Apeliacinio teismo teisėjas V. Kažys paleidžiamas į laisvę

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį pranešė panaikinęs skirtą suėmimą Lietuvos apeliacinio teismo teisėjui Viktorui Kažiui.

Nutartis dėl panaikinto apylinkės teismo sprendimo yra neskundžiama.

Skundą išnagrinėjęs teismas konstatavo, jog taikyti įtariamajam V. Kažiui anksčiau paskirtą dešimties parų suėmimą nėra jokio baudžiamojo proceso įstatyme numatyto pagrindo.

Teismas nurodė, kad iš jam pateiktų teisėsaugos duomenų negalima spręsti, jog įtariamasis neleistinais būdais bandys trukdyti procesui, tie duomenys apibūdina tik galimai padaryto nusikaltimo pobūdį, o ne rodo V. Kažio ketinimus sau palankia linkme paveikti ikiteisminį tyrimą.

„Teismas vertino, kad vien tik faktas, jog toks ikiteisminis tyrimas apskritai vyksta, jo sudėtingumas, apimtis bei stadija negali būti pagrindu skirti kardomąją priemonę“, – teigiama pranešime.

Panaikinti V. Kažio suėmimą prašė jo advokatė Rasa Aurelija Kučinskaitė.

„Manau, kad apylinkės teismo nutartis yra neteisėta ir nepagrįsta, per posėdį prašau ją panaikinti“, – anksčiau BNS teigė teisininkė.

V. Kažys teismo posėdyje dėl jam skirto suėmimo nedalyvavo.

Vilniaus miesto apylinkės teismas V. Kažį dešimčiai parų leido suimti praėjusią savaitę. Prokurorai prašė suimti jį mėnesiui.

Panaikinus V. Kažio suėmimą, bylą nagrinėjantis prokuroras paskyrė teisėjui kitas kardomąsias priemones – rašytinį pasižadėjimą neišvykti ir nurodymą nebendrauti su tam tikrais asmenimis.

55 metų V. Kažys 1992–1995 metais dirbo tuometiniame Vilniaus miesto antrajame apylinkės teisme, 1995–1999 metais nagrinėjo bylas Vilniaus apygardos teisme, o nuo 1999 metų pradėjo dirbti Lietuvos apeliaciniame teisme, Baudžiamųjų bylų skyriuje.

Praėjusią savaitę Generalinės prokuratūros ir STT atliekamame ikiteisminiame tyrime įtarimai dėl įvairių korupcinių veikų pateikti iš viso 28 asmenims, tarp jų – aštuoniems teisėjams, penkiems advokatams, Druskininkų merui, jo padėjėjui. Trečiadienį teisėsauga sulaikė dar penkis asmenis.

Praėjusią savaitę Vilniaus miesto apylinkės teismas skirtingiems terminams buvo leidęs suimti 19 įtariamųjų, vienas jų, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas antradienį paleistas į laisvę.

Anot teisėsaugos, įtariama, kad teisėjams mokėtų kyšių suma galėjo siekti nuo 1 tūkst. iki 100 tūkst. eurų.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Taip cirkai durnai liaudziai Lietuvoje tesiasi. Kas teis tuos vagis teisejus, advokatus? Tie patys vagys teisejai ir vagys advokatai. Uz savaites NIEKAS NET NEATSIMINS kad vedziojo su antrankiais tuos mafiozus pries TV kameras. Liaudziai reikia PRAMOGU ir duonos.

taip

taip portretas
socparazitas toki pat remia tik viskas del /demokratinio/ ivaizdzio atseit /kovojame/ ...durniu laivas...

Kam vargo

Kam vargo portretas
Nesuprantu kam tiek vargo, galėjo parašyt kad sužinojom kaip kyšininkauja Lietuvos teisėjai, bet nieko nedarysim, nes prieš klaną bijom eiti.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių