Quantcast

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl klausymosi įrangos ŽŪM

  • Teksto dydis:

Vilniaus policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto specialios technikos įrengimo ar panaudojimo informacijai rinkti Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) patalpose.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas Vilniaus miesto trečiajame policijos komisariate, pirmadienį BNS informavo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyresnysis specialistas Tomas Bražėnas.

Penktadienį policijos pareigūnai buvo iškviesti į ŽŪM, kur viceministro "darbiečio" Ryčio Šatkausko kabinete ir poilsio kambaryje, lubų plokštėse, rasta neaiškios paskirties įranga.

Įtariama, kad ji gali būti skirta vaizdui ir garsui fiksuoti bei perduoti.

Kaip BNS anksčiau sakė R.Šatkauskas, įtartina įranga aptikta jo kabinete montuojant naują šildymo sistemą.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad už neteisėtą specialios technikos įrengimą ar panaudojimą informacijai rinkti baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Spalio pradžioje R.Šatkausko pavardė nuskambėjo istorijoje dėl tariamo kyšio reikalavimo iš viešųjų ryšių bendrovės. TV3 televizija paskelbė slapta darytą garso įrašą, kuriame esą kalbama apie 500 tūkst. litų perdavimą tarp verslininko Gintaro Kaminsko, kuris tarpininkavo, perduodamas kyšį R.Šatkauskui, ir kitų verslininkų.

Viceministras dėl to kreipėsi į Generalinės prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą.

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius taip pat buvo kreipęsis į Generalinę prokuratūrą, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl R. Šatkausko.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių