Teismas nekeitė bausmių nuteistiesiems dėl žmogžudystės socialiniame būste Vilniuje

  • Teksto dydis:

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį atmetė dviejų nuteistųjų žmogžudystės byloje ir prokuratūros apeliacinius skundus.

Gegužės 15 dieną Vilniaus apygardos teismas paskelbė nuosprendį dėl socialiniame būste sostinės Pilaitės rajone įvykdytos nuteistojo už nepilnametės išžaginimą žmogžudystės. Trys vilniečiai pripažinti dėl itin žiauraus nužudymo.

20 metų Kirilui Strekalovui už šį nusikaltimą skirta 14 metų laisvės atėmimo bausmė. Subendrinus ją su kita bausme, paskirta 2011 metais už kitą nusikaltimą, jam paskirta galutinė 14 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. 26 metų Dmitrijus Zdancevičius kalės 14 metų, o 38 metų Edvardas Veršelis - 9 metus. Bausmes jie turės atlikti patausos namuose.

Griežčiausiai nubaustas K.Strekalovas nuosprendžio neskundė.

Teismas skyrė panašias bausmes, kokių prašė prokuroras. Apygardos teismas nuosprendžiu pašalino aplinkybę, kad nužudymas įvykdytas dėl socialinės padėties. Šią aplinkybę prokuratūra prašė Apeliacinio teismo pripažinti ir sugriežtinti bausmę vienam nuteistųjų. Bausmės skirtingos paskirtos atsižvelgiant į nuteistųjų vaidmenį nusikaltimo padaryme. Iš nuteistųjų priteista 560 litų už nukentėjusiajai valstybės lėšomis teiktą teisinę pagalbą.

Bylos duomenimis, vilnietis Ričardas J. buvo nužudytas dėl to, kai anksčiau buvo teistas už nepilnametės išžaginimą.

Pernai balandžio 16 dieną K. Strekalovas, D.Zdancevičius ir E.Veršelis girtavo naujos statybos Karaliaučiaus gatvės daugiabučio namo, kuriame yra įrengti socialiniai būstai, laiptinėje.

Vėliau jie nusprendė užeiti į Ričardo R. namus. Vyras savo buto durų nebuvo užrakinęs, nes nenorėjo sėdėti prietemoje - bute už skolas buvo atjungta elektra.

Laiptinėje girtavę vyrai nusprendė surengti egzekuciją už nepilnametės podukros žaginimą nuteistam Ričardui J.- jis buvo sumuštas, apšlapintas, o į išangę buvo įgrūstas šaukštas. Vėliau vyrai grįžo į butą ir jo gyventojui į išangę grūdo butelį. Nukentėjusysis vėliau mirė ligoninėje.

Nuteistieji dėl nužudymo gyveno netoli aukos gyvenamosios vietos.


Šiame straipsnyje: teismasskundasnužudymasbyla

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių