Quantcast

Teismas nesulaukė pagrindinio liudytojo vicemero R. Adomavičiaus byloje

  • Teksto dydis:

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį nesulaukė pagrindinio liudytojo, buvusio "Vilniaus vandenų" vadovo Dariaus Norkaus korupcija įtariamo Vilniaus vicemero socialdemokrato Romo Adomavičiaus baudžiamojoje byloje.

Posėdžio pradžioje sekretorė paskelbė, kad D.Norkui buvo siųsti trys šaukimai, jis jų neatsiėmė.

R.Adomavičiaus advokatas Romualdas Mikliušas sakė žinąs iš savo kolegų, kad D.Norkui atlikta kojos operacija. Liudytojui toliau bus bandoma įteikti šaukimą ir kviesti į kitus posėdžius.

Teismas posėdyje apklausia liudytoją Juozą Purvinį.

Kaltinamajame akte rašoma, kad dabar nuo pareigų laikinai nušalintas sostinės 60-metis vicemeras R.Adomavičius, būdamas Vilniaus miesto savivaldybei priklausančios bendrovės "Vilniaus vandenys" stebėtojų tarybos nariu, žadėjo pasinaudoti savo tarnyba, įgaliojimais ir pažintimis, reikalavo ir priėmė didelės vertės kyšį - 40 tūkst. litų.

Bylos duomenimis, R. Adomavičius nuo 2012 metų birželio iki rugsėjo mėnesių provokavo bendrovės "Utenos melioracija" interesams netiesiogiai atstovaujantį buvusį "Vilniaus vandenų" vadovą D.Norkų jam duoti 40 tūkst. litų kyšį. D.Norkus pinigus R.Adomavičiaus prašymu paliko jo automobilyje "Mercedes-Benz". Už tai jis esą žadėjo paveikti bendrovės "Vilniaus vandenys" generalinį direktorių, kad bendrovė "Utenos melioracija" būtų pripažinta nugalėtoja beveik 9 mln. litų vertės vandentiekio statybos ir renovacijos darbų viešajame pirkime.

Be to, anot prokuroro, jis provokavo duoti 5 proc. kyšį nuo viso projekto vertės.

R. Adomavičius teigia esąs nekaltas dėl kyšio reikalavimo ir paėmimo. Jis tvirtino teisme duosiąs parodymus, kai bus apklausti visi bylos liudytojai ir ištirti pateikti jo kaltės įrodymai.

Anksčiau jis yra minėjęs, kad jo automobilyje rasti pinigai buvo skirti Seimo rinkimų kampanijai. Į parlamentą R. Adomavičius nebuvo išrinktas.

Buvęs vienas iš "Vilniaus vandenų" vadovų D.Norkus yra nuteistas kitoje baudžiamojoje byloje dėl korupcijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

vasia

vasia portretas
Kas kyšius ima yra nepakaltinama asmenybe ligotas žmogus ,baust negalima toks bus teismo sprendimas.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių