Kyšį priėmęs Vilniaus eksvicemeras skundžiasi buvęs išprovokuotas

Prieš septynerius metus 40 tūkst. litų kyšį priėmęs tuometinis Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius pateikė skundą Europos Žmogaus Teisių Teismui, kad Lietuvos teisėsauga jį neteisėtai sukurstė nusikalsti.

„Pareiškėjas teigia, kad buvo sukurstytas padaryti nusikaltimą, baudžiamajame procese prieš jį naudoti kurstymo veiksmais surinkti įrodymai“, – informavo Lietuvos teisingumo ministerija.

Lietuvos teismai nustatė, kad 2012 metų rugsėjį R. Adomavičius priėmė 40 tūkst. litų (11,5 tūkst. eurų), juos buvęs „Vilniaus vandenų“ vadovas Darius Norkus paliko automobilio „Mercedes Benz“ daiktų dėtuvėje.

Anot teismų, vicemeras buvo pažadėjęs, kad bendrovė „Utenos melioracija“ bus pripažinta laimėtoja „Vilniaus vandenų“ vykdomame viešajame pirkime.

R. Adomavičius tikina, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai su D. Norkumi buvo susitarę jį provokuoti nusikalsti.

Pareiškėjas teigia, kad buvo sukurstytas padaryti nusikaltimą, baudžiamajame procese prieš jį naudoti kurstymo veiksmais surinkti įrodymai.

Jis siekia, kad Europos Žmogaus Teisių Teismas konstatuotų, jog buvo pažeista jo teisė į teisingą bylos nagrinėjimą.

Lietuvos teismai konstatavo, kad nusikalstamos veikos imitavimo modelis pradėtas turint duomenų apie galimus neteisėtus vicemero veiksmus viešųjų pirkimų konkurse.

Teismų sprendimuose nurodoma, kad R. Adomavičius domėjosi, ar „Utenos melioracija“ suinteresuota laimėti konkursą ir pats inicijavo šį klausimą.

D. Norkui pasiūlius atiduoti 40 tūkst. litų, R. Adomavičius sutiko, jo automobilis buvo atrakintas ir D. Norkus padėjo pinigus į automobilio daiktų dėtuvę. Tai teismai vertino kaip kyšio priėmimą. Už tai jam skirta  trejų metų lygtinė laisvės atėmimo bausmė.

Teismai atmetė politiko versiją, kad automobilyje palikti pinigai buvo skirti partijos rinkimų kampanijai paremti.NAUJAUSI KOMENTARAI

kada vagys ,korumpuoti kysininkai

kada vagys ,korumpuoti kysininkai portretas
teisia kitus vagis korumpuotus kysininkus --sansu ,kad kas nors is ju nukentes --JOKIU....

kaip filme ,,,briliantine ranka,,,

kaip filme ,,,briliantine ranka,,, portretas
,,,nevinovataja jaaaa ,on sam prisolll,,,as nenorejau bet man ykisoooo....as skusiuos eurozopos zmogaus teisiu teismuj ....

Julius

Julius portretas
Šitas buvęs visai išnaudojo.Mat išprovokavo.Tai asile reikėjo neimti įr duodancius priduoti policijai.Dabar sėdi įr snarglius leidzia,mat isprovokavo
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių