Quantcast

Teismas skyrė papildomą ekspertizę kontrabanda įtariamam M. Taraškevičiui

  • Teksto dydis:

Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienį paskyrė papildomą psichiatrinę ekspertizę anksčiau neveiksniu pripažintam ir itin stambaus masto kontrabanda įtariamam vilniečiui Marjanui Taraškevičiui. Nutartimi paskirta papildoma kompleksinė Teismo psichiatrijos ir teismo psichologijos ekspertizė.

Paskirti dar vieną ekspertizę posėdyje spalio viduryje paprašė Generalinė prokuratūra. Dabar apylinkės teismas nagrinėja M.Taraškevičiaus bylą, kurioje jis įtariamas narkotikų platinimu.

Kadangi dvi anksčiau atliktos ekspertizės konstatavo, kad 36 metų vyras yra neveiksnus ir negali būti teisiamas, prokuratūra teismui bylą atidavė dėl priverčiamųjų medicinos priemonių - priverstinio gydymo - paskyrimo. Tačiau dabar prokuratūrai kyla įtarimų, kad teismo medicinos ekspertai susipažino su ne visais jiems pateiktais duomenimis.

Prokuroras Gedgaudas Norkūnas BNS yra sakęs, kad posėdyje apklausta antrosios ekspertizės ekspertų grupės vadovė teigė, jog nustatyta simuliavimo požymių. Tačiau, pasak prokuroro, ekspertizės išvadoje apie tai nėra nė vieno žodžio. Be to, ekspertams buvo pateikti tam tikri duomenys, su kuriais jie nesusipažino.

"Dambrauskinių" gaujos narys M.Taraškevičius šiuo metu laikomas Rokiškio psichiatrijos ligoninėje. Prokuratūra taip pat prašo dar trims mėnesiams, skaičiuojant nuo lapkričio 23 dienos, pratęsti kaltinamojo suėmimo terminą.

Teismas nusprendė kaltinamąjį teismo psichologijos ekspertizės laikui atiduoti į Utenos ekspertinį skyrių ir jį laikyti Utenos ekspertiniame skyriuje iki ekspertizės akto pateikimo teismui dienos, bet ne ilgiau iki suėmimo termino pabaigos. Taip pat pratęstas M.Taraškevičiaus laikymas Rokiškio psichiatrinėje ligoninėje sustiprinto stebėjimo sąlygomis.

Pirmos ekspertizės metu jam nustatytas sutrikimas, tačiau šios ekspertizės rezultatais suabejota paaiškėjus, kad išvadą rašė ekspertė Jelena Marcinkevičienė, kurios sūnus, kaip skelbė žiniasklaida, palaikė draugiškus santykius su M.Taraškevičiumi. Kilus skandalui postą paliko Teismo psichiatrijos tarnybos vadovas Konstantinas Daškevičius, gyvenęs su J.Marcinkevičiene.

M.Taraškevičius yra vienas iš įtariamųjų milijoninės cigarečių kontrabandos byloje. Joje pareigūnai 2011 metų pabaigoje sulaikė apie 100 mln. vienetų nelegalių rūkalų. Valstybei galimos, tačiau užkardytos žalos dydis siekia apie 30 mln. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių