Policija nustatė N. Venckienės buvimo vietą

Ketvirtadienio popietę Policijos departamento surengtoje trumpoje spaudos konferencijoje patvirtinta informacija, kad paaiškėjo teismo sprendimo nevykdymu ir daug kitų nusikaltimų įtariamos, seimo narės Neringos Venckienės buvimo vieta.

„Nuo pat paieškos pradžios paskelbimo policija disponuoja pakankamu informacijos kiekiu apie N. Venckienės buvimo vietą ir jos kelionės maršrutą. Imamasi visų būtinų veiksmų, siekiant užfiksuoti baudžiamajame procese“, - kalbėjo Kriminalinės policijos biuro viršininko pareigas laikinai užimantis Andžejus Roginskis.

Policijos atstovas pabrėžė, kad policija bendradarbiaus su visomis būtinomis Lietuvos ir užsienio institucijomis.

Ketvirtadienį internetinėje erdvėje pasklido informacija apie galimą N. Venckienės buvimo vietą. Internete išplatintoje nuotraukoje matyti įtariamoji, kuri stovi vienoje iš Čikagos miesto gatvės centre.

Žurnalistams paklausus, ar informacija apie N. Venckienės buvimą Čikagos mieste yra tikra, policijos atstovas atsisakė komentuoti. Informacija, kokiu tikslumu – valstijos, miesto, rajono ar pan. – nustatyta įtariamosios buvimo vieta kol kas išlieka konfidenciali.

„Pradėjus paiešką ir atlikus visus būtinus veiksmus mes informacija atitinkamai disponuojama, tačiau nenorėčiau komentuoti, kur tiksliai yra ponia Venckienė. Galiu tik patikinti, kad buvimo vieta yra pakankamai gerai žinoma“, - tikino A. Roginskis.

Paklausus, kodėl įtariamoji nėra sulaikoma, baudžiama ir pargabenama į Lietuvą, specialistas pridūrė, kad nustačius N. Venckienės buvimo vietą, tolimesnis tyrimas vyks remiantis įstatymų nustatyta tvarka bei kreipiantis į kitas atsakingas institucijas.

„Mes gyvename teisinėje valstybėje, todėl visas baudžiamasis procesas turėtų vykti griežtai pagal įstatymų nustatytas procedūras. Šios yra įformintos gana griežtai, tuo tikslu, kad nebūtų piktnaudžiaujama ir kad nebūtų piliečių, asmens laisvės suvaržymų. Gavę informaciją apie N. Venckienės buvimo vietą, nedelsiant kreipėmės į kitas institucijas ir šiuo metu laukiame atitinkamos jų reakcijos“, - sakė laikinasis Kriminalinės policijos biuro viršininkas.

Įtariamoji N. Venckienė ieškoma jau nuo šių metų gegužės mėnesio. Nustatyti, kur tiksliai yra "Drąsos kelio" partijos frakcijos seniūnė, prokurorai įpareigojo policiją.

Šiaulių apygardos prokuratūra siekia N.Venckienę apklausti. Prokurorai pernai spalį N.Venckienei pateikė įtarimus pagal šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius.

Įtariama, kad ji prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti brolio dukrą motinai Laimutei Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o perduodant vaiką jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.

Seimo "Drąsos kelio" partijos frakcijos narys Valdas Vasiliauskas žiniasklaidai yra sakęs, kad N.Venckienė savo padėjėjams elektroninius laiškus rašo iš JAV.

"Balandžio 16 dieną pirmas laiškas gautas iš JAV, ji pasveikino savo padėjėją su gimimo diena ir kartu buvo prašymai. Akivaizdu, kad laiškas atėjo iš JAV, akivaizdu iš siuntimo vietos, iš kažkurios JAV interneto kavinės", - yra sakęs V.Vasiliauskas.

Anot jo, iš kur siųstas laiškas, N.Venckienės bendražygiai išsiaiškino pagal vadinamąjį IP adresą. Tai kompiuterio identifikatorius IP tinkluose.

Seimas balandžio pradžioje panaikino parlamentarės teisinę neliečiamybę, svarstant šį klausimą N.Venckienė Seime nebepasirodė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių