Quantcast

Teismas lygtinai paleido į laisvę už verslininko nužudymą kalėjusią M. Elenbergaitę

Vilniaus miesto apylinkės teismas patvirtino Vilniaus pataisos namų Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos komisijos nutarimą ir anksčiau laiko į laisvę paleido už verslininko nužudymą kalėjusią Moniką Elenbergaitę.

Už turtingo verslininko Dariaus Vaisėtos su bendrais 2009-siais įvykdytą itin žiaurių nužudymą ir jo turto pagrobimą moteris buvo nuteista kalėti 17 metų. Be to, siekiant pasisavinti turtą, planuota nužudyti dar vieną verslininką.

Į laisvę ji paleista likus ketveriems metams iki bausmės atlikimo pabaigos – bausmės atlikimo laikas baigiasi 2026 metų liepą.

Teismo dokumentuose rašoma, kad jauna moteris kelis kartus prašė suteikti jai malonę, tačiau prašymai netenkinti.

Rugsėjo 9 dieną teismas įpareigojo nuteistąją pusmetį nuolat dėvėti apykoję ir naktimis būti namuose.

Teismo nutartis įsiteisėjo, prokuratūra jos neskundė, BNS informavo teismo atstovas Aurimas Žukauskas.

Nutartyje rašoma, kad teismas nustatė, kad M. Elenbergaitė atitinka visas formalias įstatyme numatytas lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos sąlygas: jau atliko du trečdalius bausmės, įvykdė individualiame socialinės reabilitacijos plane numatytas priemones, aktyviai dalyvavo elgesio pataisos programose, pozityvaus užimtumo renginiuose ir priemonėse, pati kūrė projektus, pateikė idėjas, buvo geranoriška ir rodė iniciatyvą atliekant aplinkos tvarkymo darbus.

Kalėdama sukūrė šeimą

Teismas atkreipė dėmesį, kad atlikdama bausmę M. Elenbergaitė padarė akivaizdžią pažangą – pavyzdingai dalyvavo socialinės reabilitacijos programose, teismo posėdyje parodė, jog savo iniciatyva nusprendė toliau lankytis pas psichologą, kuria realius ateities planus, studijuoja dieninėse studijose.

„Tokiu būdu teismas, įvertinęs tiek nuteistosios pažangą mažinant nusikalstamo elgesio riziką, tiek asmenines nuteistosios savybes, pripažįsta, kad yra pagrindo manyti, jog nuteistoji gali laisvėje laikytis įstatymų ir nebenusikalsti“, – rašoma teisėjos Viktorijos Šelmienės nutartyje.

Atlikdama laisvės atėmimo bausmę jauna moteris sukūrė šeimą, šiemet susilaukė kūdikio.

Pasak teismo, nuteistoji savanoriškai ir toliau lanko psichologo kursus, iki gimdymo atlikdama bausmę ir studijavo, ir dirbo, dabar studijuoja, augina dukrą, turi stiprius emocinius ryšius tiek su tėvais, kurie ją nuolatos palaiko, tiek su sutuoktiniu, pavyzdingai vykdė pozityvaus užimtumo priemones.

Nuteistoji kaltę dėl įvykdytų nusikaltimų pripažino, gailisi, jos pakartotinio nusikalstamo elgesio rizika yra žema, ji sumokėjo visą solidariai priteistą skolą Teisingumo ministerijai, teigia teismas.

Pripažinta, kad nuteistoji atpažįsta problemines gyvenimo sritis, stengiasi apsvarstyti įvairias alternatyvas prieš priimdama sprendimus, sugeba įvertinti savo elgesio pasekmes, išreiškia norą būti visuomenės dalimi, auginti vaiką.

Verslininkas buvo nuviliotas į atokią vietą

M. Elenbergaitė iki bausmės atlikimo dirbo administratore buitine technika prekiaujančioje įmonėje.

Bylos duomenimis, 2009-ųjų balandį tuometinis M. Elenbergaitės sugyventinis Mantas Adomavičius sumanė apvogti D. Vaisėtą.

Su verslininku artimus ryšius palaikiusiai merginai pavesta surinkti informaciją apie D. Vaisėtos name esantį turtą, išsiaiškinti verslininko atvykimo ir išvykimo laiką.

Po vagystės name, siekdamas pagrobti daugiau verslininko turto – pinigus, esančius asmeninėse bei jo bendrovės bankų sąskaitose, – M. Adomavičius suplanavo D. Vaisėtą nužudyti, o surinkti reikalingą informaciją vėl patikėjo M. Elenbergaitei.

2009-ųjų birželio 10-osios vakarą ši mergina įviliojo verslininką į spąstus – į iš anksto numatytą apleistą fermą Vilniaus rajone. Ten jis ir buvo nužudytas.

M. Elenbergaitė nuteista kalėti 17 metų, panašiomis bausmėmis nubausti ir jos bendrai.NAUJAUSI KOMENTARAI

teismo pastatas nieko nepaleido?

teismo pastatas nieko nepaleido? portretas
paleido konkretus brudas, turintis vardą ir pavardę. Taip norėtūsi kad jo šeimą šitie palaisti gabalais paleistų paplaukiot.

Godumas

Godumas portretas
prazude abu! Nebutu verslininkas,jei sumoketu vergei zydelkai uz "paslaugas"! O sioji uz jas norejo perdaug atsiimti.

Anonimas

Anonimas portretas
Ar jums ta pavarde nieko nesako,
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių