Quantcast

S.Novikovo nužudymo byloje kaltinamas V. Gasperovičius išteisintas dėl sukčiavimo

  • Teksto dydis:

Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį išteisino sukčiavimu kaltintą Vilniaus laidojimo rūmų direktorių bei Lietuvos ritualinių paslaugų asociacijos vadovą Vitalijų Gasperovičių.

Jis taip pat kaltinamasis Vilniaus miesto tarybos nario ir advokato Sergejaus Novikovo nužudymo byloje. Pastarojoje nuosprendis dar nepaskelbtas.

Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė, kad neginčijamų įrodymų, jog V.Gasperovičius padarė nusikalstamą veiką, nėra, prielaidomis grįsti nuosprendžio negalima, visos abejonės yra kaltinamojo naudai, todėl dėl 200 tūkst. litų užvaldymu jis išteisinamas.

S.Novikovo nužudymo byloje V.Gasperovčiui taip pat pateikti kaltinimai dėl sukčiavimo - tačiau dėl didesnės sumos - beveik pusės milijono litų.

Apylinkės teisme nagrinėtoje byloje V.Gasperovičius kaltintas pasisavinęs laidojimo verslui skirtus pinigus. Teismas nusprendė, kad buvusio kaltinamojo kolegos Mariaus Molotoko parodymai prieštaringi.

"Mano vertinimas labai paprastas - įvyko teisingumo faktas. Dėl to paties fakto Vilniaus apylinkės prokuratūra buvo atsisakiusi pradėti ikiteisminį tyrimą dėl akivaizdaus nusikalstamos veikos nebuvimo. Šios bylos atsiradimą teisme aš vertinu kaip poveikį ar spaudimą mano ginamajam kitoje byloje", - žurnalistams sakė V.Gasperovičiaus advokatas Sergejus Chiminas.

Pasak jo, šioje byloje net nebuvo civilinio ieškinio.

Pernai rugpjūtį Vilniaus apygardos prokuratūra baigė tirti ir teismui perdavė nagrinėti advokato ir sostinės tarybos nario S.Novikovo nužudymo bylą. Ji nagrinėjama iki šiol.

Byloje advokato nužudymo iš savanaudiškų paskatų suorganizavimu kaltinamas Vilniaus laidojimo rūmų direktorius bei Lietuvos ritualinių paslaugų asociacijos vadovas V.Gasperovičius, o nužudymo įvykdymu - buvęs boksininkas Jonas Dambrauskas. Šie asmenys jau anksčiau teisti už kitus nusikaltimus. Abu jie laikomi suimti.

V.Gasperovičius taip pat kaltinamas beveik pusės milijono litų iššvaistymu, sukčiavimu ir dokumentų suklastojimu.

Byloje yra dar du kaltinamieji V.T. ir T.K. Jie kaltinami tik finansiniais nusikaltimais, t.y. sukčiavimu, dokumentų klastojimu.

47-erių S.Novikovo kūnas su durtine žaizda krūtinėje rastas užpernai birželio 1-osios pavakarę Vilniaus centre esančioje K.Kalinausko gatvėje, netoli banko ''Citadele". Advokato praktika S.Novikovas vertėsi 21 metus, dirbo advokatų kontoroje "Novikov, Baranskis ir partneriai". Į savivaldybės tarybą jis pateko pagal Darbo partijos sąrašą, tačiau partijos nariu nebuvo. Advokatas buvo vedęs, turėjo tris vaikus. Išrinktas į Vilniaus tarybą deklaravo turintis įvairaus turto už daugiau nei 3 mln. litų.

Manoma, kad S.Novikovo nužudymas susijęs su ritualinių paslaugų verslu - bijota, kad S.Novikovas perims verslą į savo rankas ir, pradėjęs tikrinti finansinius dokumentus, pamatys nusikalstamus finansinius sandorius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių