„MG Baltic“ teisininkas sako, kad paminklas J. Basanavičiui buvo jo idėja

Koncerno „MG Baltic“ teisininkas ir buvęs valdybos narys Romanas Raulynaitis pirmadienį teisme pareiškė, kad Vilniuje pastatyti paminklą tautos patriarchui Jonui Basanavičiui buvo jo idėja.

„Aš sugalvojau, kadangi jaučiau pareigą pastatyti paminklą J. Basanavičiui“, – Vilniaus apygardos teisme sakė politinės korupcijos byloje liudijęs R. Raulynaitis.

Jis teigė paprašęs „MG Baltic“ savininko Dariaus Mockaus skirti pinigų paminklui, o šis sutiko, nes domėjosi istorija.

Liudytojas sakė, kad yra J. Basanavičiaus muziejaus Vilkaviškio rajone, Ožkabaliuose, įkūrėjas ir vadovavo jam penkerius metus.

Teisėsauga įtaria koncerno atstovus siekus, kad paminklas J. Basanavičiui būtų statomas Konstantino Sirvydo skvere, tačiau galiausiai Vilniaus valdžia nusprendė pastatyti jį prie Nacionalinės filharmonijos.

Prokurorai kaltina buvusį „MG Baltic“ viceprezidentą Raimondą Kurlianskį neteisėtai siekus, kad iš 2015 metų pabaigoje vykusio Vilniaus savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkės būtų išimtas klausimas dėl paminklo vietos.

R. Raulynaitis teigė, kad D. Mockui, skirtingai nei jam, nebuvo svarbi vieta, kur stovės monumentas.

„Jam buvo nesvarbu, kur tas paminklas stovės, o man buvo svarbu“, – kalbėjo „MG Baltic“ teisininkas.

Jam buvo nesvarbu, kur tas paminklas stovės, o man buvo svarbu.

Advokatas tvirtino, kad daugelis jo gerbiamų žmonių norėjo, jog paminklas būtų statomas K. Sirvydo skvere, tarp jų – Donatas Katkus, Vytautas Landsbergis, Gitanas Nausėda.

R. Raulynaitis dėl paminklo buvo susitikęs su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi. Jis tvirtino taip padaręs, kai išgirdo rekomendacijų „nueiti pas tuos liberalus“.

„Taip sakydavo visi“, – kalbėjo liudytojas.

„R. Šimašius yra Vilniaus meras. Bendraudavau su Vilniaus meru ir privačiai, ir neprivačiai“, – sakė jis.

„MG Baltic“ teisininkas taip pat sakė skaitęs dokumentus, kad K. Sirvydo skverą planuojama apstatyti naujais statiniais, bet teismo posėdžio metu neįvardijo įmonės, kuri būtų tuo suinteresuota.

„Aš tuos dokumentus mačiau ir tai visi žino“, – sakė R. Raulynaitis.

Tvirtina, kad R. Kurlianskis nebuvo viceprezidentas

Prokuratūra siekia įrodyti, kad R. Kurlianskis veikdavo „MG Baltic“ vardu kaip koncerno viceprezidentas. Tokios verslininko pareigos anksčiau buvo nurodomos koncerno interneto svetainėje.

Pats koncernas ir verslininkas tvirtina, kad jis niekada formaliai nėjo šių pareigų, tik dirbo koncerno įmonių vadovu.

Tą patį teismui liudijo ir R. Raulynaitis.

Jis sakė, kad R. Kurlianskis buvo „MG Baltic“ žiniasklaidos grupės vadovas, priklausė koncerno valdybai, bet viceprezidentu niekada nebuvo. Anot liudytojo, „MG Baltic“ įstatuose nebuvo viceprezidento pareigybės.

„Žmonės mane irgi vadina viceprezidentu, bet aš kuklinuosi“, – tvirtino R. Raulynaitis.

Jis ikiteisminio tyrimo metu buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas. Šis statusas asmeniui suteikiamas, kai jis apklausiamas apie savo veiksmus, bet nėra pagrindo įtarimams pateikti.

R. Raulynaitis sakė, kad koncerno valdyboje nebuvo svarstytas joks klausimas, kuris bylos kaltinime yra nurodytas kaip „MG Baltic“ interesas.

Teismas iki pietų nespėjo išsamiai apklausti R. Raulynaičio apie bendravimą su kitais politikais ir pareigūnų fiksuotą bylai svarbią vakarienę 2015 metų žiemą, per kurią, įtariama, byloje kaltinamas buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis sutarė su R. Kurlianskiu dėl kyšio.

Kas jiems gali vadovauti ar nurodinėti, kur susitiks ar su kuo susitiks?

Apklausą nuspręsta tęsti popiet, „MG Baltic“ savininko Dariaus Mockaus apklausa nukelta į trečiadienį.

Susitikime viename Vilniaus restoranų dalyvavo D. Mockus, R. Kurlianskis, R. Raulynaitis, E. Masiulis ir kitas byloje kaltinamas liberalas Gintaras Steponavičius.

Bylos tyrėjai įtaria, kad E. Masiulis dėl kyšio su R. Kurlianskiu susitarė išėję parūkyti.

R. Raulynaitis teigė nežinantis, kas organizavo minėtą susitikimą ir kaip ten atsidūrė liberalai.

„Juos arba kvietė, arba jie kažką tai“, – tvirtino liudytojas.

Jis taip pat sakė, kad R. Kurlianskis veikdavo savarankiškai, kaip ir kiti „MG Baltic“ priklausančių įmonių vadovai.

„Kas jiems gali vadovauti ar nurodinėti, kur susitiks ar su kuo susitiks?“, – kalbėjo teisininkas.

R. Kurlianskis kaltinamas davęs kyšių politikams ir už kitų naudingų „MG Baltic“ naudingų sprendimų priėmimą.

Byloje taip pat kaltinami E. Masiulis, buvęs Seimo narys liberalas Šarūnas Gustainis ir eksparlamentaras, buvęs „darbietis“ Vytautas Gapšys. Seimo narys G. Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių.

Kaltinimai byloje oficialiai pateikti ir pačiam koncernui „MG Baltic“, Darbo partijai bei Liberalų sąjūdžiui.

Nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažįsta, jie sako, kad teisėsaugos tyrimas vykdytas tendencingai.

Koncerno valdymas

Teismo posėdžio metu R. Raulynaitis atsakinėjo į klausimus apie koncerno „MG Baltic“ ir jo įmonių valdymą bei pavaldumo ryšius.

„R. Kurlianskis, kaip ir aš, kaip ir kiti valdybos nariai, kaip ir kiti žmonės neturėjo įgaliojimų (...) atstovauti koncernui“, – kalbėjo R. Raulynaitis.

Liudytojas tvirtino koncerne pats kontroliavęs teisinius procesus, o kitais procesais nesidomėjęs: „Man nelabai įdomu, kas kontroliuoja ir ką kontroliuoja“.

Klausiamas, ar pats atsiskaitydavo D. Mockui, jis teigė: „Ką reiškia žodis atsiskaityti? Aš atsiskaitau tik žmonai“.

„Iš kur aš galėčiau žinoti? Kodėl man tas turėtų būti įdomu?“, – kalbėjo R. Raulynaitis, atsakydamas į klausimą, ar D. Mockus kontroliavo R. Kurlianskio veiklą.

Prokuroras Justas Laucius priekaištavo liudytojui dėl to, kad šis neatsako į klausimus konkrečiai.

Teismas pirmadienį taip pat klausė teisėsaugos įrašyto pokalbio viename Vilniaus restoranų 2015 metų spalį, kuriame dalyvavo R. Raulynaitis, E. Kurlianskis ir E. Masiulis, tačiau salėje be stenogramų jis buvo beveik nesuprantamas.

Pokalbyje aptarta politinė situacija, partijos, byloje figūruojanti įstatymo pataisa dėl vartojimo kreditų.

„Aš esu dalyvavęs keliuose tokiuose susitikimuose, gal net keliolikoje, gal keliasdešimtyje“, – kalbėjo R. Raulynaitis.

Jis neatsakė į prokuroro klausimus apie daugelį pokalbio temų ar jame minimus asmenis, nes tvirtino negalintis kalbėti apie tai, ko pats neteigė. Anot teisininko, jam šis pokalbis buvo įdomus tik dėl liberalo Algio Kašėtos istorinės knygos išleidimo.

R. Kurlianskis kaltinamas davęs kyšių politikams už naudingų „MG Baltic“ sprendimų priėmimą.

Byloje taip pat kaltinami E. Masiulis, buvęs Seimo narys liberalas Šarūnas Gustainis ir eksparlamentaras, buvęs „darbietis“ Vytautas Gapšys. Seimo narys G. Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių.

Kaltinimai byloje oficialiai pateikti ir pačiam koncernui „MG Baltic“, Darbo partijai bei Liberalų sąjūdžiui.

Nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažįsta, jie sako, kad teisėsaugos tyrimas vykdytas tendencingai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Visada pasiryžęs

Visada pasiryžęs portretas
Pas šimašių tai eiti beprasmiška. Šitas neokomjaunuolis tik griauti tinkamas, arba sugadinti. Igrūdo J. Basanavičių automobilių aikštelėn prieš restoraną.

VVV

VVV portretas
Bliūkšta baltais siūlais susiūta byla. Pasirodo ne Masiulis, o Šimašius sprendė kur turi būti paminklas. Tai prie ko čia tas Masiulis tada? Kitas klausimas kur čia blogis? Ar verslo noras pastatyt paminklą Basanavičiui jau vertinamas kaip blogis? O gal noras sutvarkyt kelią Vilnius Utena yra blogis? Visai kvankt?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių