Quantcast

Nuosprendį išgirdęs Rudaminos seniūnas: kodėl taip griežtai?!

Vilniaus rajono apylinkės teismas pirmadienį kaltu dėl piktnaudžiavimo ir dokumento suklastojimo pripažino Rudaminos kaimo seniūną Tadeušą Kulakovskį.

Jeigu nuosprendį paliks galioti aukštesnės instancijos teismas, ilgametis seniūnas neteks pareigų - teismas jį nubaudė ne tik 16 tūkst. litų pinigine bauda, bet ir atėmė teisę trejus metus dirbti karjeros tarnautoju vietos savivaldos struktūrose.

T.Kulakovskis, kuriam šiuo metu yra 68 metai, Rudaminos seniūnu buvo paskirtas 1995 metais, šiemet jo įgaliojimai buvo pratęsti dar iki 2014 liepos 17 dienos.

Bylos duomenimis, T.Kulakovskis seniūnijoje viešuosius darbus dirbančius asmenis panaudojo savo namų ūkio ir savo šeimos narių ūkio darbams nuo 2009 iki 2011 vasario. Šioje byloje buvo 27 liudytojai.

"Man skaudu. Kodėl taip griežtai! O Jėzus Marija!", - teisėjai Laimai Leipuvienei baigus skaityti nuosprendį pratrūko T.Kulakovskis.

Jis savo kaltės nepripažino ir tikino, kad prieš jį liudiję žmonės buvo įkalbėti jo priešininkų.

"Didelio kiekio liudytojų parodymų negalima pripažinti niekiniais", - seniūnui paaiškino teisėja.

Teisėja L.Leipuvienė T.Kulakovskiui paaiškino, kad jam, kaip niekad neteistam skyrė mažesnę nei vidutinę bausmę ir tokią, kokia galiojo nusikaltimų padarymo metu. Dabar įstatymas už tokius nusikaltimus, kurie buvo inkriminuoti seniūnui, numato laisvės atėmimą iki septynerių metų.

Dėl dokumento suklastojimo T.Kulakovskis pripažintas kaltu 13-koje epizodų, dar dėl dviejų buvo išteisintas.

Nuosprendis nėra galutinis - per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių