Quantcast

Teismas rašo nuosprendį advokato S. Novikovo nužudymo byloje

  • Teksto dydis:

Vilniaus apygardos teismas penktadienį baigė nagrinėti žinomo advokato ir sostinės tarybos nario Sergejaus Novikovo nužudymo bylą.

Pasibaigus posėdžiui trijų teisėjų kolegija išėjo rašyti nuosprendį, kurį skelbs beveik po dviejų mėnesių - lapkričio 18 dieną.

Byloje advokato nužudymo iš savanaudiškų paskatų suorganizavimu kaltinamas Vilniaus laidojimo rūmų direktorius bei Lietuvos ritualinių paslaugų asociacijos vadovas Vitalijus Gasperovičius, o nužudymo įvykdymu - buvęs boksininkas Jonas Dambrauskas. V.Gasperovičius taip pat kaltinamas beveik pusės milijono litų iššvaistymu, sukčiavimu ir dokumentų suklastojimu.

Abu kaltinamuosius Vilniaus apygardos prokuratūra siūlo pripažinti kaltais - V.Gasperovičiui siūloma skirti 15 metų laisvės atėmimo bausmę, o J.Dambrauskui - 20 metų laisvės atėmimo.

Byloje yra dar du kaltinamieji - Vladislavas Tomkevičius ir Tatjana Kulešienė, jie su nužudymo epizodu nėra susiję. Jie kaltinami tik finansiniais nusikaltimais. V.Tomkevičiui siūloma skirta ketverių metų, o T.Kulešienei - pustrečių metų laisvės atėmimo bausmes.

Buvęs boksininkas J.Dambrauskas teigia pats nežudęs advokato. Jis tvirtino pasamdęs draugą boksininką, kad šis tik pagąsdintų S.Novikovą dėl V.Gasperovičiaus tėvo "nuplaukusių" 20 tūkst. litų.

V.Gasperovičius tvirtino, kad keliems Vilniaus laidojimo namų akcininkams sumanius parduoti savo dalį, ją pareiškė ketinąs įsigyti jo tėvas Adamas Gasperovičius. Anot kaltinamojo, tėvas apie tai pranešė visiems akcininkams, buvo pasirašyta preliminari sutartis ir pervestas 20 tūkst. litų avansas. Visas 36 proc. akcijų paketas buvo įvertintas 400 tūkst. litų.

Praėjus dvidešimčiai dienų vienas iš Vilniaus laidotuvių rūmų ir Laidotuvių rūmų akcininkų S.Novikovas pareiškė, kad jis ketina įsigyti parduodamą paketą. Apie tai buvo informuoti kiti akcininkai, o A.Gasperovičius esą dėl to neturėjo pretenzijų, nes iš esmės tai nekeitė akcijų pasiskirstymo struktūros. Kaltinamojo teigimu, S.Novikovas nebūtų įgijęs kontrolinio akcijų paketo - tik 42 procentus.

Per ikiteisminį tyrimą prisipažinęs, kad jis nužudė S.Novikovą, teisme kaltinamasis teigė apkalbėjęs save tikėdamasis išvengti didesnės bausmės.

J.Dambrauskas teigė nebuvęs finansiškai suinteresuotas S.Novikovo nužudymu, nes nebuvo piniginiais santykiais susijęs su Vilniaus laidojimo rūmais, iš ten atlyginimo esą negaudavo (pajamų gaudavo jo sugyventinė), investuoti į šį verslą neplanavo.

Be to, kaltinamasis tikino per ikiteisminį tyrimą jutęs pareigūnų spaudimą, jie dažnai ateidavę į jo namus ir grasindavę, kad "pasodins" ir jį, ir jo sugyventinę, o nepilnamečiai vaikai bus atiduoti į globos namus.

47-erių S.Novikovo kūnas su durtine žaizda krūtinėje rastas užpernai birželio 1-osios pavakarę Vilniaus centre esančioje K.Kalinausko gatvėje, netoli banko ''Citadele". Advokato praktika S.Novikovas vertėsi 21 metus, dirbo advokatų kontoroje "Novikov, Baranskis ir partneriai". Į savivaldybės tarybą jis pateko pagal Darbo partijos sąrašą, tačiau partijos nariu nebuvo.

Manoma, kad S.Novikovo nužudymas susijęs su ritualinių paslaugų verslu - bijota, kad S.Novikovas perims verslą į savo rankas ir, pradėjęs tikrinti finansinius dokumentus, pamatys nusikalstamus finansinius sandorius.

Nužudyto teisininko našlė ir trys jos vaikai iš kaltinamųjų dėl artimojo mirties prašo priteisti po 1,5 mln. litų. Teisme nukentėjusiesiems atstovauja buvęs Generalinės prokuratūros Organizuotų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Algimantas Kliunka, dabar jis verčiasi advokato praktika.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių