Quantcast

Teisme - kyšininkavimu įtariamos Vilniaus policijos skyriaus viršininkės byla

  • Teksto dydis:

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį pradėjo nagrinėti piktnaudžiavimu ir kyšininkavimu kaltinamos Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Valdymo organizavimo skyriaus viršininkės Renatos Skimundrės baudžiamąją bylą.

Įtarimų sulaukusi pareigūnė yra laikinai nušalinta nuo pareigų.

Vilniaus apygardos prokuratūros kaltinamajame akte skelbiama, kad R.Skimundrė įtariama iš verslininko kyšius ėmusi tiesiog darbo kabinete - komisariato patalpose Birželio 23-iosios gatvėje.

Ji įtariama per du kartus paėmusi 9 tūkst. litų kyšį iš bendrovės "Alpera" vadovo Pauliaus Maciulevičiaus už palankų sprendimą šiai bendrovei vykdant viešuosius pirkimus. Bylos duomenimis, įtariama, kad policininkė pareikalavo kyšio iš verslininko, o šis vėliau perdavė pareikalautas sumas.
R.Skimundrė buvo paskirta komisariato Viešųjų pirkimų komisijos pirmininko pavaduotoja.

2012 metais Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas buvo nusprendęs įsigyti suvenyrų su policijos simbolika, todėl paskelbtas viešas pirkimas apklausos būdu.

Įtariama, kad R.Skimundrė pranešė bendrovės direktoriui apie būsimus viešuosius pirkimus, suderino sąlygas ir sudarė išskirtines sąlygas įgyti pranašumą prieš kitas bendroves.

Prokuroras Remigijus Matevičius paskelbė, kad savo veiksmais R.Skimundrė sumenkino policijos prestižą, diskreditavo pareigūno vardą.
Kartu su ja teisiamas ir kyšius davęs "Alperos" direktorius P.Maciulevičius.

Pirmame bylos nagrinėjimo posėdyje kaltinamieji pareiškė, kad parodymus duos tik po liudytųjų apklausų. Šioje byloje turėtų liudyti būrys Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų.

"Atsisakau atsakyti į šį klausimą", - teisėjui Vladislavui Lenčikui atsakė P.Maciulevičius, kai teisėjas jo paklausė, ar jis pripažįsta savo kaltę.

Tuo metu R.Skimundrė teigė, kad "kaltinimo teiginiuose nėra loginės sekos, o ji kalta nepripažįsta".

Kitame posėdyje, kuris turėtų vykti rugsėjo 30 dieną, ketinama pradėti liudytojų apklausą.

Kaip skelbta, 2012 metų rugsėjį Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl kyšininkavimo, papirkimo, piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo vykdant viešuosius pirkimus, atliko kratas bendrovėse ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Valdymo organizavimo skyriaus viršininkės R.Skimundrės kabinete.

Po atliktų kratų bendrovės direktoriui ir R.Skimundrei buvo įteikti pranešimai apie įtarimą.

Teismo nutartimi pareigūnė buvo nušalinta nuo pareigų. Ji skundė nušalinimą, tačiau teismas skundą atmetė.

"Alpera" skelbia, kad yra dailiųjų ir juvelyrinių spalvotųjų metalų dirbinių projektavimo, gamybos ir prekybos įmonė. Pagrindinė jos produkcija - verslo dovanos, ordinai, medaliai, ženkliukai, pareigūnų skiriamieji ženklai, prizai, suvenyrai, papuošalai ir kt.

Įmonė skelbia, kad jos nuolatiniai klientai - Seimas, Prezidentūra, Vyriausybė, ministerijos, Kūno kultūros ir sporto departamentas, Muitinės departamentas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, bankai ir kt.NAUJAUSI KOMENTARAI

naujiena

naujiena portretas
kuri yra ne naujiena, o įprastas vaizdelis
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių