Siūloma stabdyti ar naikinti gydytojo licenciją už kyšininkavimą nuteistam N. Markevičiui

Prokuratūra siūlo stabdyti ar panaikinti kaltu dėl kyšininkavimo pripažinto buvusio Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vadovo Narimanto Markevičiaus licenciją.

Į ministeriją dėl to kreipiamasi įsiteisėjus teismo baudžiamajam įsakymui, kuriuo buvęs Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vadovas pripažintas kaltu ir nubaustas, ketvirtadienį pranešė prokuratūra.

Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Justas Laucius į Sveikatos apsaugos ministeriją kreipėsi atsižvelgdamas, jog Medicinos praktikos įstatyme numatyta, kad gydytojui galima naikinti medicinos praktikos licenciją, jeigu jis šiurkščiai pažeidė paciento teises: pasinaudojo pareigomis, norėdamas sau gauti neteisėtų pajamų arba dėl kitokių asmeninių paskatų ir gydytojui teisės aktų nustatyta tvarka buvo pritaikyta atsakomybė.

Vilniaus miesto apylinkės teismas kovo 17 dieną priėmė baudžiamąjį įsakymą, kuriuo N. Markevičius nubaustas už grubų ir sistemingą paciento teisių pažeidimą – kyšių iš pacientų už operacijas ėmimą.

Teismas N. Markevičių nuteisė už trylika nusikalstamos veikos epizodų, kai buvęs Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vadovas 2021 metų rugsėjo – gruodžio mėnesiais savo naudai reikalavo ir iš dvylikos pacientų paėmė 1900 eurų kyšių už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus – operacijų atlikimą.

N. Markevičiui skirta galutinė 48 tūkst. eurų bauda, iš jo taip pat bus konfiskuoti iš nusikalstamos veikos gauti 1900 eurų.

Kovą žiniasklaida pranešė, kad Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba panaikino chirurgo licenciją buvusiam Santaros klinikų vadovui Kęstučiui Strupui.

Tarnyba nekomentavo, ar licencija šiuo metu klinikų Pilvo ir onkochirurgijos centrui vadovaujančiam K. Strupui licencija kovo 14 dieną panaikinta dėl apkaltinamojo nuosprendžio kyšininkavimo byloje.

Institucijos direktorė Nora Ribokienė teigė, kad sprendimo aplinkybių negali komentuoti dėl duomenų apsaugos taisyklių.

Vilniaus apygardos teismas pernai gruodį paliko galioti pirmosios instancijos teismo nuosprendį, kuriuo K. Strupas buvo pripažintas kaltu dėl smulkaus kyšininkavimo, o jam neteisėtą atlygį davusi pacientė – kalta dėl smulkaus papirkimo.

Teismas konstatavo, kad K. Strupas, būdamas Santaros klinikų generaliniu direktoriumi ir praktikuojančiu chirurgu, 2018 metų sausio mėnesį iš pacientės paėmė 100 eurų kyšį už tai, kad jos pageidaujamu laiku jis pats atliktų jai operaciją.

K. Strupui buvo skirta 5 tūkst. eurų, pacientei – 4,5 tūkst. eurų bauda.NAUJAUSI KOMENTARAI

senis

senis portretas
geriau būtu konfiskuot turtą ,vot tada bijotu imt kyšius.

O tuo tarpu

O tuo tarpu portretas
Kaca pyno invazas ušpiskis, iš Es ir Lietuvos susigrobęs ketvitį milijardo, toliau ramiai tūno

Elenytė kur prokurorams

Elenytė kur prokurorams portretas
Subinskyles laižo ne kartu su šituo? Ne? A. Tai suklydau. Nepriimkite asmeniškai. Elenytė jau nebėra užjuodusia subine Išsibalino
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių