Quantcast

Mokymų metu kinologai sulaikė pasienyje slampinėjusią pažeidėjų trijulę

  • Teksto dydis:

Pasienyje su Baltarusija vykusių tarnybinių šunų mokymų metu kinologai sulaikė tris tikrus pažeidėjus, į valstybės sienos apsaugos zoną be leidimų įžengusius vilniečius.

Ketvirtadienį VSAT (Valstybės sienos apsaugos tarnybos) Vilniaus rinktinės Lavoriškių užkardos saugomame sienos ruože tarnybinių šunų mokymus surengė Vilniaus bei Ignalinos rinktinių kinologai. Ties Vilniaus rajono Vitkiškių kaimo esančioje vietoje, už kelių šimtų metrų nuo Lietuvos ir Baltarusijos sienos, keturkojai pasieniečių talkininkai buvo mokomi pėdsekystės ir žmogaus paieškos įgūdžių.

Pratybų metu pasieniečiai kinologai netoliese pastebėjo slampinėjančius tris įtartinus vyrus. VSAT pareigūnai juos sulaikė. Nustatyta, kad vyrai yra 19, 41 ir 42 metų Vilniaus gyventojai. Jie neturėjo privalomų VSAT pareigūnų leidimų būti čia nužymėtoje valstybės sienos apsaugos zonoje.

Trijulė buvo pristatyta į Lavoriškių užkardą, kur paaiškėjo, kad pažeidėjai yra žinomi šį sienos ruožą saugantiems pasieniečiams. 42-ejų vilnietis VSAT pareigūnams be leidimo būti sienos apsaugos zonoje įkliūna trečią kartą per dvi savaites, o 19-metis sostinės gyventojas – antrą. Pastarąjį kartą jie lapkričio 19-ąją buvo sulaikyti ties Vilniaus rajono Dekaniškių kaimu. Tuomet čia įkliuvo ir dar trys Vilniaus bei Vilniaus rajono gyventojai, o vietovės apžiūros metu pasieniečiai aptiko neteisėtai iš Baltarusijos į Lietuvą permestą cigarečių krovinį.

Šis įvykis tebetiriamas, o areštinėje "pailsėję" vyrai buvo paleisti.

Manoma, jog vilniečiai ir šįkart lūkuriavo palankaus momento, kol jiems iš kaimyninės valstybės bus atgabentas kontrabandinių rūkalų krovinys. Trijulei VSAT pareigūnai pradėjo administracinių bylų teisenas dėl Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimo.

Už tokius pažeidimus jau baustiems 19 ir 42 metų Vilniaus gyventojams skirtos maksimalios administracinės baudos po 600 litų. Pirmą kartą įkliuvęs 41-erių vilnietis gavo 75 litų baudą.


Šiame straipsnyje: pažeidėjaikinologaiVSAT

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių