Quantcast

Moterį nušovusio pareigūno bylą profsąjunga vadina smūgiu policijai ir visuomenei

  • Teksto dydis:

Teismui perdavus Vilniaus rajone moterį nušovusio pareigūno bylą, Lietuvos policijos profesinė sąjunga (LPPS) šį procesą vadina smūgiu pareigūnų bendruomenei ir visuomenei.

„Policininkai ginklų naudojimu nepiktnaudžiauja, jaučia didžiulę atsakomybę, o šūviai į žmogų – itin reti, tik iškilus didžiulei grėsmei kitiems žmonėms ar patiems pareigūnams, esant išskirtinai sudėtingai situacijai“, – pranešime sakė profsąjungos vadovė Roma Katinienė.

„Todėl prokuratūros kaltinamasis aktas – smūgis tiek policijos bendruomenei, tiek visuomenės saugumui“, – pridūrė ji.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnui pareikšti kaltinimai nužudymu viršijus įgaliojimus.

Ikiteisminis tyrimas buvo vykdomas po to, kai pernai gruodžio viduryje, į įvykio vietą atvykęs pareigūnas panaudojo tarnybinį ginklą.

Per incidentą vietoje žuvo moteris.

Tyrimo metu nustatyta, kad tą dieną Vilniaus pareigūnų į įvykio vietą vyko gavęs pranešimą apie moters keliamą grėsmę greitosios medicininės pagalbos brigados medikams.

Kaltinamajame akte nurodoma, kad siekdamas sulaikyti moterį pareigūnas neišnaudojo visų jo turėtų galimybių veikti kitaip, klaidingai įvertino būtinosios ginties situaciją ir panaudojo šaunamąjį ginklą nesant neišvengiamo pavojaus jo ar kitų asmenų gyvybei bei sveikatai, todėl moters žūtis kvalifikuotina kaip nužudymas.

Šis įvykis pernai vėl įžiebė diskusijas Lietuvoje dėl to, kokiomis sąlygomis pareigūnai Lietuvoje turėtų naudoti tarnybinius ginklus, ir kokių apsaugos priemonių reikia greitosios medicinos pagalbos paramedikams.

Pasak LPPS pirmininkės, pareigūnai vykdydami tarnybą, neturėtų lemiamu momentu bijoti elgtis taip, „kaip ir dera policininkui – bet kokia kaina apginti kitų sveikatą ir gyvybę, jei reikia ir ginklu“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Tokius policininkus garbės reikalas primušti. Keturiese vienos bobos nesutvarko. Ko juos ten moko, gal klykti iš baimės, vietoj savigynos veiksmų ?

manau

manau portretas
Nonsensas, - keturi vyrai, tikiuosi fiziškai paruošti pareigūnai, nesusitvarkė su pamišusia moterimi ir todėl ją reikėjo nušauti? Nesąmonė , - arba tie pareigūnai turėtų dirbti vaikų darželio prižiūrėtojais.

žiūriu nei generalinis komisaras, nei mentų profsąjunga

žiūriu nei generalinis komisaras, nei mentų profsąjunga portretas
kaip ir tas šaulys mentas visiškai nemąsto ir nedaro skirtumo tarp agresyvaus nusikaltėlio ir psichinio ligonio. Juos vertina vienodai: „nepakluso akimirksniu - sušaudyti!“. O kai kuriems čia net noras kyla visus psichinius ligonius iššaudyti, kaip nacistinėje Vokietijoje. Gal po to panorėsite pereiti prie žydų šaudymo, juk pradžią jau turite?
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių