Teismas atmetė Jehovos liudytojų skundą dėl ministerijos išvados siekiant pripažinimo

  • Teksto dydis:

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė Jehovos liudytojų religinės bendruomenės skundą Teisingumo ministerijai dėl Seimui pateiktos išvados, bendruomenei siekiant valstybės pripažintos religijos statuso.

Kaip pranešė teismas, religinė bendruomenė yra pateikusi Seimui atitinkamą prašymą, o Teisingumo ministerija pernai pasamdė ekspertus, kuriems buvo pateikti klausimai apie Jehovos liudytojų mokymo ir apeigų santykį su konstitucine doros samprata ir įstatymu.

Jehovos liudytojai paprašė Teisingumo ministerijos pateikti ekspertų išvadą bei sudaryti galimybę pateikti rašytinius paaiškinimus – kol bendruomenė nepareikš pastabų, ministerijos prašyta neteikti galutinės išvados Seimui.

Tačiau Teisingumo ministerija po mėnesio informavo pareiškėją, kad išvada Seimui pateikta.

Teismas, išnagrinėjęs šią administracinę bylą, konstatavo, kad ginčijama Teisingumo ministerijos išvada pati savaime nedaro įtakos pareiškėjos teisiniam statusui, kadangi jos teisiniam statusui įtakos turi tik Seimo priimami sprendimai dėl religinės bendrijos pripažinimo.

Tai, pasak teismo, yra tik institucijos nuomonė, teikiama kitai institucijai, siekiant padėti pasiruošti sprendimui priimti, todėl yra tik tarpinis administracinės procedūros dokumentas, kuris negali būti ginčo administraciniame teisme objektas.

Pabrėžiama, kad pareiškėjai, 2017 metais pateikusiai Seimui prašymą suteikti pripažintos religijos statusą, nėra užkirsta galimybė teikti savo paaiškinimus Seimui, kuris ir priims galutinį sprendimą dėl pareiškėjos.

Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Norvegija berods

Norvegija berods portretas
Irgi prisiknisineja prie liudytoju,Rosijoje skelbia teroristais.Cia turbut tik pradzia bet kai seime sedi laisvunai tai nestebina.

Anonimas

Anonimas portretas
aš supratau teisingumo ministerija lyg tai leido ,jei taip tai pažiūrėkit į ministra.

Vitalija

Vitalija portretas
Ramuva,Jehovos liudytojai,,tai yra sektos.Juk Dievas tai yra vienas.Kiaulės užsimanė bananų.Ačių Dievui tikiuosi,kad sveikas protas nugalės
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių