Quantcast

Sukčiavimas: turgaus prekeiviai atranda būdų, kaip apgauti klientus

Sostinės Kalvarijų turgus – vieta, kur galima rasti ir daržovių, ir apatinių, ir visą begalę daiktų, kurių paskirtį net sunku perprasti. Nors čia traukiančių vilniečių vienas pagrindinių tikslų – apsipirkti pigiau, tenka ir nukentėti nuo sukčiaujančių prekybininkų.

Kelios valandos pasivaikščiojimo turgumi sekmadienį: nesibaigianti minia, šimtas kontrastingų vaizdų ir glėbys pirkinių. Dažnai, už dvigubai žemesnę kainą nei parduotuvėje, čia galima rasti tokių niekniekių kaip baterijos ar įvairios paskirties kiniški elektros prietaisai, buities rakandai. Dar gėlės, mėsa, prieskoniai, akiniai pritaikyti įvairiausioms regos ydoms, kibirai ir atrodo, visa, ko tik galėtų prireikti.

Sąžiningi – ne visi

Tiesa, miestiečiai įpratę, kad mokant už pirkinius paskaičiuotą sumą ar laukiant grąžos, būtina sutelkti dėmesį, siekiant išvengti apgaulės. Tačiau šis faktas – jokia naujiena. Prekybininkai vis atranda naujų sukčiavimo būdų, ir nebūtinai „nugręžiant“ pinigus. „Savo akimis mačiau, kai man paprašius paduoti ant krūvelės viršaus esančias, gerai atrodančias žoleles, pardavėja gudriai pasislėpdama man į maišelį įdėjo visai kitas, kurios toli gražu ne taip gerai atrodė“, - pasakojo turgininkų gudrybes perpratęs vilnietis Audrius.

Tačiau tarp daugumos piktai nusiteikusių ir gudriais žvilgsniais „šaudančių“ bei vienas per kitą savo produktus siūlančių prekeivių, galima sutikti ir vieną kitą itin linksmą. Ne paslaptis, kad Kalvarijų turgaus klientai apsipirkti sugrįžta pas tuos pačius, „savus“ žmones. Viena tokių, visada besišypsanti ir linksmai čiauškanti Kristina, ūkininkė iš Ramygalos.

Uždirba iš nuolatinių klientų

„18 metų jau čia prekiauju. Viskas prasidėjo dar Panevėžyje, savame krašte, bet vėliau atsirado labai daug prekyviečių, tad atvažiavome čia. Pabandėme ir patiko. Prieš daug metų buvo geresnė prekyba, dabar – kiek mažesnė, bet turime savų klientų, tad taip ir prekiaujame“, - pasakojo Kalvarijų turgaus veteranė Kristina.

Pasak ūkininkės, labai svarbūs yra nuolatiniai klientai, kurie sugrįžta beveik kiekvieną savaitę. „Reikia duoti geros produkcijos, kartas nuo karto, ir nuolaidas padaryti, jei įmanoma“, - klientų pritraukimo subtilybes pasakojo Kristina. Pas ją klientai ateina įsigyti įvairiausių daržovių: bulvių, cukinijų, agurkų, pomidorų, morkų ir panašiai. „Bulvyčių labai daug turime. Liepą jau turėsime tokių „cepelininių“ – labai geros bulvės“, - gyrėsi ūkininkė.

Paklausta, kokie tie nuolatiniai klientai, turgaus prekybininkė džiaugėsi, kad piktų beveik nesulaukia: „Labai smagūs, labai geri. Pas mane blogų neateina. Yra tokių, kurie praktiškai kiekvieną savaitgalį ateina“.

Miestiečių turgavietėje kasdien apsilanko didžiulis skaičius, tad suskaičiuoti visus klientus būtų neįmanoma. „Kartais pagal maišelius suskaičiuojame – vienoje pakuotėje telpa 100 maišelių. Būna, kad per dieną ir tris pakuotes išnaudojame“, sakė Kristina. Be abejo, šeštadieniai ir sekmadieniais – tos dienos, kada klientų turguje sulaukiama daugiausiai.

Bendravimas – privalumas

Kristina džiaugėsi, kad jos klientai, norintys bendrauti žmonės – juk parduotuvėje taip nepabendrausi ir nepasitarsi. Konkurentai dirbti esą irgi netrukdo: „Su kaimynais labai nesipykstame, vietomis pasidaliname ir pasiskirstome: vieni čia, kiti – ten, mes draugiškai bendraujame“, - tikino pašnekovė.

Pasak jos, įvairių kuriozų nutinka ir turguje, tačiau nesutarimų su klientais išvengti pavyksta. „Ateina ir su gėlėmis, saldainiais, šokoladais. Pas mane ateina tokie diedukai, kokių 70-ies metų – simpatijų tokių turime, - šmaikštavo Kristina. – Vyras nepavydi, čia privalumas, kad ne su pagaliu per galvą, o gėlių gaunu".

 


 

Vieno iš prekybos centrų tinklo ir turgaus kainų palyginimas:

Turgaus kainos:

Šviežios morkos – 4 Lt/Kg

Šviežios bulvės – 3,5-4 Lt/Kg

Raudonosios paprikos – 9 Lt/Kg

Pomidorai – 3,5 Lt/Kg

Avietiniai pomidorai – 7-6 Lt/Kg

Trumpavaisiai agurkai – 3,5 Lt/Kg

Braškės – 4-7 Lt/Kg

L kategorijos kiaušiniai – 3,5 Lt

Viščiukas broileris – 7,90 Lt/Kg

Naminis varškės sūris – 15,70 Lt/Kg

 

Prekybos centro kainos*:

Morkos – 2,99 Lt/Kg

Šviežios bulvės – 3,99 Lt/Kg

Raudonosios paprikos – 14,99 Lt/Kg

Pomidorai – 6,99 Lt/Kg

Avietiniai pomidorai – 12,99 Lt/Kg

Trumpavaisiai agurkai – 5,49 Lt/Kg

Braškės – 15,98 Lt/Kg

L kategorijos kiaušiniai – 4,49 L

Viščiukas broileris – 11,99 Lt/Kg

Naminis varškės sūris – 16,99 Lt/Kg

 

* Kainos be akcijų metu taikomų nuolaidųNAUJAUSI KOMENTARAI

Sveiki

Sveiki portretas
Puikus straipnis

rokas

rokas portretas
O tai kaip Kaune?
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių