Teismas padėjo tašką ginče dėl pastato Gedimino prospekte įstiklinimo

 • Teksto dydis:

Architektų rūmai neturi teisės ginčyti sprendimų dėl saugotino pastato Vilniaus Gedimino prospekte įstiklinimo, nes jie priimti anksčiau nei rūmai gavo teisę tiesiogiai kreiptis į teismą dėl viešojo intereso gynimo, nutarė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT).

LAT lapkričio 19 dieną paliko nepakeistą Vilniaus apygardos teismo šių metų vasarį priimtą sprendimą atmesti Architektų rūmų ieškinį.

Anot Aukščiausiojo Teismo, Architektūros įstatymo nuostata, suteikianti Architektų rūmams teisę ginti viešąjį interesą, įsigaliojo 2017 lapkričio 1 dieną, todėl gali būti taikoma tik po šios datos kilusioms teisinėms situacijoms.

„Architektų rūmai neturi teisės kreiptis į teismą dėl viešojo intereso architektų veikloje pažeidimų, padarytų anksčiau, negu įstatymu suteikta teisė ginti viešąjį interesą“, – rašoma LAT nutartyje.

Pasak LAT, ginčijami aktai priimti 2014 metų rugpjūtį ir 2017-ųjų vasarį, kai rūmai neturėjo įgaliojimų ginti viešąjį interesą.

Architektų rūmai teismo prašė pripažinti neteisėta statybą Gedimino prospekto ir A. Jakšto gatvių sankirtoje esančiame pastate, o jo dalį įstiklinusią bendrovę „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ įpareigoti per tris mėnesius pašalinti visus pakeitimus.

„Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ gavęs leidimus įstiklino atvirą pastato Gedimino pr. 27 pirmo aukšto dalį ir ten norėjo įrengti sezoninę kavinę. Daugiau nei 3,2 tūkst. kv. metrų ploto patalpas pastate įmonė valdo nuo 2007-ųjų.

Sprendimai tvarkant patalpas, šalia kurių įsikūrusi kavinė „Vero cafe“, 2018 metų vasarą sukėlė daug diskusijų viešojoje erdvėje.

Šis pastatas įtrauktas į Kultūros vertybių registrą, jo vertingomis savybėmis pripažinti fasadų architektūriniai sprendimai, tūrinės detalės. Architektų rūmai į teismą kreipėsi 2018 metų rugpjūtį nurodę, kad tai pirmoji byla, kurią jie inicijavo remdamiesi Architektūros įstatymo suteiktais įgaliojimais ginti viešąjį interesą teisme.

Pagal architektų Stanislavo Mužinskio ir Ježio Soltano projektą 1938 metais iškilusiame pastate sovietmečiu buvo įsikūrusi Sveikatos apsaugos ministerija, prieš kelerius metus apleistas erdves Vilniaus savivaldybė buvo perdavusi menininkų inkubatoriui „Fluxus ministerijai“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nu jo

Nu jo portretas
Viska ikisti istiklainius - bus labai grazu.

Ar rūmai yra vertybė

Ar rūmai yra vertybė portretas
dėl savo architektūrinių savybių, ar tik nuo kreipimosi datos priklauso, vertybė jie ar ne? Ar rūmai turi nukentėti dėl to, kad BIUROKRATINIAI kableliai ar taškeliai nebuvo laiku sudėti? Gal verta pasidomėti, kodėl biurokratai laiku nesusitvarkė, tuo palikdami pilkąją landą užkulisiniams darbeliams? Kaip tas mūsų teisingumas vis nusikaltėlį su auka supainioja vietomis?!!

L?

L? portretas
Įdomus toks teismo aiškinimas. Tai kodėl tada nuteistus sušaudyti pasikeitus straipsniui iki "gyvos galvos" nesušaudė?
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių