Quantcast

R. Adomavičiaus bylą nagrinėjantis teismas apklausė „Vilniaus vandenų“ vadovą

  • Teksto dydis:

Korupcija įtariamo Vilniaus vicemero socialdemokrato Romo Adomavičiaus baudžiamąją bylą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį apklausė savivaldybės bendrovės "Vilniaus vandenys" vadovą Valentiną Miltienį. Vicemerui pareikšti kaltinimai susiję su šia įmone.

Kaltinamajame akte rašoma, kad dabar nuo pareigų laikinai nušalintas R.Adomavičius, būdamas Vilniaus miesto savivaldybei priklausančios bendrovės "Vilniaus vandenys" stebėtojų tarybos nariu, žadėjo pasinaudoti savo tarnyba, įgaliojimais ir pažintimis, reikalavo ir priėmė didelės vertės kyšį - 40 tūkst. litų.

Bylos duomenimis, R.Adomavičius nuo 2012 metų birželio iki rugsėjo provokavo bendrovės "Utenos melioracija" interesams netiesiogiai atstovaujantį buvusį "Vilniaus vandenų" vadovą Darių Norkų jam duoti 40 tūkst. litų kyšį. D.Norkus pinigus R.Adomavičiaus prašymu paliko jo automobilyje "Mercedes-Benz". Už tai R.Adomavičius esą žadėjo paveikti bendrovės "Vilniaus vandenys" generalinį direktorių, kad bendrovė "Utenos melioracija" būtų pripažinta nugalėtoja beveik 9 mln. litų vertės vandentiekio statybos ir renovacijos darbų viešajame pirkime. Be to, anot prokuroro, jis provokavo duoti 5 proc. kyšį nuo viso projekto vertės.

V.Miltienis tikino nieko nežinąs apie kyšininkavimą. Jis pasakojo, jog "Vilniaus vandenų" skelbtas konkursas dėl vandentiekio ir nuotėkų tinklų renovacijos Trakų Vokėje buvo suderintas su Viešųjų pirkimų komisija, o "Utenos melioracija" jį laimėjo todėl, kad pasiūlė mažiausią darbų kainą.

Apklaustas ikiteisminio tyrimo metu "Vilniaus vandenų" vadovas teigė nieko nežinojęs apie D.Norkaus ryšius su "Utenos melioracija" - apie šiuos konkursus niekada nekalbėjęs ir su R.Adomavičiumi, nejautęs iš jo jokio spaudimo.

V.Miltienio teigimu, R.Adomavičius vandentiekio ir nuotekų konkursais domėjosi tik prieš rinkimus važiuodamas į susitikimus su gyventojais. Jis gyventojams norėjo paaiškinti, kada bus renovuotas vandentiekis.

Tai jau antras apklaustas liudytojas sostinės vicemero byloje. Ketvirtadienį teismas ketino apklausti dar du liudytojus - kaltinime minimą D.Norkų ir bendrovės "Rimgauda" vadovą Andrių Grekauską. Abu šiuos liudytojus ketinta apklausti ankstesniuose posėdžiuose, tačiau jie neatvyko. D.Norkų ir A.Grekauską į kitą posėdį, kuris vyks gruodžio 6 dieną, teisėja Virginija Švedienė ketina atvesdinti su policija.

D.Norkaus byloje nurodytu adresu teismui surasti nepavyko, tada prokuratūra išsiaiškino, kad liudytojas gyvena kitur nei nurodoma byloje. Nuvykę naujuoju adresu, pareigūnai D.Norkaus taip pat nerado - ten buvusi moteris tikino, jog jis vedžioja šunį. Pareigūnai laukė liudytojo, kad įteiktų jam šaukimą, tačiau jis nepasirodė, o moteris atsisakė jį paimti. Šaukimas buvo paliktas D.Norkui.

Specializuota inžinerinių sistemų montavimo ir projektavimo įmonė "Rimgauda" su bendrove "Utenos melioracija" jungtinės veiklos sutarimi dalyvavo konkurse, kuris minimas šioje baudžiamojoje byloje.

Vicemero R.Adomavičiaus byloje teismui pavyko apklausti bendrovės "Utenos melioracija" generalinį direktorių Liuonių Purvinį. Per apklausą praėjusią savaitę jis teigė nieko nežinąs apie kyšininkavimo atvejus, o R.Adomavičiaus nepažįsta, D.Norkui jokių pavedimų nebuvo davęs. L.Purvinis per ikiteisminį tyrimą yra davęs parodymus Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT).

L.Purvinis teismui pasakojo, kad jis iš pradžių nemanė laimėsiąs konkurso, galvojo, kad jo bendrovė negalės varžytis su konkurentais. Tačiau L.Purvinį esą įkalbėjo D.Norkus.

Užuominų, kad D.Norkus galėjo kalbėti apie galimą kyšio davimą, yra slapta užfiksuotuose telefoniniuose pokalbiuose, kuriuose L.Purvinis teigia, jog jo bendrovė konkurse dalyvauja teisėtai, todėl nenori veltis į jokias aferas.

R.Adomavičius teigia esąs nekaltas dėl kyšio reikalavimo ir paėmimo. Jis tvirtino teisme duosiąs parodymus, kai bus apklausti visi bylos liudytojai ir pateikti jo kaltės įrodymai.

Nuo pareigų nušalintas vicemeras yra minėjęs, kad jo automobilyje rasti pinigai buvo skirti Seimo rinkimų kampanijai. Į parlamentą R.Adomavičius nebuvo išrinktas.

Buvęs vienas iš "Vilniaus vandenų" vadovų D.Norkus yra nuteistas kitoje baudžiamojoje byloje dėl korupcijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių