Korupcija įtariamo Vilniaus vicemero byloje apklaustas bendrovės „Rimgauda“ vadovas

 • Teksto dydis:

Korupcija įtariamo Vilniaus vicemero socialdemokrato Romo Adomavičiaus baudžiamąją bylą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas penktadienį liudytojais apklausia du asmenis - inžinerinių tinklų statyba užsiimančios bendrovės "Rimgauda" vadovą Andrių Grekauską ir kaltinime minimą Darių Norkų.

Pirmasis parodymus davė A.Grekauskas. Jis sakė visiškai nepažįstantis kaltinamojo R.Adomavičiaus, su juo bendrauti jam neteko.

Liudytojas pasakojo, kad pernai jo vadovaujama įmonė dalyvavo "Vilniaus vandenų" konkurse dėl vandentiekio plėtros Daneliškėse, Trakų Vokėje ir Naujoje Vilnioje. Vieną konkursą dėl vandentiekio statybos Trakų Vokėje "Rimgauda" laimėjo.

Pasak A.Grekausko, sporto klube jis susipažino su D.Norkumi. Šis davė bendrovės "Utenos melioracija" telefonus.

"Mūsų kompanijai trūksta kvalifikacijos, nepilnai galėsime atlikti darbus. Mes sutarėme su "Utenos melioracija" darbuotis", - teismui pasakojo liudytojas.

Atliekant ikiteisminį tyrimą, per apklausą Specialiųjų tyrimų tarnyboje A.Grekauskas sakė, kad jam buvo susidaręs įspūdis, jog jo įmonę norima pašalinti iš pirmosios konkursą laimėjusios vietos.

"D.Norkus man pažadėjo patarti dėl konkursų, pakonsultuoti. Jis, kaip buvęs "Vilniaus vandenų" vadovas, išmanė konkursus, jų eigą", - prokuroras posėdyje pacitavo liudytojo žodžius per apklausą STT.

A.Grekauskas tikino, kad už pagalbą D.Norkui piniginio atlygio nežadėjo, bet neatmetė galimybės, kad šis ateityje būtų tapęs jų įmonės konsultantu.

Kaltinamajame akte rašoma, kad dabar nuo pareigų laikinai nušalintas R.Adomavičius, būdamas Vilniaus miesto savivaldybei priklausančios bendrovės "Vilniaus vandenys" stebėtojų tarybos nariu, žadėjo pasinaudoti savo tarnyba, įgaliojimais ir pažintimis, reikalavo ir priėmė didelės vertės kyšį - 40 tūkst. litų.

Bylos duomenimis, R. Adomavičius nuo 2012 metų birželio iki rugsėjo provokavo bendrovės "Utenos melioracija" interesams netiesiogiai atstovaujantį buvusį "Vilniaus vandenų" vadovą D.Norkų jam duoti 40 tūkst. litų kyšį. D.Norkus pinigus R.Adomavičiaus prašymu paliko jo automobilyje "Mercedes-Benz". Už tai R.Adomavičius esą žadėjo paveikti bendrovės "Vilniaus vandenys" generalinį direktorių, kad bendrovė "Utenos melioracija" būtų pripažinta nugalėtoja beveik 9 mln. litų vertės vandentiekio statybos ir renovacijos darbų viešajame pirkime. Be to, anot prokuroro, jis provokavo duoti 5 proc. kyšį nuo viso projekto vertės.

Anksčiau liudytoju apklaustas "Vilniaus vandenų" vadovas Valentinas Miltienis tikino nieko nežinąs apie kyšininkavimą. Jis pasakojo, kad įmonės skelbtas konkursas dėl vandentiekio ir nuotėkų tinklų renovacijos Trakų Vokėje buvo suderintas su Viešųjų pirkimų komisija, o "Utenos melioracija" jį laimėjo todėl, kad pasiūlė mažiausią darbų kainą.

Apklaustas ikiteisminio tyrimo metu "Vilniaus vandenų" vadovas teigė nieko nežinojęs apie D.Norkaus ryšius su "Utenos melioracija" - apie šiuos konkursus niekada nekalbėjęs ir su R.Adomavičiumi, nejutęs iš jo jokio spaudimo.

V.Miltienio teigimu, R.Adomavičius vandentiekio ir nuotekų konkursais domėjosi tik prieš rinkimus važiuodamas į susitikimus su gyventojais. Jis gyventojams norėjo paaiškinti, kada bus renovuotas vandentiekis.

R.Adomavičius teigia esąs nekaltas dėl kyšio reikalavimo ir paėmimo. Jis tvirtino teisme duosiąs parodymus, kai bus apklausti visi bylos liudytojai ir pateikti jo kaltės įrodymai.

Nuo pareigų nušalintas vicemeras yra minėjęs, kad jo automobilyje rasti pinigai buvo skirti Seimo rinkimų kampanijai. Į parlamentą R. Adomavičius nebuvo išrinktas.

Buvęs vienas iš "Vilniaus vandenų" vadovų D.Norkus yra nuteistas kitoje baudžiamojoje byloje dėl korupcijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių