STT pradėjo tyrimą dėl skiepijimo nuo COVID-19 aplinkybių Žalgirio klinikoje

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl skiepijimo COVID-19 vakcina Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje aplinkybių.

Tarnyba ketvirtadienį pranešė, kad tikrinant gautame pranešime išdėstytas aplinkybes nustatyta, kad Žalgirio klinikoje pažeidžiant eiliškumą COVID-19 vakcina paskiepyta apie 20 asmenų, kurie nebuvo Žalgirio klinikos darbuotojai ir neatitiko gyventojų prioritetinės grupės.

„Dėl pažeidimo masiškumo valstybė galėjo patirti didelę neturtinę žalą, pažeidžiant valstybės teisėtumo, teisingumo, skaidrumo principus bei kitų žmonių interesus“, – teigia STT.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo, įtarimai jame kol kas niekam nepareikšti.

STT nagrinėjo Seimo narių gautą pranešimą dėl Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos, Respublikinės Panevėžio ligoninės, Šilutės ligoninės ir bendrovės „Ambulansas“ Šilalės greitosios medicinos pagalbos stoties atvejų. Siekiant įvertinti pateiktą informaciją ir surinkti papildomą reikšmingą informaciją, buvo gauta ir išnagrinėta daugiau kaip 20 raštų su didelės apimties duomenimis, atlikta 11 apklausų Vilniuje, Panevėžyje ir Klaipėdoje.

Pasak STT, patikrinus aplinkybes dėl Respublikinės Panevėžio ligoninės, Šilutės ligoninės ir Šilalės rajono ligoninės bei bendrovės „Ambulansas“ Šilalės greitosios medicinos pagalbos stoties skiepijimo COVID-19 vakcina atvejų, buvo priimtas sprendimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

STT teigimu, Respublikinės Panevėžio ligoninės ir Šilutės ligoninės atvejais negauta duomenų ir nenustatyta, kad už skiepijimą COVID-19 vakcina atsakingi asmenys būtų pažeidę teisės aktuose nustatytą skiepijimo tvarką.

Šilalės rajono ligoninės bei bendrovės „Ambulansas“ Šilalės greitosios medicinos pagalbos stoties atveju nustatyta, kad buvo paskiepyti keturi asmenys, kurie negalėjo būti įtraukti į sąrašą bei paskiepyti COVID-19 vakcina.

„Kadangi šiuo atveju nebuvo nustatyta didelė žala, esant pavieniams atvejams, vertinama, kad galėjo būti padarytas teisės akto pažeidimas, dėl kurio, esant pagrindui, galėtų būti sprendžiama dėl asmenų administracinės ir (ar) tarnybinės atsakomybės“, – rašoma pranešime.

Atsižvelgiant į tai, STT žada perduoti informaciją sprendimų priėmimui Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, Šilalės rajono savivaldybei ir Šilalės rajono ligoninei.

Tyrimą atlieka STT Centrinė tyrimų valdyba. Jį kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Skiepyti sutarčių neturintys VU dėstytojai

BNS sausio pradžioje skelbė apie galimus pažeidimus Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje, kai paskiepyti buvo aštuoni darbo sutarčių su šia klinika neturintys VU Odontologijos instituto dėstytojai, taip pat pensijoje esanti viena klinikos įkūrėjų.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tuo metu teigė, kad darbo sutarčių su Žalgirio klinika neturintys dėstytojai prioriteto tvarka negalėjo būti paskiepyti nuo COVID-19 ir pradėjo tyrimą, tačiau jo išvadų dar nėra.

Žalgirio klinikos vadovė Vytautė Pečiulienė BNS tąkart sakė, kad dėstytojai paskiepyti, nes nuo vasario 1 dienos ateina dirbti su pacientais bei studentais – jie laikinai įdarbinami pagal įprastą tvarką, kadangi VU Odontologijos institutas yra įstaigos klinikinė bazė.

Direktorė taip pat patvirtino, kad tarp paskiepytųjų yra europarlamentaro Juozo Oleko dukra Laura Linkevičienė, jos vyras Tomas Linkevičius ir kiti asmenys.

Žalgirio klinikos dalininkai šį trečiadienį neeiliniame susirinkime pavedė specialiai komisijai atlikti išsamų tyrimą dėl galimo skiepijimo COVID-19 vakcina pažeidimo šioje įstaigoje. Jis bus atliekamas iki vasario 18 dienos.

Specialią komisiją sudarys po tris Sveikatos apsaugos ministerijos ir Vilniaus universiteto atstovus, komisijai vadovaus ministerijos atstovas, jį pavaduos universiteto atstovas.

Ministerija komisijos sudėties ir jai vadovaujančio tarnautojo neatskleidžia, motyvuodama tuo, jog siekiama apsaugoti komisijos narius nuo galimo spaudimo.

Naujienų portalas 15min.lt taip pat skelbė, kad Šilalės greitosios medicinos pagalbos stotyje vakcina nuo COVID-19 pasiskiepijo ir šią stotį valdančios įmonės „Ambulansas“ vadovas Ričardas Ūselis bei trys pačioje įmonėje nedirbantys jo artimieji. Įmonės vakcinų sąraše taip pat buvo įrašyta ir daugiau administracijos darbuotojų, o ne medikų pavardžių.

Generalinė prokuratūra po trijų Seimo konservatorių pareiškimo pavedė STT ištirti atvejus Žalgirio klinikoje, Šilalės GMP stotyje bei Panevėžio ir Šilutės ligoninėse.NAUJAUSI KOMENTARAI

zigmas

zigmas portretas
Būtina paskelbti pavardes ir darbovietes tų ąsų kurie save vadina blatnekais ,kad štai man valdžios programa nulis nes aš esu kažkuo geresnis pagal sovietmečio gyvenimo būdą. Tokius blatnekus būtina bausti visu griežtumu ir neleisti antrą kartą skiepyti
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių