Teismas nesušvelnino bausmės tris Seimo narius apvogusiam V. Capukui

 • Teksto dydis:

Vilniaus apygardos teismas atmetė tris Seimo narius apvogusio vilniečio Valerijaus Capuko skundą ir paliko galioti pirmos instancijos teismo paskirtą trejų su puse metų laisvės atėmimo bausmę.

"Apeliacinis skundas atmestas. Teismo nuomone, apylinkės teismas tinkamai išnagrinėjo bylą ir pritaikė baudžiamąjį įstatymą. Jis yra 14 kartų teistas ir švelninti bausmės nėra jokio pagrindo", - BNS sakė Vilniaus apygardos teismo atstovas spaudai Gintautas Stalnionis.

Vilniaus miesto apylinkės teismas už vagystes iš Seimo viešbučio rugpjūtį V.Capuką nuteisė kalėti pusketvirtų metų. Subendrinus su bausme už kitus nusikaltimus, jam skirta galutinė ketverių metų laisvės atėmimo bausmė.

Iš nuteistojo Seimo nario Mečislovo Zaščiurinsko žmonai  taip pat buvo priteista 15,7 tūkst. litų.

Vilnietis pripažintas kaltu dėl vagysčių iš trijų Seimo narių - Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko socialdemokrato Juliaus Sabatausko, "darbiečio" Mečislovo Zasčiurinsko bei buvusio socialinės apsaugos ir darbo ministro konservatoriaus Donato Jankausko. Laisvės atėmimo bausmė subendrinta su geguže paskirta bausme už pavogtus buvusio žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus dviračius.

33 metų V.Capukas ankstesniuose posėdžiuose prašė neskirti griežtos bausmės, esą jis nori grįžti pas mamą ir susitvarkyti gyvenimą: susituokti bei susilaukti vaikų. Ne kartą teistas vyras sakė, kad kiekvieną kartą išėjęs į laisvę bando pasitaisyti, bet vis netyčia atsiduria ten, kur dingsta daiktai.

Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai nustatė, kad V.Capukas nuo praėjusių metų gruodžio vidurio iki šių metų sausio 1 dienos buvo įsibrovęs į tris Seimo viešbutyje esančius butus ir pagrobęs įvairaus turto - pinigų, telefonų, papuošalų.

Pas įtariamąjį per kratas surasti įvairių raktų ryšuliai bei dalis pagrobto turto. Pareigūnų teigimu, V.Capukas pasinaudojo aplinkybėmis, kai Seimo viešbutyje keitėsi gyventojai - vieni kraustėsi iš viešbučio, kiti - į viešbutį, tai padėjo įtariamajam daug kartų patekti į viešbučio patalpas.

V.Capuką sausio 2 dienos vidurdienį prekybos ir pramogų centre "Akropolis" sulaikė Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai. Vyras ketino realizuoti dalį iš Seimo nario buto pagrobto turto.

Jis Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriais pareigūnams tapo žinomas 2010 metų kovo mėnesį, apvogęs Seimo nario Algimanto Salamakino butą tame pat viešbutyje. Už tai V.Capukas buvo nuteistas laisvės atėmimo bausme, kurią atlikęs buvo paleistas į laisvę 2012 metų kovo mėnesį.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių