Teismas neleido suimti advokato G. Danėliaus

Ketvirtadienį Vilniaus apylinkės teismas atmetė prokurorų prašymą suimti neteisėtu poveikiu STT vadovams įtariamą advokatą Giedrių Danėlių ir neskyrė jam jokios kardomosios priemonės, tai BNS pranešė teismo atstovė Rimantė Kraulišė.

„Nebuvo pateikta duomenų, kad jis kažkaip bandė trukdyti ar gali trukdyti procesui. Ir prieš tai nebuvo, ir net nebuvo pateikta. Tai, kadangi tokių duomenų nebuvo, taip ir buvo spręsta, kad realiai jis netrukdys procesui“, – sakė R. Kraulišė.

Prokurorai prašė G. Danėlių suimti dviem savaitėms teigdami, kad „skyrus švelnesnes kardomąsias priemones gali būti neužtikrinamas netrukdomas ikiteisminio tyrimo atlikimas ir apribotos galimybės objektyviai ištirti nusikalstamų veikų aplinkybes“.

Generalinės prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė BNS sakė, kad teismui neleidus suimti G. Danėliaus, švelnesnes kardomąsias priemones jam paskyrė prokurorai.

„Teismas atmetė suėmimą ir tada prokuratūra turėjo skirti švelnesnes kardomąsias priemones. Viena iš jų yra rašytinis pasižadėjimas neišvykti“, – sakė prokuratūros atstovė.

Lietuvos policijos atstovas Ramūnas Matonis BNS sakė, kad G. Danėlius iš areštinės bus paleistas gavus teismo dokumentus.

„Kai tik gaus dokumentus, iškart ir paleis. Minučių ar valandų bėgyje, artimiausiu metu“, – teigė R. Matonis. 

Ketvirtadienį teisme taip pat bus nagrinėjamas kardomosios priemonės skyrimas verslininkui Antanui Petrošiui. Pasak prokuratūros atstovės, teismo bus prašoma leisti jį suimti, tačiau atstovė negalėjo pasakyti kokiam laikotarpiui. 

Kiti du ikiteisminio tyrimo metu sulaikyti advokatai – Valdas Rakauskas ir Dainius Baronas – iš areštinės buvo paleisti vakar, po apklausų.

G. Vitkauskaitė-Šatkauskienė sakė, kad jiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės.

„Jiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės, pagrindinė iš jų – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir tam tikri bendravimo apribojimai“, – sakė ji.

Įtariant neteisėtu poveikiu STT direktoriui Žydrūnui Bartkui ir tyrėjai, antradienį sulaikyti trys sostinės advokatai ir vienas verslininkas. BNS žiniomis, sulaikytieji – advokatų kontoros „WINT law firm“ partneris G. Danėlius ir profesinės bendrijos „Intra lex“ advokatai V. Rakauskas ir D. Baronas.

G. Danėlius yra verslininko bendrovės „Solis Tribus“ akcininko Antano Petrošiaus vienas iš gynėjų STT atliekamame tyrime dėl Nacionalinio kraujo centro. BNS žiniomis, A. Petrošius taip pat yra sulaikytas.

Prokuratūra antradienį nurodė, kad asmenys sulaikyti tiriant bandymą neteisėtai paveikti STT Ž. Bartkų ir vieną tyrėją, kuri atlieka ikiteisminį tyrimą Nacionalinio kraujo centro byloje. Pas įtariamuosius rasta surinkta asmeninė ir tarnybinė informacija apie STT pareigūną – prokuratūra mano, kad pasinaudojus šiais duomenimis galėjo būti siekiama, kad aukštas pareigas užimantys STT pareigūnai priimtų verslininkui palankius sprendimus.

Nacionalinio kraujo centro byloje įtarimai pareikšti dviem įtariamiesiems – „Solis Tribus“ akcininkui A. Petrošiui ir buvusiai Nacionalinio kraujo centro vadovei Joanai Bikulčienei – ji iš pareigų po įtarimų korupcija pasitraukė prieš dvejus metus. Naujausiais duomenimis, A. Petrošius įtariamas padėjimu piktnaudžiauti, o J. Bikulčienė – piktnaudžiavimu.

G. Danėlius pastaruoju metu politinės korupcijos byloje atstovavo ir buvusiam koncerno „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui, anksčiau jis gynė buvusios prezidentės Dalios Grybauskaitės atstovę spaudai Daivą Ulbinaitę, vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūrai, buvo siūlomas į generalinio prokuroro pavaduotojus, o 2018-aisiais premjero Sauliaus Skvernelio – į teisingumo ministro pareigas. Tuomet jo kandidatūrą atmetė D. Grybauskaitė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

galimai šio advokato STOGAS Grybauskaitė,

galimai šio advokato STOGAS Grybauskaitė, portretas
už ULBINAITĖS išteisinimą,-- jų v i e n y b ė suteikia galimybes ir toliau išgyventi landsbergizmo KLIKOS paslėptoms k a g e b i s t i n ė m s ATLIEKOS.

landsbergizmo KLIKOS nusikaltę t e i s ė j a i,

 landsbergizmo KLIKOS nusikaltę t e i s ė j a i, portretas
SUTARTINAI ginasi , kad IŠVENGTI atsakomybės,-- tai ne naujiena , kuo toliau tuo jie NAGLIAU pasinaudos jiems suteikta teise.

Anonimas

Anonimas portretas
Kazin kas "stogas"?
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių