Quantcast

Prokuratūra ir Vilniaus valdžia turės atlyginti „City Service“ bylinėjimosi išlaidas

  • Teksto dydis:

Ginčą dėl beveik 21 mln. eurų vertės Vilniaus darželių ir mokyklų šilumos ūkio priežiūros su koncerno „Icor“ valdoma bendrove „City Service“ inicijavusios bei pralaimėjusios Vilniaus savivaldybė ir Generalinė prokuratūra įmonei privalės sumokėti daugiau 18 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų, galutinai nusprendė teismas.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) ketvirtadienį nutarė, kad prokuratūra „City Service“ turės atlyginti 7 tūkst. eurų, o savivaldybė – 10,8 tūkst. eurų išlaidų.

„Bylinėjimosi išlaidų atlyginimas negalėjo būti priteistas iš abiejų ieškovų po lygiai, dėl to yra pagrindas perskirstyti atsakovės („City Service“ – BNS) bylinėjimosi išlaidas, pakeičiant iš ieškovų atsakovei priteistino bylinėjimosi išlaidų atlyginimo dydžius“, – rašoma galutinėje ir neskundžiamoje LAT nutartyje.

Prokuratūra siekė įrodyti, kad išlaidos paskirstytos neteisingai, o žyminis mokestis priskaičiuotas neteisėtai, tuo metu savivaldybė šį klausimą paliko LAT nuožiūrai.

Apeliacinis teismas 22 tūkst. bylinėjimosi išlaidas prokuratūrai ir savivaldybei buvo padalijęs po lygiai. 

Pastarasis teismas pernai vasarį nusprendė, kad „City Service“ (buvusi „Rubikon apskaitos sistemos“ – BNS) Vilniaus savivaldybei turi sumokėti 4,6 mln. eurų – 4,5 karto mažiau nei reikalavo prokurorai.

Kadangi priteista suma yra didelė, „City service“ mokėjimus vykdo dalimis. Visa teismo priteista suma turi būti padengta iki šių metų pabaigos.

Kaip BNS penktadienį teigė „City Service“ atstovas Paulius Ugianskis, bendrovė šio teismo sprendimo neskundė, o šiuo metu didžioji priteistos sumos dalis jau sumokėta. 

Nei P. Ugianskis, nei miesto savivaldybė neatskleidžia, kokia pinigų dalis jau išmokėta. 

„Kadangi priteista suma yra didelė, „City service“ mokėjimus vykdo dalimis. Visa teismo priteista suma turi būti padengta iki šių metų pabaigos“, – teigiama Vilniaus savivaldybės komentare BNS.

Prokurorų kartu su Vilniaus valdžia inicijuotame ginče iš „City Service“ siekta prisiteisti 20,6 mln. eurų, sumokėtų už sostinės darželių ir mokyklų šilumos ūkių priežiūrą 2002-2012 metais. Suma, anot Generalinės prokuratūros ir savivaldybės, susidarė už suvartotą šilumą mokėjus ne pagal juose įrengtus apskaitos prietaisų rodmenis, o pagal sutartyse numatytas tam tikras formules.NAUJAUSI KOMENTARAI

erfgpkjb

erfgpkjb portretas
Nėra reikalo sudarinėti sutarčių su visokiais aferistais, tada nereikės ir bylinėtis. Ir klausimas kodėl nelaimėjo bylos, juk turėjo ieškinį paremti argumentais. Bet matyt Lietuva yra mažesnieji broliai ES. O kiti asmenys gali būti mažesniaisiais ir Lietuvos kitų asmenų atžvilgiu, tą rodo ir patirtis - jokia logika negalioja ieškinių sprendime
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių