Plakatą Antakalnio kapinėse gegužės 9-ąją laikiusiam vyrui gresia iki 600 eurų bauda

Plakatą, smerkiantį sovietinių karių skulptūrų pašalinimą iš Vilniaus, Antakalnio kapinių, laikiusiam vyrui gresia 140-600 eurų piniginė bauda už Susirinkimų ir kitų renginių organizavimo reikalavimų pažeidimą.

„Policijos pareigūnai surašė protokolą vyrui, stovėjusiam su plakatu Antakalnio kapinėse“, – rašoma trečiadienį paskelbtame Vilniaus apskrities policijos pranešime.

Kaip skelbta, antradienį, Rusijai švenčiant Sovietų Sąjungos pergalę prieš Vokietiją Antrajame pasauliniame kare, Vilniuje, Antakalnio kapinėse, ant pakylos, kur anksčiau buvo skulptūros sovietų kariams, atsistojęs vyras laikė iškėlęs plakatą su užrašu lietuvių ir rusų kalbomis „Čia stovėjo paminklas žuvusiems antifašistams, jį nugriovė fašistų gynėjai.“

Policijos pareigūnai teiravosi 65 metų vyro, ar šis apie vieno asmens iniciatyvą pranešė Vilniaus savivaldybei, prašė jo nulipti, tačiau jis atsisakė tai padaryti.

Įvykį stebėję ir į minėjimą atvykę žmonės, pasišalinus pareigūnams, ėmė ploti, skanduoti „ačiū.“

Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja BNS sakė, kad Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Dainius Daukantas bandė bendrauti su vyru, tačiau pastarasis atsisakė.

Gegužės 9-ąją Vilniaus apskrityje policijos pareigūnai iš viso užfiksavo du teisės pažeidimus, didesnių incidentų išvengta.

Be jau minėto įvykio Antakalnio kapinėse, antradienio rytą 5.09 val. buvo gautas pranešimas, kad kad Vilniuje, Ozo gatvėje, ant pėsčiųjų tilto, virš važiuojamosios kelio dalies, pakabinta raudonos spalvos vėliava.

Į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai vėliavą su užrašu rusų kalba nuėmė.

Dėl minėto įvykio Vilniaus miesto penktajame policijos komisariate pradėta administracinio nusižengimo teisena dėl nacistinių, komunistinių simbolių, totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolių platinimo ar demonstravimo.

Pažeidėjams gresia bauda nuo 300 iki 700 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki vieno 1,2 tūkst. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Būtų

Būtų portretas
Teisinga pradėt naikint pilietybę asmenims kenkiantiems valstybės saugumui

Galėjo

Galėjo portretas
Patį ten pakast ir nėr problemos

O

O portretas
Deportuoti visus rusofašistus.
VISI KOMENTARAI 14

Galerijos

Daugiau straipsnių