Už vagystes iš A. Valentaitės nuteistas D. Redikas į kalėjimą nebus siunčiamas (atnaujinta)

Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį netenkino probacijos pareigūnų prašymo pasiųsti už grotų lygtinai nuteistą krepšininką Dovydą Rediką.

Probacijos pareigūnai tokį prašymą teikė, nes D. Redikas kol kas yra atlyginęs labai mažą dalį sumos, kuri priteista A. Valentaitei. Iš maždaug 90 tūkst. eurų atlyginta tik daugiau nei 7 tūkst. eurų. 

Teismas paskelbė, kad panaikinus bausmės vykdymo atidėjimą ir pasiuntus jį atlikti realią laisvės atėmimo bausmę, nuteistojo  galimybės dirbti ir gauti pajamas, o tuo pačiu ir atlyginti padarytą žalą, būtų apsunkintos, žalos atlyginimo procesas užtruktų dar ilgiau, taigi, tai turėtų neigiamos įtakos nukentėjusiosios interesų apsaugai.

„Nėra abejonių, kad iš nuteistojo, būnančio laisvėje bei gaunančio realias pajamas, yra teisinis pagrindas greičiau išieškoti padarytą turtinę žalą, jei šis savanoriškai neatlygins jos. Atsižvelgiant į išdėstytą, teismas vertina, kad bausmės vykdymo atidėjimo panaikinimas šiuo atveju nėra tinkama priemonė bausmės tikslų įgyvendinimui bei nukentėjusiosios interesų užtikrinimui. Pažymėtina, kad tokią poziciją teismo posėdyje palaikė ir prokuroras“, – rašoma teisėjos Aušros Ragelienės nutartyje.

Vilniaus miesto apylinkės teismas jau trečią kartą nagrinėjo probacijos prašymą panaikinti 2018 metais nuosprendžiu paskirtos laisvės atėmimo bausmės atidėjimą.

Dėl vagysčių iš stilistės A. Valentaitės D. Redikas buvo nuteistas trejų metų laisvės atėmimo bausme jos vykdymą atidedant tam pačiam laikui.

Probacijos atstovai mano, kad krepšininkas turi atsidurti už grotų, nes nevykdo teismo įpareigojimo – neatlygino 90 tūkst. eurų žalos A. Valentaitei. D. Redikas jai kol kas atlygino tik per 7 tūkst. eurų žalos.

Tačiau Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras Armandas Vainauskas BNS sakė, kad  per visą bausmės atidėjimo laikotarpį D. Redikas nepadarė nė menkiausio nusižengimo, vykdė teismo įpareigojimus – įsidarbino, nebuvo pastebėtas lošimo namuose. Šiuo metu jis jau laikomas atlikusiu bausmę.

Ankstesni dar du bandymai pasiųsti D. Rediką už grotų nebuvo sėkmingi.

Vilniaus miesto apylinkės teismas D. Rediką už šešias vagystes nuteisė 2018 metais.

Bylos duomenimis, D. Redikas turtą iš A. Valentaitės vogė 2014-2016 metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

liudas

liudas portretas
kazkokia ta tataite problematiska ,tai kambarine ja parenka tai derikas ,kazkas cia ne taip sakyciau

Joo

Joo portretas
7000 atlygino, tai jau neblogai.

tiek problemu del vagies recedivisto ykisimo uz grotu

tiek problemu del vagies recedivisto ykisimo uz grotu portretas
ta problema pagimde korumpuoti teismai ,teisine sistema ir ju sukurptas debiliskas nulybersosintas BK... dabar ir skinami sio sukurto bordelio ,,,vaisiai,,,,
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių