nusiveždavo į nuošalią vietą ir baugindami reikalaudavo sumokėti jiems pinigus.

Ikiteisminio tyrimo metu atliekant kratas, pas sulaikytuosius asmenis buvo surasta radijo ryšio priemonių, policijos uniforma, specialiosios priemonės, narkotinių medžiagų, grynųjų pinigų, šeši įvairių modelių pistoletai, nupjautavamzdis šautuvas, du medžiokliniai šautuvai, didelis kiekis šaudmenų, apie 12 kilogramų trotilo ir penkios kovinės granatos. Per tyrimą nustatyta, kad dalis ginklų buvo anksčiau pavogti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių